Wojna...

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Re: Wojna...

Postprzez Konradix » czwartek, 16 lutego 2017, 20:40

[quote="palec"]
A nie zwróciłeś uwagi na najbardziej widoczny napis "PKS Braniewo " i czemu cały czas porównujecie mnie do PKS Elbląg a co to PKS Elbląg to jakiś autorytet czy jakaś wykładnia ?.

Jak niby nie mamy cie porównywać z PKSem jak sam niewiem czy świadomie czy nie wzroujesz sie na nim. My to widzimy za długo w tym siedzimy żebyśmy twojego kopiowania nie zauważyli, możesz sie spierać ale i tak swoje wiemy, i widzimy, i zdania nie zmienimy.
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Hrubieszów [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
palec

Postprzez palec » czwartek, 16 lutego 2017, 20:52

Nigdy się nie wzorowałem na Peksie tym bardziej , że nie ma czym. Nie zauważyłem jeszcze nic w działalności peksu żeby można to wprowadzić u siebie w firmie. I dalej nie wiem skąd pomysł że pks jest dla mnie wzorem lub że zrzynam od peku bo moje pytanie nadal jest aktualne czym lub kim jest peks żeby przyjmować go jak wzór. Argumenty tego typu bo pekaes był zawsze, bo pekes jeździł cały czas wogóle do mnie nie docierają a po za tym są co najmniej śmieszne. pks elblag to jak każda inna prywatna firma przewozowa nie różniąca niczym i nikim

a jeszcze jedno czemu piszesz w liczbie mnogiej reprezentujesz jakieś stowarzyszenie ?.
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » czwartek, 16 lutego 2017, 22:52

[quote="kasztelan54"]^^

Nazwa i marka - przedsiębiorstwo pod firmą o nazwie A może prowadzić działalność pod nazwą marki B i nic nie stoi na przeszkodzie by używać nazwy B. Ważne tylko by nazwa firmy A była oznaczona na dokumentach. Stąd taki PolskiBus.com na biletach, oficjalnych dokumentach czy naklejkach podpisuje się jako Souter Holdings Poland sp. z o.o.

https://prakreacja.pl/firma-marka/

Takich przykładów jest od groma. Polkomtel sp. z o.o. i Plus, Jeronimo Martins Polska SA i Biedronka, LPP SA i House, Cropp, Reserved. Kol. palec miał prawo zmienić markę swojej działalności z Guliwera na PKS Braniewo a to że to jest dosyć widoczna próba konkurowania z Elblągiem to inna kwestia.

Oczywiscie, że tak, natomiast kolega razraz sugeruje, że nazwa rejestrowa z nazwiskiem to wyznanczik busiarstwa :D
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » piątek, 17 lutego 2017, 01:28

[quote="palec"]Miasto Braniewo nie miało swojego przewoźnika był Guliwer z Braniewa ale teraz jest PKS BRANIEWO, i co nie, którzy zapomnieli , ze czasami jest tak ,ze coś się kończy coś zaczyna itp

Ok, ale czy w takim razie możemy się spodziewać, że będzie trochę szersza oferta jeśli chodzi o połączenia? Braniewo - Pasłęk? Braniewo - Olsztyn czy Braniewo - Bartoszyce ?
palec

Postprzez palec » piątek, 17 lutego 2017, 06:11

[quote="Gallux"][quote="palec"]Miasto Braniewo nie miało swojego przewoźnika był Guliwer z Braniewa ale teraz jest PKS BRANIEWO, i co nie, którzy zapomnieli , ze czasami jest tak ,ze coś się kończy coś zaczyna itp

Ok, ale czy w takim razie możemy się spodziewać, że będzie trochę szersza oferta jeśli chodzi o połączenia? Braniewo - Pasłęk? Braniewo - Olsztyn czy Braniewo - Bartoszyce ?

Oferta przewozowa zostanie rozszerzona ale to będę informował w najbliższym czasie
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » piątek, 17 lutego 2017, 07:33

[quote="palec"]
A nie zwróciłeś uwagi na najbardziej widoczny napis "PKS Braniewo " i czemu cały czas porównujecie mnie do PKS Elbląg a co to PKS Elbląg to jakiś autorytet czy jakaś wykładnia ?.

Ale PKS to jest jednak autorytet dla Ciebie, skoro się nazwałeś PKS. :)

[quote="Matlik"]
Wszystkie spółki osobowe muszą mieć. Nawet wspomniany Szwagropol nazywa się SZWAGROPOL SPÓŁKA JAWNA TADEUSZ SZEWCZYK JERZY PARA. Nikt nie będzie przecież zakładał spółki akcyjnej czy zo.o. bo kolega razraz uważa to za busiarskie :P

Jeszcze tego by brakowało, aby firmy sie nazywały ze wzgledu na mnie. :)

Natomiast jeżeli firma nie jest spółka prawa handlowego, to jest to małe lub marne przedsięwziecie. Po pierwsze, to jest niebezpieczne dla właściceli, bo w razie wpadki zlicytują ich do cna. I jeżeli firma przewozowa nie jest spółką prawa handlowego, to jest to już cecha busiarstwa, bo to jest nic innego niż potoczna "firma krzak"...

Podpora BusForum

Postprzez Konradix » piątek, 17 lutego 2017, 09:41

[quote="palec"]Nigdy się nie wzorowałem na Peksie tym bardziej , że nie ma czym. Nie zauważyłem jeszcze nic w działalności peksu żeby można to wprowadzić u siebie w firmie. I dalej nie wiem skąd pomysł że pks jest dla mnie wzorem lub że zrzynam od peku bo moje pytanie nadal jest aktualne czym lub kim jest peks żeby przyjmować go jak wzór. Argumenty tego typu bo pekaes był zawsze, bo pekes jeździł cały czas wogóle do mnie nie docierają a po za tym są co najmniej śmieszne. pks elblag to jak każda inna prywatna firma przewozowa nie różniąca niczym i nikim

a jeszcze jedno czemu piszesz w liczbie mnogiej reprezentujesz jakieś stowarzyszenie ?.

Jak napisał Kol. razraz PKS jest wyznacznikiem skoro tak sie nazwałes bo równie dobrze mogłes sie nazwac inaczej albo zostac przy starej nazwie to raz.

Dwa wypowiedziałem się jako ogół bo twoje tłumaczenia są śmieszne moim zdaniem, mi to osobisle koło d... lata jak ty sie tam nazwiesz i z kim konkurowac bedziesz ale zrozumi jedno : nazwałes sie PKS, "ścigasz" sie z PKS i masz podobny wzór nazwy wiem nie p. mi ze nie nasladujesz go jak bys nazwał sie np Bartoszycka komunikacja samochodowa maił czerwony napis to juz bys takiej g. burzy nie wywołał.

Ja niemam nic przeciwko prywatnym przewoznikom tylko uczciwa konkurencja bo zawsze mozna sie dogadać wystarczy wyjsc z inicjatywa.
Tyle miałem do powiedzenia więcej się nie wypowiadam na ten temat.
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Hrubieszów [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » poniedziałek, 20 lutego 2017, 22:29

[quote="rzaraz"][quote="cjk"]Ale są takie regiony, gdzie PKSy są/były tak bylejakie, że żadnemu busiarzowi by się raczej nie opłacało podszywać pod PKS.

Nno nie wiem. W obecnym woj. małopolskim z PKSami było dziadostwo. Dla mnie doświadczeniem byłą jazda PKS Nowy Targ, gdzie opóźnienie 15 minut to nie było żadane opóźnienie. Tymczasem w Limanowej busiarz przyjął nazwę PKS. :)

Przede wszystkim, żaden z nowych właścicieli nie prowadził wcześniej działalności związanej z przewozem osób, więc ani nie byli busiarzami, ani nie przyjmowali nazwy PKS. To mniej więcej tak jakbyś napisał, że w Biłgoraju busiarz przyjął nazwę PKS. A poza tym pisanie "tymczasem" do sprawy sprzed prawie już 12 lat...:-)
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » środa, 22 lutego 2017, 13:29

Ciężko nazwać PKS Pasyk & Gawron busiarstwem pospolitym. To nie jest żadna firma krzak nie wiadomo skąd. Poza tym prężny transport ciężarowy Gawrona i szkółka jazdy, ale nie wiem, czy to jeszcze działa, kiedyś mieli coś takiego. Gdyby busiarstwo pospolite działało w ten sposób jak PKS P&G, to nie miał był nic przeciwko.
Tymczasem jakiś nieudacznik z kilkoma kartoflowozami podszywa się pod PKS...
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » środa, 22 lutego 2017, 20:35

Małe sprostowanie. Transport ciężarowy jest Pasyka.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » czwartek, 23 lutego 2017, 12:44

Tak, tak. Ja daleko od Limanowej, to i nie pamiętam, kto, z kim i dlaczego. Co oczywiście nie zmienia faktu, iż to poważna firma transportowa jest.
Poprzednia strona
Odpowiedz