"Odziedziczone" połączenia

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

cezary
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

"Odziedziczone" połączenia

Postprzez cezary » piątek, 22 grudnia 2006, 20:57

Swego czasu PKS Tarnów (sic!) obsługiwał połączenie Warszawa-Ostrołęka o 11.30 i z powrotem o tej samej porze. Obecnie to połączenie jest realizowane przez PKS Ostrołęka.

PKS Suwałki jeździł do Warszawy 14.15 i wracał następnego dnia o 7.00 ze Stadionu. Dzisiaj ten kurs obsługuje PKS Warszawa, jedynie odjazd ze Stadionu jest przesunięty na 7.30.

Kurs do Gołdapi o 11.00 i powrót o 10.15, obecnie obsługiwany przez PKS Warszawa, pierwotnie był realizowany przez PKS Garwolin.

"Zaborcza" Warszawa przejęła też kurs weekendowy z Warszawy do Buska Zdroju. Pozostałością po poprzednim przewoźniku jest wjazd na dworzec w Białobrzegach - ewenement w rozkładzie jazdy PKS Warszawa.

PKS Grodzisk Maz. "odziedziczył" po PKS Żyrardów połączenie Kaski - Jaktorów - Grodzisk.
Żeby Grodziskowi było mało dostał po "podmiejskiej" PKS Warszawa połączenia w kierunku Leszna i Kampinosu.
wesolp
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez wesolp » piątek, 22 grudnia 2006, 21:47

PKS Rzeszów odziedziczyl po jaroslawskim Jaroslaw-Krynica 6.00 kurs Rzeszow-Krynica 8.00

PKS Jaslo przejal po Tarnowie Jaslo-Tarnow z 18.00
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 22 grudnia 2006, 22:17

W tamtym roku PKS Zamość przejął po PKS Radom obsługę kursu Lublin - Kudowa Zdrój, ale długo nie pojeździł w każdym razie.

PKS Hrubieszów przejął kiedyś od PKS Lublin kurs Lublin - Chełm - Hrubieszów z godz. 5.55. Obecnie ten kurs juz nie istnieje, tzn. jest autobus Lublin - Hrubieszów - Włodzimierz Wołyński o 5.35 ale przez Krasnystaw.
macfiction
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez macfiction » poniedziałek, 25 grudnia 2006, 01:08

PKS Gostynin przejął od PKS Płock i PKS Jelenia Góra obsługę kursu Płock- Jelenia Góra około 1995r.
Kiedyś jedno z połączeń Płock- Warszawa wykonywał PKS Piaseczno. W pewnej chwili został on zastąpiony przez PKS Warszawa, jednak szybko kurs został zlikwidowany.
Nieoficjalna strona internetowa poświęcona PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:http://www.pks24.cba.pl/Galeria Płockich Autobusów:http://www.gpa.mazowsze.pl/Zapraszamy!!!
cezary
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez cezary » poniedziałek, 25 grudnia 2006, 10:37

PKS Warszawa, przejęła od PKS Suwałki kurs Warszawa - Suwałki.
Pierwotnie ten drugi odjeżdżał z Suwałk o 14.15 i następnego dnia wracał z Warszawy o 7.00. Obecnie PKS Warszawa odjeżdża z Zachodniego 6.50 (Stadion 7.30) i wraca tego samego dnia 0 14.15 tak jak pierwotnie.

PKS Przasnysz przejął od PKS Mława kurs Warszawa - Pułtusk - Maków Maz. - Mława z godz. 12.45

PKS Piaseczno zrzekł się na rzecz PKS Grójec wszystkich połączeń w kierunku Warszawa - Raszyn - Tarczyn. Swego czasu chcieli się też pozbyć kursu do Piszu, ale nikt tego nie chciał i jeżdżą sami.

Nocne połączenie PKS Warszawa do Zakopanego przez Piotrków, Częstochowę, pierwotnie jeździli wymiennie z PKS Zakopane, ale ci szybciutko zrezygnowali i na ich miejsce skoczyła PKS Mława, by po niedługim czasie ustąpić miejsca PKS Ciechanów, którzy jeżdżą do dzisiaj.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 26 grudnia 2006, 19:43

[quote="cezary"]
PKS Piaseczno zrzekł się na rzecz PKS Grójec wszystkich połączeń w kierunku Warszawa - Raszyn - Tarczyn. Swego czasu chciali się też pozbyć kursu do Piszu, ale nikt tego niec chciał

Naprawdę nikt?
cezary
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez cezary » wtorek, 26 grudnia 2006, 21:23

[quote]quote="Aron"][quote="cezary"]
PKS Piaseczno zrzekł się na rzecz PKS Grójec wszystkich połączeń w kierunku Warszawa - Raszyn - Tarczyn. Swego czasu chcieli się też pozbyć kursu do Piszu, ale nikt tego nie chciał

Naprawdę nikt?

Jakiś czas temu chodziły plotki że ten kurs do Piszu ma przejąć PKS Warszawa lub PKS Łomża PT Kolno, ale sprawa ucichła, efekt jest taki Piaseczno jeździ do dzisiaj
marcin815
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez marcin815 » sobota, 22 grudnia 2007, 20:16

PKS Myszków odziedziczył kursy z Częstochowy do Krakowa po zlikwidowanym PKS Olkusz
PRZYBYŁEM,ZOBACZYŁEM,PRZEJECHAŁEM SIE
Jarzyk

Postprzez Jarzyk » niedziela, 23 grudnia 2007, 17:05

[quote="cezary"] Jakiś czas temu chodziły plotki że ten kurs do Piszu ma przejąć PKS Warszawa lub PKS Łomża PT Kolno, ale sprawa ucichła, efekt jest taki Piaseczno jeździ do dzisiaj

A właśnie że efekt jest taki, że od kilku miesięcy o 16.30 z Warszawy Zachodniej do Pisza nie jeździ już nikt.

Być może kierowcy z Piaseczna brali zbyt dużo pasażerów bez biletów (czego wielokrotnie byłem świadkiem) i kurs stał się nieopłacalny.

Miałem nadzieję, że może TRANS-KOM PKS Pisz się skusi na to połaczenie, ale chyba nic z tego.
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » niedziela, 23 grudnia 2007, 19:33

PKS Zamośc obsługuje codziennie połaczenie do Katowic, wcześniej jeździli na wymianę z upadłym PKS Olkusz.
cezary
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez cezary » poniedziałek, 24 grudnia 2007, 23:35

[quote="Jarzyk"][quote="cezary"] Jakiś czas temu chodziły plotki że ten kurs do Piszu ma przejąć PKS Warszawa lub PKS Łomża PT Kolno, ale sprawa ucichła, efekt jest taki Piaseczno jeździ do dzisiaj

A właśnie że efekt jest taki, że od kilku miesięcy o 16.30 z Warszawy Zachodniej do Pisza nie jeździ już nikt.

Kiedy pisałem to równo rok temu, Piaseczno jeszcze jeździło
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 26 grudnia 2007, 18:19

[quote="Jarzyk"]
Miałem nadzieję, że może TRANS-KOM PKS Pisz się skusi na to połaczenie, ale chyba nic z tego.

Z Warszawy do Pisza jest dużo połączeń przez Łomżę - Veolia Kętrzyn, PKS Mrągowo, PKS Warszawa, w lecie PKS Mława.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Jarzyk

Postprzez Jarzyk » środa, 26 grudnia 2007, 18:23

[quote="cezary"]

Kiedy pisałem to równo rok temu, Piaseczno jeszcze jeździło

Ok, sorry. Ale właśnie chodziło mi o to że już wtedy jeździli ale tylko 2 razy w tygodniu, z Warszawy w piątki i niedziele, a z Pisza w soboty i poniedziałki. Ale niestety i to okazało się za dużo.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » środa, 26 grudnia 2007, 20:02

Piaseczno stosuje w ogóle dziwna polityke.Likwiduje PT Otwock ,a prywartni dalej tam jeżdżą i im sie opłaci.Zaczyna brakowć kierowców tych za 900zł miesięcznie i liwiduje kursy nawet te rentowne.Ja kiedyś często jeździłen PKS Piaseczno i faktycznie wiele razy widziałem jak kierowcy zgarniali pieniądze do własnej kieszeni.Ale to zajawisko wystepuje wszędzie.W prywatnych busach tez kierowcy kasę daja sobie biednym.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: "Odziedziczone" połączenia

Postprzez Jarkie » czwartek, 14 maja 2009, 20:50

W 2001 roku PKS Warszawa obsługiwała połączenie do Rozóg p.Ostrołękę o godz.17:30.Wyjazd do Warszawy 4:45.
Obecnie (nie wiem od którego roku) ten kurs jest obsługiwany przez PKS Ostrołęka,a jednocześnie zawieszony na odcinku Ostrołęka-Rozogi.
Następna strona
Odpowiedz