Kasy Fiskalne i drukarki

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Re: Kasy Fiskalne i drukarki

Postprzez kpc21 » wtorek, 25 czerwca 2019, 23:11

Nie zostało wprost powiedziane? A kto miał to powiedzieć? Zmieniają się przepisy, to należy się dostosować, i chyba tak samo dostosować muszą się np. różnego rodzaju sklepy, jak i przewoźnicy. Chyba, że w przepisach dla przewoźników autobusowych przewidziano jakiś wyjątek – nie wiem.

Udało mi się dowiedzieć, że nowsze egzemplarze Emara 105 mają już cyfrową kopię paragonu.

Ale z tego, co teraz czytam, informacje podawane w tamtym artykule są po prostu błędne. Według tego: https://www.pckf.pl/baza-wiedzy/do-kied ... ktroniczna od początku września nie będzie można SPRZEDAWAĆ nowych kas z papierową kopią, natomiast stare nadal będą mogły być eksploatowane – do momentu zapełnienia pamięci fiskalnej lub ewentualnie do momentu obowiązkowego przejścia na kasę online. A kasy offline z kopią elektroniczną będą w sprzedaży jeszcze do 2022 roku. Więc na "rewolucję" jeszcze trochę poczekamy, a prawdopodobnie raczej, na szczęście, będzie to stopniowa ewolucja.
kasztelan54
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kasztelan54 » czwartek, 11 lipca 2019, 17:12

Poza tematem - dotrzymuję obietnicy z zeszłego roku. Bilet z kursu PKS Chełm Warszawa Stadion-Chełm z godziny 14, rok 2006.
https://i.imgur.com/82zYz3K.jpg
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Lubel » piątek, 12 lipca 2019, 09:11

To był dworcowy EMAR PRINTO?
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » poniedziałek, 15 lipca 2019, 02:18

Tak, tego typu bilety można było kupić tylko w kasach. Co ciekawe, PKS Turek również dysponował tymi drukarkami na nieistniejącym już dworcu. W 2004 r. można było w nich jeszcze kupować bilety na PKS Konin i miałem taki z napisem "kierunek: KONIN". Potem się PKS-y pokłóciły i na konińskie kupowało się bilety już tylko w autobusie, ale na PKS Łódź można było kupić bilet aż do samego końca funkcjonowania dworca. Na PKS Poznań też sprzedawali bilety w Turku, choć się raz naciąłem, bo kasjerka burknęła "Nie ma miejsc", a okazało się to bzdurą, bo kierowca mnie zabrał i to na siedząco (najprawdopodobniej mieli ograniczoną pulę na kursy przelotowe Łódź - Poznań).
Poprzednia strona