"Odziedziczone" połączenia

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: "Odziedziczone" połączenia

Postprzez j.centkiewicz » środa, 5 czerwca 2013, 13:41

Od niedawna na stronie Trafline widnieje rozkład jazdy i cennik dla kursu Kraków-Częstochowa-Kraków odziedziczonego po PKS MYSZKÓW. Choć Trafline jeździ już od dawna tym kursem rozkład na ich stronie pojawił dopiero chwilę temu.
migi
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez migi » czwartek, 6 czerwca 2013, 06:30

Ten kurs Kraków- Częstochowa może mówić o dużym szczęściu- udało mu sie przetrwać upadek kolejnego, obsługującego go przewoźnika. Przypomnijmy- przed PKS Myszków był wykonywany przez PKS Olkusz.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 8 czerwca 2013, 08:46

Ten kurs "przetrwał", bo jest na nim całkiem przyzwoita frekwencja. W zeszłym roku, jeszcze za czasów PKS MYSZKÓW, trochę gorzej z nim było, bo znaczna część podróżnych nie otrzymywała biletów. Nikt nie panował nad tym, co się wówczas w tej firmie działo. Rozkład jazdy wymaga drobnych korekt. Spokojnie da się wykroić z 10 minut, a nawet cały kwadrans, aby skrócić czas przejazdu z Częstochowy do Krakowa.
bartek_cz-wa

Postprzez bartek_cz-wa » sobota, 8 czerwca 2013, 09:41

Nie wiem jak na trasie ale z Częstochowy ten kurs tłumów nie zabierał. Zazwyczaj wyjeżdżało tak 10-15 osób, a było to spowodowane tym że o 13.55 jedzie pospieszny z Płocka do Krakowa.
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » sobota, 8 czerwca 2013, 11:05

Ja tam ani w Traflinie ani Mobilisie tłumów nie widzę. Zazwyczaj 5 10 osób
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 8 czerwca 2013, 12:27

Kurs ten zabiera i przywozi najwięcej pasażerów do i z Krakowa. W sobotę 18 maja widziałem go wyjeżdżającego z Krakowa z kompletem lub prawie kompletem na pokładzie. Widziałem go w ruchu więc dokładnie trudno mi powiedzieć. Swoją drogą tego 18 maja podejrzanie dużo ludzi było też w innych autobusach. Z Krakowa do Olsztyna w PKS OLSZTYN liczba pasażerów zmieniała się od 30 do nawet 40 w niektórych momentach, co należy do rzadkości na tej linii.
bartek_cz-wa

Postprzez bartek_cz-wa » sobota, 8 czerwca 2013, 12:40

Trafline robi dokładnie taki obieg jak PKS Myszków czyli- Myszków-Kraków-Częstochowa-Kraków-Myszków?
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 8 czerwca 2013, 14:08

Nic o tym nie wiem. Według mnie robią tylko Kraków-Częstochowa i powrotny Częstochowa- Kraków. Na stronie TRAFLINE nie ma żadnych informacji na temat Myszków-Kraków. Zresztą wyszukiwarka RDA KRAKÓW też niczego nie pokazuje.
migi
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez migi » niedziela, 9 czerwca 2013, 08:11

[quote="bartek_cz-wa"]Trafline robi dokładnie taki obieg jak PKS Myszków czyli- Myszków-Kraków-Częstochowa-Kraków-Myszków?

Takiego obiegu nigdy PKS Myszków nie realizował. Zaraz po przejęciu kursu po PKS Olkusz był PKS Myszków realizował obieg:
Olkusz- Kraków z godz. 5:00 (czy między 5:00 a 6:00, dokładnie nie pamiętam) przez Sułoszową* Skałę
Kraków- Częstochowa 7:30
Częstochowa- Kraków 14:00
Kraków- Olkusz 17:30 przez Przeginię
Później z powodu niskiej frekwencji zlikwidowano kursy z i do Olkusza. Autobus nocował w Krakowie, na parkingu przy stacji BP na rogu al. 29 listopada i ul. Prandoty. W Myszkowie następowała zmiana pojazdu i kierowcy.
Był także obieg Myszków- Kraków 6:00, Kraków- Myszków 14:10 ale realizowany drugim pojazdem.
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez anek » piątek, 13 września 2013, 11:58

PKS Radomsko przejął kurs Rybnik - Łódź, [url=http://czgk.pl/details.php?image_id=31473]być może od lutego br[/url].
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 14 września 2013, 14:26

Nie jestem pewien, czy to kwalifikuje się jako odziedziczone. Jednak FENIKS V zastępuje PKS ŻARY i PKS GLIWICE na kolejnych liniach. Na stronie http://www.pks.zary.pl pojawił się właśnie komunikat, że ich linie do Szprotawy przejmie FENIKS.
KML

Postprzez KML » sobota, 14 września 2013, 19:08

Ale o co chodzi z tym Feniksem V? Przecież to to samo co PKS... Ciekawe, dlaczego nie wpuścili ich na dworzec w Szprotawie... Wiem, że to jest PKS Nowa Sól, ale...
marekJG

Postprzez marekJG » czwartek, 19 września 2013, 14:38

Jeżeli wierzyć komentarzom na TWB zgodnie z nowymi przepisami firmy przewozowe nie będą mogły prowadzić jednocześnie działalności przewozowej i towarowej. W związku z powyższym PKS Żary wydzielił część autobusową, tworząc Feniksa, tiry zaś pozostawiając pod obecną firmą PKS Żary. Nie znalazłem takiego przepisu, więc mogą to być zwykłe brednie.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 21 września 2013, 08:48

Nikt z PKS ŻARY nie prosił się o wjazd na dworzec.
Nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby wozić rasę i masę w ramach jednej firmy. Nie ma i nie będzie. Nie znam takiego kraju w Europie, który miałby takie regulacje prawne. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat to poproszę o namiar na taki akt prawny.
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez anek » piątek, 7 marca 2014, 23:27

PKS Mława pojawił się w e-podróżniku przy kursie Piotrków Trybunalski - Wrocław z 6.00, powrót 13.50.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
Poprzednia stronaNastępna strona