Kursy zawieszone lub zlikwidowane

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

j.centkiewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Kursy zawieszone lub zlikwidowane

Postprzez j.centkiewicz » środa, 10 października 2018, 12:26

O Arrivie pisałem już miesiąc temu. Zlikwidowali wszystko, a wróble ćwierkają, że za wznowienie kursowania autobusów na tej linii będą chcieli 7500,-zł/miesiąc, czyli 1500,-zł za obieg, ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ma za to płacić Reszel? Autobus z Olsztyna do Węgorzewa, 130km. Gdzie Urząd Marszałkowski? Gdzie starostwa i gdzie pozostałe gminy? Dobra zmiana doprowadzi Polskę powiatową do zapaści transportowej. Nowej ustawy jak nie było, tak nie ma i nic nie zapowiada, aby do wyborów parlamentarnych coś mogło się zmienić.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » środa, 10 października 2018, 22:04

Jeżeli włodarze samorządowi przyjdą do przewoźnika z walizką pieniędzy, to połączenie będzie wykonywane. Jeżeli nie to nie. Również dla mnie fakt, że za kurs Węgorzewo - Olsztyn ma płacić tylko Reszel jest niezrozumiały. Na trasie jest przecież więcej gmin i powiatów, jednak nie wszystkim będzie zależeć na tym połączeniu. Natomiast w większości przypadków w skali kraju Urzędy Marszałkowskie interesują się tylko koleją, połączenia autobusowe są pomijane.

Węgorzewo - kursy Arrivy są jedynymi bezpośrednimi połączeniami z Olsztynem.
Srokowo - Arriva zapewniała bezpośrednie połączenie z Olsztynem, a nawet pomijając już ten fakt - te autobusy stanowiły znaczną część połączeń z powiatowym Kętrzynem.
Kętrzyn - alternatywą są połączenia kolejowe, więc kursy Arrivy nie są tu tak ważne.
Reszel - kursy Arrivy są jedynymi bezpośrednimi połączeniami z Olsztynem.
Kolno - tutaj jeździ jakiś busiarz, niemniej Arriva powiększała ofertę przewozową.
Biskupiec - częstotliwość połączeń do Olsztyna jest na tyle duża, że brak kilku będzie niezauważalny i całkowicie obojętny.
Passenger
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Passenger » czwartek, 11 października 2018, 10:28

Kursy PKS Płock na linii Płock - Warszawa będą realizowane tylko do końca października.

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.
j.centkiewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez j.centkiewicz » czwartek, 11 października 2018, 15:12

Dofinansowanie Reszla bedzie najprawdopodobniej ograniczone do odcinka Reszel-Biskupiec. Po trzy kursy w dni robocze. Przynajmniej takie dzisiaj toczyly sie rozmowy.
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » piątek, 12 października 2018, 19:58

Przewoźnik Agbus spod Łodzi zawiesił swoją jedyną linię: Głowno - Stryków - Kębliny - Warszyce - Zgierz na okres do końca roku. Przyczyną jest prawdopodobnie niedawny wypadek drogowy, w którym uczestniczył bus firmy.
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » poniedziałek, 15 października 2018, 17:44

Nie wiem od kiedy, ale aktualnie nie ma w e-podróżniku i na rozkładach WPA w Katowicach kursu PKS Łódź w relacji Katowice - Gdynia / Karwia. Kurs jest skrócony do pierwotnej wersji i wykonywany bez odcinka Katowice - Łódź.
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » poniedziałek, 15 października 2018, 23:18

Już od początku wakacji kursował z pominięciem odcinka Łódź - Katowice, gdyż w E-Podróżniku figurował kurs Karwia - Łódź.
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » wtorek, 16 października 2018, 07:47

W wakacje jeździł z Katowic, ewentualnie od pazdziernika nie jeździ. Jeszcze na 27.09 bilety były dostępne na E-p, brałem go pod uwagę jadąc do Łodzi, ale ostatecznie jechałem autem.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 października 2018, 10:10 przez pajaskolski, łącznie edytowano 1 raz
migi
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez migi » wtorek, 16 października 2018, 10:06

NKA Kruszwica zlikwidowała z dniem 02.10.2018 linię Inowrocław- Zakopane. I tak dziw bierze, że ten wynalazek pojeździł we wrześniu, zważywszy na nieludzką godzinę przyjazdu do przystanku końcowego Inowrocław.
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » wtorek, 16 października 2018, 16:25

Co do kursu PKS Łódź, to albo mi się coś pomyliło, albo w E-P pojawiło się więcej rozkładów niż 2 (czyli 4), a ja zajrzałem w pierwszy z brzegu, gdzie kurs kończył się w Łodzi. Sprawdzałem oczywiście tabliczki przystankowe z Gdyni. Było to w sierpniu.

Łódź ma w tym kierunku konkurenta pod postacią A.D. Eurotrans z Ustki, który odjeżdża z Gdyni godzinę później. Ten w teorii powinien jechać do Łodzi godzinę krócej (nie zjeżdża z autostrady do Grudziądza i Świecia). Oba przyjeżdżają do Łodzi w okolicy g. 15:00.

NKA Kruszwica już któryś raz z rzędu nie potrafi utrzymać połączenia do Krakowa, Zakopanego. Co ciekawe, nie zdjęli rozkładu ze swojej strony, więc może znowu będzie to kurs sezonowy. Argumenty na to mają (przynajmniej w pierwszą stronę), bo sam jechałem i frekwencja była wysoka pod koniec sierpnia.
j.centkiewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez j.centkiewicz » wtorek, 16 października 2018, 20:01

NKA Kruszwica wynajmuje autobusy na potege. W ostatnich kilku tygodniach widzialem ich autobusy w Niemczech na A72 pod Chemnitz, w Czechach (Hradec Kralove) i przed kilkoma dniami w Olsztynie.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » wtorek, 16 października 2018, 22:32

PKS Grodzisk Mazowiecki zlikwidował 1.10.2018 kurs Grodzisk Mazowiecki - Płock. Jeszcze rok temu, a być może nawet przed tegorocznymi wakacjami wykonywany w dni robocze. W ostatnim czasie przed likwidacją miał oznaczenie S.

Kurs PKS Łódź do Karwi/Gdyni...
6.09 kpc pisał w wątku na temat tego PKS-u o wycięciu odcinka Katowice - Łódź.
viewtopic.php?f=20&t=4720&start=30&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%C5%82%C3%B3d%C5%BA&sid=f167257df3200c09abbe126ba63ec520#p119064
Poprzednia strona