Większe opóźnienia na liniach dalekobieżnych

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

wojtas
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Większe opóźnienia na liniach dalekobieżnych

Postprzez wojtas » sobota, 28 października 2006, 00:08

Dziś (27.10.06) w nocy w Poznaniu: ok.2:45 MAN Lion's Star (PKS Zakopane) z Zakopanego do Kołobrzegu (planowy wyjazd z Poznania- 2:10), ok.2:50 Autosan A10-10T Lider Mini (PKS Gryfice) z Warszawy do Gryfic (planowy wyjazd z Poznania- też 2:10)
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » sobota, 28 października 2006, 03:10

Mnie już dzisiaj prosili co bym na Zakopianke z pługiem wyjechał :D
Jaka frekwencja w w/w kursach?
Krzysiek

Re: Większe opóźnienia na liniach dalekobieżnych

Postprzez Krzysiek » niedziela, 29 października 2006, 12:03

[quote="wojtas"]Dziś (27.10.06) w nocy w Poznaniu: ok.2:45 MAN Lion's Star (PKS Zakopane) z Zakopanego do Kołobrzegu (planowy wyjazd z Poznania- 2:10), ok.2:50 Autosan A10-10T Lider Mini (PKS Gryfice) z Warszawy do Gryfic (planowy wyjazd z Poznania- też 2:10)

W wakacje POLBUS Wrocław na trasie do Mrzeżyna najczęściej przyjeżdżał opóźniony min. 60 min., czasem nawet 120 min. Myślę, że ich rozkład jest nieco niedoszacowany.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » wtorek, 25 września 2007, 21:42

Ja chyba jeszcze nigdy nie widziałem, żeby autobus wykonujący trasę Szczecin - Białystok przyjechał na czas do Łomży, czyli na godzinę 21.10. Przeważnie przyjeżdża ok. godz. 22. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może to przez korki w Bydgoszczy lub Toruniu :roll:
Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » wtorek, 25 września 2007, 21:53

Ostatnio z powodu remontu trasy Kraków-Tarnów autobusy przyjeżdżające z Krakowa do Sanoka łapią zwykle po 40 minut opóźnienia. Raz nawet zdarzyła się taka sytuacja, kiedy kurs Kraków-Ustrzyki Dolne odjeżdżający z Krosna o 15:55 odjechał o 16:40. I nie było by w tym nic złego gdyby nie to, że 10 minut wcześniej z Krosna do Ustrzyk Grn. odjechał kursowy, zwykły autobus.
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » wtorek, 25 września 2007, 23:09

W Koninie to największe spóźnienia mają autobusy PKS Białystok w obie strony. Również sezonowe PKSów Słupsk oraz Koszalin nie przyjeżdżały o czasie. Poślizg tekże zdarza się gryfickiemu przewoźnikowi (głównie z Warszawy). O dziwo, na czas często przyjeżdża (bądź z minimalnym spóźnieniem) Głogów.

Z kolei z przewoźników lokalnych PKS Inowrocław, zarówno na kursie z Mogilna, jak i z Bydgoszczy zawsze jest w Koninie 10-20 min. po planowanym czasie przyjazdu.
W tym przypadku, akurat problemem są zbyt krótkie postoje na przystankach gdzie wsiada więcej ludzi. PKSy Konin i Turek jeżdżące w tamtą stronę nie mają takich kłopotów.
macfiction
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez macfiction » środa, 26 września 2007, 00:12

[quote="kasol"]Ja chyba jeszcze nigdy nie widziałem, żeby autobus wykonujący trasę Szczecin - Białystok przyjechał na czas do Łomży, czyli na godzinę 21.10. Przeważnie przyjeżdża ok. godz. 22. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może to przez korki w Bydgoszczy lub Toruniu :roll:

Prawdopodobnie tak. Bo w Płocku prawie zawsze 45-60 minut opóźnienia... Pamiętam, że kiedyś jak był to kurs Bydgoszcz - Białystok i przejeżdzał 6 godzin wcześniej, nie notował spóźnień...
Nieoficjalna strona internetowa poświęcona PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:http://www.pks24.cba.pl/Galeria Płockich Autobusów:http://www.gpa.mazowsze.pl/Zapraszamy!!!
Barańczak
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Barańczak » środa, 26 września 2007, 15:18

Z powrotem w Szczecinie też rzadko jest o czasie. Najczęściej zdarza mu się przyjeżdżać 30 nawet do 60 minut później. Autobusy puszczają już raczej dobre na ten kurs więc chyba wszystko zależy od kierowcy.

Zdarzało mi się wyjeżdżać Polskim Expressem z Płocka do Szczecina nawet 30-40 minut po czasie (przez korki w Warszawie), a w Bydgoszczy już opóźnienia nie miał.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » czwartek, 27 września 2007, 15:53

[quote="Barańczak"]Z powrotem w Szczecinie też rzadko jest o czasie. Najczęściej zdarza mu się przyjeżdżać 30 nawet do 60 minut później. Autobusy puszczają już raczej dobre na ten kurs więc chyba wszystko zależy od kierowcy.

Ja nie przypominam sobie, żeby PKS Białystok czy PKS Bydgoszcz wysyłał kiedykolwiek słaby tabor na tą trasę :)
margrad
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez margrad » czwartek, 27 września 2007, 16:57

A jakie sa, z Waszych obserwacji, tzw. "planowe spoznienia", czyli kursy, ktore notorycznie przyjezdzaja z opoznieniem? W moich okolicach (Radom) to wszystkie pospiechy z Wawy na poludnie Polski sa spoznione ok. 15-20 minut przez remont drogi E7 w okolicach Jedlinska.

Z innego kierunku- w Radomiu czesto spozniony przyjezdza kurs Zakopane---> Mlawa (PKS Mlawa), nierzadkie sa spoznienia ponad pol godziny.

PKS Tarnobrzeg tez stosunkowo czesto przyjezdza spozniony do Radomia (kurs Tarnobrzeg--> Gdansk).
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 27 września 2007, 17:05

W Lublinie często widziałem opóźniony kurs Wrocław - Hrubieszów z godz. 6.30. Co dziwne, Kłodzko - Tomaszów zwykle jest o czasie.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Barańczak
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Barańczak » czwartek, 27 września 2007, 17:08

[quote="kasol"]Ja nie przypominam sobie, żeby PKS Białystok czy PKS Bydgoszcz wysyłał kiedykolwiek słaby tabor na tą trasę :)

Drogi kolego, osobiście widziałem na tym kursie H9 (co prawda nowego, ale H9 to H9) z PKS Bydgoszcz. Może w Bydgoszczy go podmienili, ale skutecznie mnie zniechęcił do korzystania z tego kursu.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » czwartek, 27 września 2007, 21:00

[quote="Barańczak"][quote="kasol"]Ja nie przypominam sobie, żeby PKS Białystok czy PKS Bydgoszcz wysyłał kiedykolwiek słaby tabor na tą trasę :)

Drogi kolego, osobiście widziałem na tym kursie H9 (co prawda nowego, ale H9 to H9) z PKS Bydgoszcz. Może w Bydgoszczy go podmienili, ale skutecznie mnie zniechęcił do korzystania z tego kursu.

Pierwsze słyszę :o Do Białegostoku przyjeżdżają w każdym razie same wysokie pokłady czy to z PKS Białystok czy PKS Bydgoszcz :wink: Nie wiem, być może miałeś takie "szczęście", że uświadczyłeś na tej trasie H9, albo to ja mam takie szczęście, że widuję sam wzorowy tabor na tej linii :)
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » piątek, 28 września 2007, 01:30

Był raz taki incydent, na TWB ktoś o tym wspominał, to był chyba Tramp a nie h9.
macfiction
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez macfiction » sobota, 29 września 2007, 01:19

[quote="anek"]Był raz taki incydent, na TWB ktoś o tym wspominał, to był chyba Tramp a nie h9.

Fakt parę razy widziałem Trampa na tym kursie, jednak ostatnio dosyć dawno - jakieś dwa lata. Generalnie obsada bardzo dobra, dużo lepsza ze strony PKS Bydgoszcz niż na kursach do Warszawy...

Co do spóźnień, to jeszcze warto wspomnieć o popołudniowo-wieczornym kursie Koszalin - Warszawa. Szczerze mówiąc nigdy w Płocku w dzień roboczy nie widziałem, aby odjechał planowo tj. 19.10, najczęściej między 19.30 a 20.00...
Nieoficjalna strona internetowa poświęcona PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:http://www.pks24.cba.pl/Galeria Płockich Autobusów:http://www.gpa.mazowsze.pl/Zapraszamy!!!
Następna strona
Odpowiedz