PIGTSiS

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Izzy

Postprzez Izzy » środa, 29 października 2003, 09:29

Z tego co wiem to PKS Wrocław chyba nie współpracuje ponadto, Polski Express wystąpił z izby i chciał stworzyć wraz z innymi przewoźnikami zrzeeszenie konkurencyjne, z tej walki wyszedł raczej słabo bo jest najlepszym przewoźnikiem krajowym jednoczesnie ignorowanym rzez całe środowisko przewoźników. Nalerzy pamietać że znaczna część dyrektorów PKS była niejako namaszczona (podobno) przez przezesa zjednoczenia czyli przezesa Izby, a jak są oponęci to się nie wychylają bo lepiej zapłacić pare tysięcy jak byc czarną owcą. Niby po prywatyzacji powinno się poprawić ale już wcześniej wspominałem o tym że prywatyzacja oddolna inicjowana przez same przedsiębiorstwa skutkuje pozostawiniem na stanowiskach tych samych ludzi.
palec

Postprzez palec » niedziela, 15 maja 2005, 11:44

[quote="Leszek Matula"]Przecież te przedsiębiorstwa PKS którym zależy mogłyby powołać jakąś konkurencyjną organizację (np. Stowarzyszenie PKS czy coś w tym stylu). I to chyba byłoby lepsze wyjście niż próba rozbijania Izby.

Tak to prawda lepiej stworzyć nowy, przemyslany i poprostu lepszy system niż walczyć ze starym systemem ja też miałem okazję rozmawiać z kordynatorem pigsits w olsztynie i jedyny argument jaki podawał dlaczego przygotował taki a nie inny projekt dla starosty była odpowiedż że mam argumenty i mogę się odwoływać to nie o to chodzi chyba tylko żeby naprawdę przeprowadzić rozpoznanie rynku :evil:
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
palec

Postprzez palec » niedziela, 15 maja 2005, 11:47

[quote="palec"][quote="Leszek Matula"]Przecież te przedsiębiorstwa PKS którym zależy mogłyby powołać jakąś konkurencyjną organizację (np. Stowarzyszenie PKS czy coś w tym stylu). I to chyba byłoby lepsze wyjście niż próba rozbijania Izby.

Tak to prawda lepiej stworzyć nowy, przemyslany i poprostu lepszy system niż walczyć ze starym systemem ja też miałem okazję rozmawiać z kordynatorem pigsits w olsztynie i jedyny argument jaki podawał dlaczego przygotował taki a nie inny projekt dla starosty była odpowiedż że mam argumenty i mogę się odwoływać to nie o to chodzi chyba tylko żeby naprawdę przeprowadzić rozpoznanie rynku :evil:

ja piszę dla tego na temat izby bo kursy proponowane przezemnie okazały się zbieżne z kursami pks chociaż był odstęp czasu 20min po pks
palec

PIGTSIS

Postprzez palec » wtorek, 17 maja 2005, 20:54

Jestem ciekaw czy Izba to byli pracowinicy PKS czy ktoś może wie?. 8)
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: PIGTSIS

Postprzez Aron » środa, 18 maja 2005, 16:23

[quote="palec"]Jestem ciekaw czy Izba to byli pracowinicy PKS czy ktoś może wie?. 8)

Nie byli, tylko obecni. Są to prezesi PKSów a szefem całego zamieszania jest chyba prezes PKS Ostrowiec. Należą też do tej izby niektórzy prywaciarze, np. Minibus Karczew bodajże.
palec

Postprzez palec » środa, 18 maja 2005, 20:32

[quote="Aron"]

Nie byli, tylko obecni. Są to prezesi PKSów a szefem całego zamieszania jest chyba prezes PKS Ostrowiec. Należą też do tej izby niektórzy prywaciarze, np. Minibus Karczew bodajże.

Dzięki za informację to teraz wiem na pewno że projekty stanowiska dla starosty w sprawie nowych zezwoleń zawsze będą negatywne dla prywaciaża. To zrozumiałe że np starostowie w świętokrzyskim zerwali umowy z izbą bo przecież jeśli oni mieli by przygotowywać stanowiska dla nich to busiarstwo by się tak nie rozwinęło. Teraz jest 83 firmy przewozowe zrzeszone. 8)
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 18 maja 2005, 20:45

[quote="palec"]
Dzięki za informację to teraz wiem na pewno że projekty stanowiska dla starosty w sprawie nowych zezwoleń zawsze będą negatywne dla prywaciaża.

może spróbuj się zapisać do tej izby - jak będziesz na nich płacił składki to może ci pozwolą jeździć.
zresztą nie wiem czy jest sens bo nowy rząd raczej na pewno ustawę zmieni ( do tej pory każdy zmieniał).
palec

Postprzez palec » środa, 18 maja 2005, 21:05

[quote="Aron"]

może spróbuj się zapisać do tej izby - jak będziesz na nich płacił składki to może ci pozwolą jeździć.
zresztą nie wiem czy jest sens bo nowy rząd raczej na pewno ustawę zmieni ( do tej pory każdy zmieniał).

powiem szczerze że jeśli starosta dba o to aby był rozwinięty transport z resztą nakłada na niego taki obowiązek usatwa o samorządzie terytorialnym to już dawno by zerwał umowę z izbą i rozpatrywał uzgodnienia samemu co sądze wcale nie jest trudne wystarczy troche znajomości przepisów i zdrowego rozsądku. No i tu zaczynają się schody. Czyli jak bym płacił na izbę składkę to nie ma problemu z zezwoleniem a to dobre :lol:
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 18 maja 2005, 21:33

[quote="palec"] Czyli jak bym płacił na izbę składkę to nie ma problemu z zezwoleniem a to dobre :lol:

ja tego nie wiem na pewno że od razu dostaniesz zezwolenie, ale podejrzewam że może być łatwiej. Kto wie.
wejdź sobie na stronę http://www.pigtsis.pl/ tam jest formularz zgłoszeniowy zresztą możesz zadzwonić i się zapytać
LESZEK

niestety wszystkie organizacje branżowe są podobne

Postprzez LESZEK » niedziela, 25 grudnia 2005, 14:13

Podzielam pogląd <Izzy> na temat Izby jak i jego Prezesa . Muszę jednak z przykrością stwierdzić , że inne organizacje działają podobnie . Ale wina leży po naszej stronie . Na zjazdach potrafimy zwłaszcza w kuluarach mądrze i głośno stawiać postulaty , ale jak dochodzi do głosowania potulnie wykonujemy ich zalecenia . Trudno jest coś zmienić , gdy przeważającej części jest to wygodne . Dla nich dobry prezes , to ten , który zorganizuje za służbowe pieniądze kilka razy w roku porzadną popijawę ... , a więcej czego od życia więcej potrzeba .
Leszek
palec

Postprzez palec » piątek, 24 lutego 2006, 11:03

[quote="Aron"]

ja tego nie wiem na pewno że od razu dostaniesz zezwolenie, ale podejrzewam że może być łatwiej. Kto wie.

Nie ma szans. Już mówię dlaczego. Okazało sie, ze prezesem zarządu PIGTSiS w Olsztynie jest Dyrektor PKS Elblag P. Brachun, tej samej która przygotowuje projekty stanowiska dla starosty Braniewskiego i Wicestarosty Elbląga w sprawie rozpatrywania uzgodnień dla prywatnych przewoźników, którzy chcą wejść w powiecie braniewskim czy elbląskim na jakąś linie. To kolejny absurd i jakaś paranoja. Teraz ja siepytam w jaki sposób Urząd Marszałkowski opiera sie na tych uzgodnieniach, skoro z góry są one nie obiektywne. K**** chyba mnie szlak trafii. I teraz wiem dlaczego u nas to znaczy na warmi nie ma praktycznie prywatnych przewoźników. 8)

Ale walka trwa. Zezwolnie zgodnie z obowiązującą ustawą o transporcie drogowym mi sie należy i koniec. Chocby to miało twać dziesięć lat to i tak je dostanę koniec i kropka :evil: 8)
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 24 lutego 2006, 17:32

To jest paranoja. Od dyrektora PKS zależy czy będzie miał konkurencję. Witamy w krainie absurdu.

Może niedługo powstanie Izba Gospodarcza Sklepów Spożywczych gdzie szefem będzie dyrektor TESCO i będzie decydował o tym czy w Bacikach Bliższych na ulicy Krótkiej może powstać sklep spożywczy o wymiarach 5 na 5 metrów. W tym kraju wszystko jest możliwe :-(
palec

Postprzez palec » poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:02

Jeżeli ktoś nie wierzy że Dyrektor PKS Elbląg jest prezesem zarządu PIGTSiS w OLsztynie to niech zajzy w linka http://www.pigtsis.pl/?sekcja=izba&dzia ... regionalne

11.Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny
z siedzibą w Olsztynie
Prezes Zarządu - Władysław Brachun

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:10

To u nas też prezesem regionalnego PIGu jest dyrektor PKS Lublin, pan Ryszard Jasiński. No ale jakoś u nas to nie on decyduje o połączeniach, bo busów ciągle przybywa i przybywa.
palec

Postprzez palec » poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:13

[quote="Aron"]To u nas też prezesem regionalnego PIGu jest dyrektor PKS Lublin, pan Ryszard Jasiński. No ale jakoś u nas to nie on decyduje o połączeniach, bo busów ciągle przybywa i przybywa.

A czy starostowie mają umowy z PIGTSiS, która przygotowuje projekty dla starostów? 8)
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz