Obiegi

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Obiegi

Postprzez Jarkie » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 01:00

Zmiana obiegu Puławy - Warszawa - Toruń - Puławy miała miejsce w ostatnich tygodniach. Tabliczki przystankowa na stronie PKS Puławy z przystankami na północ od Warszawy mają datę ważności od 16.11.2013.
Moim zdaniem kierowcy są z Puław. Kierowca wyjeżdżający w poniedziałek o 7:20 wraca w czwartek o 15, natomiast ten z czwartku wraca w poniedziałek. 4-5 dni w trasie to nie jest nic nadzwyczajnego.
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 09:19

To nic nadzwyczajnego to podaj inny przykład gdzie na zwykłych przewozach pasażerskich(rozkładowych) kierowca nie zjeżdża do zajezdni 5 dni.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 20:08

Bardziej miałem na myśli ilość dni pracy, aniżeli to czy kierowca nocuje w domu czy hotelu. O ile się nie mylę, to wakacyjne obiegi PKS Mława są kilkudniowe. Widziałem w Warszawie jeden z mławskich autobusów który po przyjeździe z Giżycka nie pojechał do Mławy, tylko ponownie do Giżycka. Możliwe też że przez kilka dni kierowcy z Mławy realizują dawny obieg PKS Piotrków Trybunalski (Piotrków Trybunalski - Warszawa - Wrocław - Piotrków Trybunalski).
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez anek » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 20:30

Jeśli chodzi o ilość dni pracy poza domem, to po co szukać po kursach krajowych. Wystarczy spojrzeć na wynajmy.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:02

Jeśli chodzi o Mławę to kierowcy zjeżdżają natomiast autobusy zostają na zachodnim. Jeśli chodzi o Wrocław to kierowcy z PT
Żuromin jeżdżą do Wrocławia następnego dnia powrót do W-wy a następnie do Żuromina i często autobus zostaje a kierowcy
jako pasażerowie jadą do domu tak funkcjonują od lat szczególnie w wakacje.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » wtorek, 3 grudnia 2013, 09:54

Mława to nie jest dobry przykład. Ani też wzór do naśladowania. Kurs sezonowy Wrocław-Giżycko obsługiwany był przez kierowców z Lidzbarka. Z powodu braków kadrowych niejednokrotnie zdarzało się, że kierowcy jeździli ponad tydzień bez przerwy. Nie chcę pisać głupot, ale rekordziści jeździli tym kursem chyba jedenaście nocy, jedna po drugiej. Na pewno było to dziesięć nocy, czy jedenaście nie jestem pewien. Takie przestrzeganie czasu pracy w Mławie to norma. Kolega Czesław ma już chyba kilkanaście numerów telefonów. Wydzwania do kierowców krzycząc w telefon "polecenie służbowe" i kończąc w ten sposób konwersację. Tych numerów ma aż tyle, bo te ogólnie znane były przez kierowców ignorowane. Na innych kursach PKS MŁAWA bywa podobnie. I znowu muszę napisać:
PRZED ZARAZĄ I MOBILISEM CHROŃ NAS PANIE
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » wtorek, 3 grudnia 2013, 10:12

Z 11 dniami non-stop sprawdzę co do kolegi Czesława to powrót do Mławy nie by udany wakacyjne kursy Mławy podobno przyniosły straty. Mobilis to zaraza nie o przewozy Panowie tutaj chodzi lecz o ziemię.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » wtorek, 3 grudnia 2013, 12:22

Kolega Czesław ma jakiś gorszy okres chyba. Starzeje się, jak my wszyscy. Prywatnie bardzo go lubię i złego słowa powiedzieć nie mogę, ale ostatnio trochę kiepsko sobie radzi. Właśnie kilka z wakacyjnych wynalazków okazało się totalną porażką. No bo jak inaczej określić kursy, które nie przekroczyły 1,-zł z km?
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » środa, 4 grudnia 2013, 10:36

Dostałem potwierdzenie faktycznie kilku kierowców tyrało non-stop 11 dni ,nie odbieranie tel. od kierownika też miało miejsce. Ja właśnie lubię Mławę za otwieranie tych wszystkich połączeń ale później jest gorzej z wykonaniem i tu jest masa błędów od wysyłania lipnego taboru na kurs który jedzie przez pół Polski po czystość autokarów.
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » środa, 4 grudnia 2013, 11:26

Kolego chyba trochę przesadzasz. Te jedenaście dni to chyba tylko raz wyszło. Jednak jeżdżenie po 8, czy 9 dni z rzędu to norma.
Nie ma się co dziwić, że za takie pieniądze większość kierowców przychodzi do pracy i tylko patrzy, kiedy do domu. Tabor jaki jest każdy widzi. A autobusy są brudne, bo kto o to ma dbać? Kierowca to nie sprzątaczka. Gdyby zapłacili przyzwoite pieniądze to pewnie by posprzątali, ale nie za takie grosze...
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » środa, 4 grudnia 2013, 11:33

Wiem tak jest niestety.
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » środa, 4 grudnia 2013, 23:08

Temat trochę się znów rozmywa... . Ja nie jeżdżę mławskimi autobusami, ale dziwi mnie fakt, że kierowcy nie chce się posprzątać, nawet jak mało zarabia. Czy Wy (skoro ich rozumiecie) swoje miejsce pracy macie brudne, bo nie jesteście sprzątaczkami? Chyba nie. Przecież każdy inteligentny człowiek lepiej czuje się jak ma wokół siebie porządek. Podobnie sprawa ma się z poruszanym w innym wątkach okradaniem, czyli nie ewidencjonowaniem biletów i dorabianiem w ten sposób. Wymówka jest, ze pensje małe, niewypłacane na czas, albo w ogóle i nikt się temu nie dziwi, że kierowcy (w tym przypadku) kradną. Kółko można rzec się zamyka, bo z punktu widzenia pracodawcy po co płacić więcej skoro i tak większość, jeśli nie wszyscy sobie "dorabiają".
KML

Postprzez KML » czwartek, 5 grudnia 2013, 02:49

[quote="LMP"]Podobnie sprawa ma się z poruszanym w innym wątkach okradaniem, czyli nie ewidencjonowaniem biletów i dorabianiem w ten sposób. Wymówka jest, ze pensje małe, niewypłacane na czas, albo w ogóle i nikt się temu nie dziwi, że kierowcy (w tym przypadku) kradną. Kółko można rzec się zamyka, bo z punktu widzenia pracodawcy po co płacić więcej skoro i tak większość, jeśli nie wszyscy sobie "dorabiają".

Właśnie mnie zastanawiało, że w PKSiS taka bieda, kierowcy bez pensji, tankują z utargu itd., a kierowcy oddziału Nowy Sącz wszystkim wydaje bilety (przynajmniej na kursach, którymi jeździłem).
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » czwartek, 5 grudnia 2013, 23:16

Bo górale, to porządni ludzie :wink:
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 17:16

Warszawa - Ustrzyki D. 24.12 powrót 26.12.2013 ? czy kierowcy są moze z tamtych stron? Czy kierowcy z warszawy mają fundowane świeta w Bieszczadach w tamtym roku pytałem i nikt nie odpowiedział.
Poprzednia stronaNastępna strona