Plany, projekty, zapowiedzi

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Plany, projekty, zapowiedzi

Postprzez Gallux » sobota, 7 marca 2009, 01:26

O planowanych kursach PKS Kielce do Poznania napisałem już w wątku dotyczącym nowych połączeń. Znalazłem jednak jeszcze coś - kurs do Ustrzyk Dolnych przez Tarnów, Jasło, Krosno, Sanok. Odjazd z Kielc o godzinie 14:30, z Ustrzyk dwa warianty: 12:00 i 13:50.

Ciekawa sytuacja - wszędzie piszą, że w kieleckim PKS-ie się nie przelewa, a tu cały worek pomysłów na rozwijanie siatki połączeń.
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Plany, projekty, zapowiedzi

Postprzez anek » sobota, 7 marca 2009, 18:19

[quote="Gallux"]Ciekawa sytuacja - wszędzie piszą, że w kieleckim PKS-ie się nie przelewa, a tu cały worek pomysłów na rozwijanie siatki połączeń.

Oczywiście nyskami :)
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » sobota, 7 marca 2009, 19:11

Tak btw. jak ostatnio przysłali Szprinterka, do Krynicy to zadyma była, że prawie by kierman policje wzywał :D Ostatnio szaleją i pseudo T120 się pojawiają:
[url=http://www.phototrans.eu/14,307378,0.html][img]http://www.phototrans.eu/images/photos/small/6/307378.jpg[/img][/url]
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » sobota, 7 marca 2009, 19:15

Choć na kurs do Szczecina puszczają Lidera, busa jeszcze nie widziałem. A jak wygląda sytuacja z kursem do Zielonej Góry?
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » sobota, 7 marca 2009, 21:32

Na Zielonej też jeszcze busa nie widziałem, ani nikt z lokalnych miłośników mnie nie informował. Nigdy kieleckiej peery nawet na tym kursie nie widziałem, to chyba przez napięty rozkład.
[quote="Matlik"]Ostatnio szaleją i pseudo T120 się pojawiają:
[url]http://www.phototrans.eu/14,307378,0.html[/url]

Żaden pseudo, to najprawdziwszy T120 :P Ale nie róbmy już OT.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
takcigoniepodam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez takcigoniepodam » niedziela, 8 marca 2009, 17:22

[quote="Gallux"]Znalazłem jednak jeszcze coś - kurs do Ustrzyk Dolnych przez Tarnów, Jasło, Krosno, Sanok. Odjazd z Kielc o godzinie 14:30, z Ustrzyk dwa warianty: 12:00 i 13:50.

Czyzby to była reanimacja i rozwinięcie zlikwidowanego obecnie kursu Kielce - Tarnów wydłużonego swego czasu do Rymanowa-Zdrój? Kurs ten wyjezdzał z Kielc o 14.30 a w Tarnowie był na ok. 17.30 i (kiedy nie jezdził do Rymanowa) wracał do Kielc o 18.20. Pozostałością po nim na stronie PKS Kielce jest mapka w rozkladzie jazdy. ;)

Jednym słowem ciekawe są te kieleckie plany. :) Choć buso-szrotem ciezko bedzie powalczyc na takiej trasie gdzie np. z Tarnowa do Ustrzyk Veolia podstawia trochę lepsze sprzety. ;)
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » poniedziałek, 9 marca 2009, 16:14

Tak jak przewidywałem, PKS Białystok najpierw powiesił na swojej stronie internetowej wakacyjny kurs relacji Białystok-Krynica Morska, a dopiero teraz wpłynął do urzędu marszałkowskiego wniosek o wydanie zezwolenia na wykonywanie tego kursu :lol: [url=http://www.wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyres/936CB8CD-0B64-42DE-A51E-80104EB20CC0/0/PKSBia_11186II.jpg]Tutaj[/url] podany jest szczegółowy rozkład. Kurs ma być wykonywany na zmianę z PKS Elbląg.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 9 marca 2009, 16:19

[quote="kasol"]Kurs ma być wykonywany na zmianę z PKS Elbląg.

Współpraca kwitnie i bardzo dobrze :)
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » wtorek, 10 marca 2009, 11:05

[quote="kasol"]Tak jak przewidywałem, PKS Białystok najpierw powiesił na swojej stronie internetowej wakacyjny kurs relacji Białystok-Krynica Morska, a dopiero teraz wpłynął do urzędu marszałkowskiego wniosek o wydanie zezwolenia na wykonywanie tego kursu :lol: [url=http://www.wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyres/936CB8CD-0B64-42DE-A51E-80104EB20CC0/0/PKSBia_11186II.jpg]Tutaj[/url] podany jest szczegółowy rozkład. Kurs ma być wykonywany na zmianę z PKS Elbląg.

Z tego co mi wiadomo, PKS Zambrów nie zgadzał się na wjazd tego kursu na ich dworce w Wysokiem Maz i Zambrowie (podobno chodziło o to,że ten kurs zabrał by pasażerów,jedyną pokrywającą się trasą jest linia Zambrów-Olsztyn o 8.20 - tyle że kurs BIA/ELB odjeżdża z Zambrowa o 9.53,także może PKS Białystok dokonał modyfikacji planów i opóźnił odjazd).Na rozkładzie podane są odjazdy z D.A. więc widocznie doszli do porozumienia. PKS Łomża też chyba nie stawia przeszkód z wjazdem na dworzec.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » wtorek, 10 marca 2009, 15:34

PKS Białystok w ogóle planuje wejść z dalekobieżnymi kursami do Wysokiego Maz. Pamiętam, że w rozkładach niedoszłych Gliwic i porannej Warszawy również pojawiał się przystanek Wysokie Maz. D.A. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie wiem tylko czy Wysokie Maz. to aż taka metropolia żeby nadrabiać niepotrzebne kilometry i zajeżdżać do tej miejscowości. Tym bardziej, że nie jest to jakieś odludzie, w odległości ok. 10 km znajduje się Szepietowo, a tam linia kolejowa łącząca Białystok z Warszawą i resztą Polski :)
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » wtorek, 24 marca 2009, 16:12

PKS Białystok wydłuża swoje kursy relacji Białystok-Warszawa do przystanku Warszawa DA Zachodni. Do tej pory kursy z godz. 5.20 i 13.10 kończyły swój bieg na przystanku Warszawa DA Stadion. Ciekawe czy zmieszczą się czasowo? :) Po tych zmianach kierowca w Warszawie będzie miał tylko 45 i 55 minut przerwy, a do tego trzeba przecież doliczyć ewentualne opóźnienia spowodowane korkami ;) Natomiast bez zmian pozostał kurs relacji Białystok-Wrocław. W dalszym ciągu autobus jadąc w kierunku Wrocławia nie będzie zajeżdżał na Stadion, a od razu na Zachodnią, ciekawe dlaczego? W ogóle jak tak patrzę na rozkład, to Warszawa DA Stadion jest trochę poszkodowana. Kursów dalekobieżnych na zachód Polski z tego dworca jest bardzo mało. [url=http://www.wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyres/0C7EEDB4-FF00-42F7-857C-99DFBEE06267/0/PKSBia_11176.jpg]Tutaj[/url] szczegółowy rozkład jazdy.
LMP
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez LMP » wtorek, 24 marca 2009, 17:33

Warszawa Stadion nie jest poszkodowana, bo założenie było takie, aby z tego miejsca odjeżdżały autobusy w kierunku wschodnim i nie wjeżdżały niepotrzebnie do centrum. Były też lokalne dworce- Południowy (jeszcze jakieś kursy dawnego Piaseczna tam jeżdżą) oraz dw. PKS Marymont, na który zajeżdżały i kończyły bieg głównie autobusy z PKS NDM. Wydłużenie kursów przez Białystok do dw. zachodniego ma przyszłość, bo dw. Stadion zamkną z powodu budowy Stadionu Narodowego i szczerze mówiąc nie żałuję tego burdelu usytuowanego tera pośród wietnamskich bud i całego syfu.Problem jest teraz taki, co zrobić z masą autobusów, które kończą tam bieg. Zachodni wszystkiego nie pomieści- to na pewno.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » wtorek, 24 marca 2009, 17:44

[quote="kasol"]PKS Białystok wydłuża swoje kursy relacji Białystok-Warszawa do przystanku Warszawa DA Zachodni. Do tej pory kursy z godz. 5.20 i 13.10 kończyły swój bieg na przystanku Warszawa DA Stadion.

Wg książkowego rozkładu jazdy PIGTSiS (edycja 2007/2008) te 2 kursy dojeżdżały do ul.Jana Pawła II w Warszawie.Nie wiem jak długo to trwało,bo w czerwcu 2008 kończyły już trasę na Stadionie.Teraz planują dojazdy do Dworca Zachodniego.I raczej nic nie wyszło z zajeżdżania do Wysokiego Maz.,jak wynika z nowego rozkładu jazdy.
[quote="LMP"] Problem jest teraz taki, co zrobić z masą autobusów, które kończą tam bieg. Zachodni wszystkiego nie pomieści- to na pewno.

Na pewno,ale być może powstanie nowy dworzec PKS gdzieś w okolicach PKP Warszawa Wschodnia.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » wtorek, 24 marca 2009, 21:24

[quote="Jarkie"][quote="kasol"]PKS Białystok wydłuża swoje kursy relacji Białystok-Warszawa do przystanku Warszawa DA Zachodni. Do tej pory kursy z godz. 5.20 i 13.10 kończyły swój bieg na przystanku Warszawa DA Stadion.

Wg książkowego rozkładu jazdy PIGTSiS (edycja 2007/2008) te 2 kursy dojeżdżały do ul.Jana Pawła II w Warszawie.Nie wiem jak długo to trwało,bo w czerwcu 2008 kończyły już trasę na Stadionie.Teraz planują dojazdy do Dworca Zachodniego.I raczej nic nie wyszło z zajeżdżania do Wysokiego Maz.,jak wynika z nowego rozkładu jazdy.

Mylisz fakty :) PKS Białystok miał w planach zajeżdżać do Wysokiego Maz. ale w przypadku dwóch jeszcze innych kursów. Pierwszy to Gliwice, a drugi kurs to Warszawa, ale z godz. 9.00. Na razie takich kursów brak. Zobaczymy co przyniesie przyszłość ;)
[quote="LMP"][quote="Jarkie"] Problem jest teraz taki, co zrobić z masą autobusów, które kończą tam bieg. Zachodni wszystkiego nie pomieści- to na pewno.

Na pewno,ale być może powstanie nowy dworzec PKS gdzieś w okolicach PKP Warszawa Wschodnia.
Ja bym sobie życzył aby w związku z Euro 2012 powstało coś na wzór RDA w Krakowie ;)
LMP
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez LMP » wtorek, 24 marca 2009, 22:05

Wszędzie aż huczy, że ani metro, ani dworce kolejowe na Euro nie zdążą wybudować. Niestety wątpie, żeby PKS zrobił coś nowego- no może oprócz jakiejś prowizorki, co nie zmienia faktu, że też życzyłbym sobie dworca a'la RDA :)
Następna strona
Odpowiedz