Zmiany w rozkładach

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Zmiany w rozkładach

Postprzez kasol » środa, 14 października 2009, 15:41

Za stroną PKS Białystok: "Już od października autobusy obsługujące kurs relacji Zakopane - Białystok odjeżdżają z dworca autobusowego PKS Zakopane, ze stanowiska nr 6. Dzięki temu mogą Państwo korzystać z budynku dworca, co przy zbliżającym się sezonie zimowych podróży, poważnie wpłynie na poprawę komfortu." Rozbawiło mnie drugie zdanie cytowanego tekstu :lol: Akurat to nie jest żaden plus gdyż do tej pory autobusy PKS Białystok ruszały z przystanku przy ulicy Kościuszki, który de facto znajduje się... na dworcu. Nie stała żadna ochrona i nie zabraniała korzystać z budynku dworca podróżnym oczekującym na przystanku przy ul. Kościuszki :D Zaletą tego posunięcia jest ułatwienie podróżnym znalezienia dokładnego miejsca skąd będzie odjeżdżał autobus do Białegostoku poprzez umieszczenie kursu na rozkładzie dworcowym, ale nie możliwość korzystania z budynku dworca :lol:
W ostatnim czasie PKS Białystok załatwił zgody na wjazd na dworce w: Kołobrzegu, Toruniu, a teraz w Zakopanem. To został jeszcze Szczecin :)
PS. Pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu, gdyż nie wiedziałem po co ten post podpiąć.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Zmiany w rozkładach

Postprzez Gallux » środa, 14 października 2009, 18:49

kasol napisał(a):To został jeszcze Szczecin :)

No i Poznań w kierunku Zielonej Góry.
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » środa, 14 października 2009, 19:57

Tu akurat może być to efekt zamierzony. Być może ze względu na korki łatwiej jest zatrzymać się na przystanku rondo Rataje niż jechać na dworzec, tym bardziej że w drugą stronę autobus już na d.a. zajeżdża. Nie wiem, nigdy nie jechałem tym kursem :) Podobna sytuacja jest z kursem relacji Białystok-Wrocław. Jadąc w kierunku Wrocławia w Warszawie kierowcy od razu zajeżdżają na d.a. Zachodni omijając d.a. Stadion.
Misiekelo
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misiekelo » środa, 14 października 2009, 21:01

Kasol, wiesz co to PR?
Ty wiesz jak wygląda sytuacja, ale 100 innych osób przeczyta i pomyśli jaki ten PKS BIAŁYSTOK jest zajebisty :)
kasol
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasol » niedziela, 7 marca 2010, 21:03

Kolejna modyfikacja kursu relacji Białystok-Zakopane. Szczegóły tutaj.
W porównaniu z rozkładem poprzednim "wypadł" przystanek w Wyszkowie. Ale czy taka zmiana pozwoli na pokonanie trasy z Białegostoku do Warszawy o czasie? Nie sądzę. Autobus nie będzie również zatrzymywał się w Myślenicach. Dzięki takiemu zabiegowi trasę na odcinku Kraków-Zakopane autobusy PKS Białystok będą pokonywać w 1 godzinę i 55 minut. To akurat jest możliwe jeśli się weźmie pod uwagę godziny przejazdów pomiędzy oboma miastami.
I jeszcze jeden cytat ze strony przewoźnika:
Dla wygody naszych pasażerów dojeżdżających tym kursem do stolicy, wprowadzony został także dodatkowy przystanek w centrum Warszawy. Autobusy PKS Białystok zatrzymywać się będą na Alejach Jerozolimskich w pobliżu Dworca Centralnego PKP, a później także na Dworcu PKS Zachodni i przy lotnisku Okęcie.

Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest tu różnica w porównaniu z poprzednim rozkładem do Zakopanego? Były wcześniej w Warszawie 3 przystanki i są nadal :roll:

I jeszcze kwestia. Nowa godzina odjazdu autobusu do Zakopanego (przez Zambrów) to 16:20. O tej samej godzinie z tego samego stanowiska odjeżdża również autobus relacji Białystok-Łomża przez Zambrów. Przypadek? :) Ciekawe też jak wygląda to technicznie? Dwa autobusy na jednym stanowisku przecież się nie zmieszczą :lol:
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » niedziela, 7 marca 2010, 22:08

kasol napisał(a):W porównaniu z rozkładem poprzednim "wypadł" przystanek w Wyszkowie. Ale czy taka zmiana pozwoli na pokonanie trasy z Białegostoku do Warszawy o czasie? Nie sądzę.
....
Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest tu różnica w porównaniu z poprzednim rozkładem do Zakopanego? Były wcześniej w Warszawie 3 przystanki i są nadal :roll:

Wg mnie nie zajeżdżanie do Wyszkowa skróci czas przejazdu,przynajmniej teoretycznie. Co innego wjechać kilka km przed Wyszkowem na obwodnicę,a co innego kluczyć po ulicach miasta :D . W porównaniu z poprzednim rozkładem przejazd na odcinku Ostrów Maz.-Warszawa ul.Jana Pawła II (Dw.Centralny) skróci się o 10 minut (czyli +/- czas potrzebny na wjazd do Wyszkowa),natomiast odległość o 3 km. A to czy autobus będzie musiał stać w korkach na terenie aglomeracji warszawskiej to już inna sprawa.
Natomiast w kwestii przystanków,masz rację: były 3 i są 3. Zmianę można rozumieć jednak następująco: wprawdzie nie wiem dokładnie który przystanek ma nazwę "WARSZAWA-DW. CENTRALNY 06/01",ale wg PKS Białystok znajduje się on na Alejach Jerozolimskich. Natomiast w starym rozkładzie przystanek w centrum był na Jana Pawła II. W sumie szczegół :roll:
Ja znalazłem inny cytat na stronie PKS Białystok:
"Wprowadzając nowe godziny odjazdów autobusów udało nam się skrócić czas podróży, co jest bardzo korzystne dla pasażerów. Przejazd do Zakopanego trwać będzie 13 godzin i 15 minut, natomiast powrót 13 godzin i 25 minut."

Skrócenie czasu przejazdu nastąpiło nie tyle dzięki zmianie godziny wyjazdu,co na skutek skrócenia postojów (Łódź,Częstochowa,Kraków). Tu 5 minut,tam 10 i na całej trasie zyskujemy trochę czasu.
kasol napisał(a):Nowa godzina odjazdu autobusu do Zakopanego (przez Zambrów) to 16:20. O tej samej godzinie z tego samego stanowiska odjeżdża również autobus relacji Białystok-Łomża przez Zambrów. Przypadek? :) Ciekawe też jak wygląda to technicznie? Dwa autobusy na jednym stanowisku przecież się nie zmieszczą :lol:

Ciekawe,kiedy przy okazji można by zobaczyć jak to zorganizowano :D . Przypuszczam że pierwszy odjedzie autobus do Zakopanego,a dopiero potem podjedzie na stanowisko Łomża,a co za tym idzie - małe opóźnienie.
FLOREK
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez FLOREK » poniedziałek, 8 marca 2010, 22:17

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Grójcu informuje PT. Podróżnych, że od dnia 8 marca 2010 roku, uruchamia kursy relacji Tarczyn ? Piaseczno. ODJAZDY Z TARCZYNA: 06:30F, 08:30F, 12:30F, 14:30F natomiast ODJAZDY Z PIASECZNA (AUCHAN): 07:10F, 11:00F, 13:20F, 16:00F. Źródło informacji oraz rozkład jazdy w aktualności z dnia 2010-03-03: http://www.pksgrojec.pl
Ampluk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Ampluk » wtorek, 30 marca 2010, 23:48

Za VT Bieszczady:
OGŁOSZENIE

Veolia Transport Bieszczady Sp. z o.o. uprzejmie informuje Podróżnych, że od dnia 28.03.2010 r. zmienia godzinę odjazdu i trasę kursu relacji:

Sanok - Warszawa z godz. 15:30 na godz. 15:25 - kursuje tylko w niedziele.

Kurs wykonywany będzie przez: Brzozów, Rzeszów i Mielec.

Życzymy udanej podróży!
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » czwartek, 1 kwietnia 2010, 23:09

Zmiana godz. odjazdu Warszawa Zach.-Kołobrzeg

Z dniem 01.04.2010 r. zmienia się godz. odjazdu autobusu relacji:
WARSZAWA ZACH - KONIN - POZNAŃ - GORZÓW WLKP. - SZCZECIN - GRYFICE - KOŁOBRZEG

z godz. 21:50 na godz. 21:30

Wszystko w związku z kłótnią z PKS Gorzów. Gorzowiacy czepiali się, że opóźnione Gryfice podbierają im pasażerów do Szczecina.
stanley
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez stanley » niedziela, 11 kwietnia 2010, 20:33

Od 16 kwietnia na kursie Łódź - Gdynia -Łódź wykonywanego przez PKS Łódź zostaną zlikwidowane przystanki Tczew D.A., Pruszcz Gdański ul Grunwaldzka oraz Gdynia ul Władysława IV --- informacje spisałem z karteczki naklejonej obok kas na dworcu PKS w Łodzi;)
migi
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez migi » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:12

Od 15 kwietnia PKS Nowy Sącz gruntownie zmienia rozkład na linii Krynica- Nowy Sącz- Kraków. Pewno więcej szczegółów i jakiś komentarz zapoda Matlik. Ja zwróciłem uwagę na fakt, że pierwszy kurs z Krakowa do Krynicy został przyśpieszony na 6:15 ale będzie wykonywany tylko (1)-(5). Dziwi brak tego kursu w soboty, kiedy byłoby dużo chętnych na wyjazdy weekendowe i kuracjuszy na zmianę turnusów. Następny kurs o godz. 7:50 to przelotowy z Katowic, więc nie można mieć gwarancji zabrania się nim.
takcigoniepodam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez takcigoniepodam » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:31

Oj będą zmiany (wręcz malutka rewolucja) ale jak na razie ciiiichooo szaaaa. ;)
W odpowiednim momencie Matlik powie co i jak. :D
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 13 kwietnia 2010, 11:08

stanley napisał(a):Od 16 kwietnia na kursie Łódź - Gdynia -Łódź wykonywanego przez PKS Łódź zostaną zlikwidowane przystanki Tczew D.A., Pruszcz Gdański ul Grunwaldzka oraz Gdynia ul Władysława IV --- informacje spisałem z karteczki naklejonej obok kas na dworcu PKS w Łodzi;)

Autostrada i Droga Różowa w Gdyni, wreszcie!
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » wtorek, 13 kwietnia 2010, 19:08

Więc jak kolega migi napisał, to wypada już kontynuować. Podsumowując będzie taki rozkład jazdy (możliwe, że coś minąłem :P):

Odjazdy z Nowego Sącza:
3:31; 4:50; 5:00 (Myslenice); 5:50 (Krynica); 6:30; 7:30 (Piwniczna - skrócona Muszyna); 8:15 (Krynica); 8:20 (Myślenice); 9:20 (Krynica); 10:00; 11:00 (Krynica); 12:00 (w piątki); 12:20 (Krynica); 13:00( w piątki); 13:30 (Krynica); 14:05; 14:40; 15:10; 16:00 (Krynica); 17:00; 18:05 (Krynica); 19:50 (Krynica)

Odjazdy z Krynicy:
5:00; 7:15; 8:15; 10:00; 11:35; 12:40; 13:50; 15:10; 17:15; 19:00

Odjazdy z Krakowa:
6:15 (Krynica); 7:50 (Krynica); 9:10 (Krynica); 10:50 (Krynica); 11:30 (Krynica); 12:30 (Krynica); 12:45 (Myślenice); 13:30 (Krynica); 14:05; 14:40 (Piwniczna- skrócona Muszyna); 15:40 (Krynica); 16:20 (kursuje w piątki); 16:40 (kursuje w piątki, ale pewnie jak będą musieli puszczać bisy na 16:50 to przywrócą ten kurs we wszystkie dni :P); 16:50 (Krynica); 18:00 (w zamian za bisa 18:30); 18:30 (Muszyna); 20:00 (Krynica);20:40 (kursuje w C); 21:15; 22:35; 23:00

Obrazek

Przedpremierowo:
Obrazek
Obrazek

No a ta rewolucja na lokalnych będzie, ale to za jakiś czas... :D
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » wtorek, 13 kwietnia 2010, 20:52

Wychodzi na to, że kurs Katowice - N. Sącz z 10.50 nie będzie przedłużony do Krynicy. Z kolei NS-Kraków z 3.30 przecież dopiero co został zlikwidowany z braku frekwy.
Następna strona