Absurdy w PKS

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Re: Absurdy w PKS

Postprzez Gallux » sobota, 30 stycznia 2010, 14:31

[quote="Gallux"]Opinia z forum PKS Gryfice...

Ciąg dalszy tej sprawy. Na forum PKS Gryfice admin napisał, że kurs z Warszawy będzie odjeżdżał wcześniej w związku z tym konfliktem. Zmianma rozkładu już wkrótce.
vonbel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez vonbel » czwartek, 4 lutego 2010, 21:03

""Kto zna rozkład odjazdów, jeździ taniej
Fot. modo
Autor: Dariusz Jędryszka
W autobusach za przejazd na trasie Lubartów-Lublin płacimy trzy złote (ulgowy 2,5 zł.) Ale wystarczy znać rozkład jazdy aby dziennie na przejeździe w obie strony zaoszczędzić 2 złote. Podaj godzinę odjazdów tańszych autobusów.
3 złote za przejazd kierowcy życzą sobie od dwóch tygodni. Tyle kosztuje przejazd niektórymi prywatymi autobusami. O tym jak się nimi podróżuje dobrze wiedzą pasażerowie, który muszą korzystać z ich usług. Do Niemiec kierowcy życzą sobie 2,5 zł.

Ale można jechać taniej. 3 zł życzy sobie kierowca prywatmnego autobusu, który odjeżdza z Lublina tuż po godzinie 19-tej. Kilka minut póżniej ze stanowiska 9 i 10 odjeżdżają autobusy PKS do Parczewa i Radzynia Podlaskiego. Za przejazd do Lubartowa biorą dwa złote.

Żaden z kierowców droższych autobusów nie wywiesił na szybie pojazdu ceny przejazdu. O tym, że trzeba zapłacić trzy zlote pasazer dowiaduje się dopiero gdy jest już w pojeździe.

Jeśli znasz ?tani? kurs poleć go naszym czytelnikom.""
w/w tekst pochodzi ze strony:
http://www.mmlubartow.pl/artykul/3-zl-z ... ment-52672

- absurd: prawie 30 km za 3 zł i wraz za dużo?!
Gallux

Postprzez Gallux » piątek, 5 lutego 2010, 04:36

To nic dziwnego w sumie - jeśli mówimy o innych przewoźnikach. Dziwne są natomiast różne ceny w ramach jednego PKSu na tej samej trasie, ale w ramach różnych kursów (zwykłych i jadących tą samą trasą - podkreślam), a zdarza się to dość często z tego co zaobserwowałem na e-podróżniku.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » piątek, 5 lutego 2010, 22:48

Nie zaliczałbym tego do absurdu. Uważam ,ze takie rozwiazania w cale nie sa do końca takie złe mianowicie jak przyciagnac pasazera do przejazdu w srodku tygodnia kiedy kursy maja małe obłozenie uważam ,ze min. ceną. I wtedy przynajmniej część pasazerów jedzie tego dnia lub o tej godzinie ze wzgledu na cenę. Takie metody stosował PEX sam korzystałem z tego i jezdziłem jesli było to mozliwe o tych godzinach gdzie bilet był tańszy albo korzytałem z promocjii wtorkowo/środowych.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » sobota, 6 lutego 2010, 16:08

Różnice w cenach biletów na tym samym kursie,ale w różne dni tygodnia były również kilka lat temu w PKS Białystok. Dotyczyły one tylko ulg handlowych (uczniowie,studenci itp.) na kursach pospiesznych.
Od poniedziałku do czwartku zniżka wynosiła 40%, od piątku do niedzieli 30%. Natomiast na kursach do Kołobrzegu, Zakopanego i Zielonej Góry ulga handlowa we wszystkie dni wynosiła 30%.
Ja natomiast znalazłem na e-podróżniku przypadek,gdzie cena biletu na kursie pospiesznym jest niższa niż na zwykłym. Chodzi o trasę Ostrołęka-Różan w kursach PKS Ostrołęka (zwykły 7,70 zł; pospieszny 6 zł,ale bez ulg handlowych). Różnica jest szczególnie odczuwalna dla osób nie mających uprawnień do ulg (inni przewoźnicy biorą do 12 zł na tej trasie).
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » sobota, 6 lutego 2010, 16:36

Od kilku lat na odcinku Warszawa-Ryki cena biletu zwykłego jest wieksza niz na kursie pośpiesznym oczywiscie nie u wszystkich przewoźników.PKS Puławy jak jeszcze wykonywał kurs Lublin-Szczecin-Lublin
bilet z Warszawy do Ryk był tańszy na pospiechu niź bilet na zwykłym kusie w wykonaniu równiez PKS PUławy.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » niedziela, 7 lutego 2010, 01:22

ABSURTY to tzw. współpraca pomiedzy PKS-ami tz. odnosnie zamieszczania rozkładu jazdy na swojej stronie. Zamieszcza PKS rozkład uwzglednia tez rozkład innego PKs-u który np. wpuszcza ich na dworzec itp i co sie okazuje ,ze rozkład naszego partnera odnosnie naszego kursu jest nie aktualizowany. I teraz zastanawiam sie czy to wynika z niechlujstwa jednych czy z wyrachowania drugich. Zmiany dobrze aktualizuje PKS Warszawa naprawde należy sie pochwała chociaż mam małe zastrzezenia jesli chodzi o informacje o PT.Piaseczno i PT N.Dwór MAZ. I teraz nastepuje taka zajawka jesli PKS Warszawa moze dlaczego inni nie?
FLOREK
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez FLOREK » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:54

PPKS PUŁAWY
PPKS Puławy też ma za nie ciekawą sytuacje pod względem taboru podobno dziurawe autobusy kursują na trasach dalekobieżnych przeciekają , czyli jak pada deszcz to i w autobusie można zmoknąć tak słyszałem od pasażerów w warszawie na dworcu zachodnim.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » poniedziałek, 8 lutego 2010, 15:14

To prawda słynny kurs z Muszyny do Lublina w ubiegłym roku był taki przypadek gdzie przeciekał dach opisała to lokalna prasa.Jest nowa informacja na temat PKS Puławy w wątku o tym przedsiebiorstwie.Ja mysle ,ze satre H 10-12 to te autobusy które moga przeciekać a które kursuja na dalekobieżnych.
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 10 lutego 2010, 03:58

Wracjąc do tematu cen: ok, padły tu przykłady w miarę uzasadnionych i logicznych różnic (dni tygodnia), ale kto mi wyjaśni o co chodzi np. takiemu PKSowi z Grudziądza?

Relacja Brodnica - Wąbrzeźno. Kursy 7:20, 13:45 i 15:40 - wszystkie jadą tą samą trasą (42 Km), ale 7:20 i 15:40 kosztują 8 zł., a 13:45 8,50. Skąd ta różnica? Czyżby w autobusie o 13:45 grała np. muzyka, a w innych nie? :)

Przykłady tego typu nielogicznych rozbieżności można mnożyć. Często też różnica sięga nawet złotówki.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » środa, 10 lutego 2010, 22:56

W szczycie biora wiecej kto nie musi jedzie po za szczytemm i płaci mniej dla mnie logiczne.
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 10 lutego 2010, 23:25

No to w drugą stronę, Wąbrzeźno - Brodnica:

5:30 - 8 zł.
10:00 - 8,50
14:15 - 8

"Szczyt" tańszy :)

Trudno tu naprawdę o sensowne wytłumaczenie. Obieg startujący o 10 z Wąbrzeźna i wracający z Brodnicy o 13:45 jest po prostu droższy od kursów wchodzących w skład obiegu: CWA - CBR - CG - CBR - CWA. Być może zimą grzają w autobusie robiącym ten droższy obieg, latem z kolei jedzie wóz z klimą... ale, przecież to na dalsze trasy (czyli Grudziądz - Brodnica) powinny być wysyłane lepsze pojazdy ;)
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » czwartek, 11 lutego 2010, 02:16

Ogłoszenie które wisiało na stanowisku 3 w Krynicy:
W dniu 7.02.2010 kurs Krynica-Koszalin z 18:00 nie zostanie wykonany z przyczyn technicznych PKS Koszalin. Za utrudnienia przepraszamy.

Kpina, szczególnie że dzień wcześniej była taka frekwencja, że piętrus jechał. Szczecinek jakoś kiedyś potrafił się dogadać, jak im Mercedes padł.
FLOREK
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez FLOREK » niedziela, 14 lutego 2010, 14:25

Kursy których nie ma na rozkładzie tak ma PKS łosice a godzina odjazdu co jest na rozkładzie w danym kierunku to oni nie jadą bo ślisko, albo podjedzie na stanowisko sprzeda bilety w danym mu kierunku wyjedzie za miasto 5 ? 10 kilometrów i kierowca mówi proszę wysiadać bo ja dalej nie jadę i teraz maszeruj na przykładzie 40 kilometrów do domu. Czy można jechać w danym kierunku jeśli tego przewoźnika o tej godzinie nie ma na rozkładzie a jest inny za 5 minut czy to powinno być karalne.
Goszczyn
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Goszczyn » piątek, 24 kwietnia 2015, 08:52

PKS Grójec

Wg mnie absurdem jest to, że 3 kursy nie są wykonywane z warszawskiego Dworca Zachodniego, lecz dopiero z następnego przystanku, to jest Bitwy warszawskiej 1920 r. 02.

Są to kursy:
Warszawa - Przypki z godz 08:45 ś6
Warszawa - Białobrzegi z godz 18:30 d7
Warszawa - Przypki z godz 19:00 ś7
http://www.pksgrojec.pl/rozklad_new/tpo_5129848.html
[url=http://www.grojec.pl]Powiat Grójecki[/url]
Poprzednia stronaNastępna strona