Ulgi Handlowe PKS

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: Ulgi Handlowe PKS

Postprzez anek » piątek, 24 stycznia 2014, 00:58

W PKS Ostrowiec okazując bilet miesięczny szkolny na miesiąc luty można zakupić w cenie 1 zł dowolny bilet w komunikacji pośpiesznej. Oferta obowiązuje przez cały luty.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez kpc21 » sobota, 25 stycznia 2014, 21:26

Jeśli chodzi o ulgi handlowe związane z biletami miesięcznymi, w PKS Łódź bilet miesięczny daje ulgę 50% na wszystkich kursach na trasie, na którą wystawiony jest bilet - ulga ta zwana jest popularnie jako "dopłata do biletu miesięcznego".
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » niedziela, 26 stycznia 2014, 21:23

[quote="kpc21"]Jeśli chodzi o ulgi handlowe związane z biletami miesięcznymi, w PKS Łódź bilet miesięczny daje ulgę 50% na wszystkich kursach na trasie, na którą wystawiony jest bilet - ulga ta zwana jest popularnie jako "dopłata do biletu miesięcznego".

Możesz wyjaśnić na jakiej zasadzie to działa? Jeżeli ktoś chce kupić bilet miesięczny np. na trasę Tuszyn - Łódź, to płaci za niego 50%? Czy też posiadając już bilet miesięczny, musi dokupić dodatkowo jednorazowy - z ulgą?
Obecnie nie wymaga się już od pasażera podania konkretnych godzin, na które chce kupić miesięczny (choć może jeszcze niektóre PKS-y utrzymują ten relikt przeszłości). A nawet jeśli, to pasażer (w miarę wolnych miejsc) może pojechać innym kursem niż ten zapisany na bilecie miesięcznym.
kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez kpc21 » poniedziałek, 27 stycznia 2014, 21:42

[quote="Jarkie"]Obecnie nie wymaga się już od pasażera podania konkretnych godzin, na które chce kupić miesięczny (choć może jeszcze niektóre PKS-y utrzymują ten relikt przeszłości).

PKS Łódź utrzymuje właśnie ten relikt przeszłości (wpisać można do 3 kursów "tam" i do 3 "z powrotem"; można też kupić bilet tylko w jedną stronę, który jest o połowę tańszy, wtedy wpisać można tylko 3 kursy w jednym kierunku). Nie wiem czy na linii tuszyńskiej, bo ta akurat jest dotowana przez gminę, więc tam może to działać inaczej, ale na niektórych liniach na pewno. Chcąc jechać innym kursem niż wpisany na bilecie, pasażer dostaje ulgę handlową 50%.

Innym, jednak już dużo bardziej propasażerskim "reliktem przeszłości" jest wzajemne honorowanie miesięcznych z sąsiednimi PKS-ami. Na miesięczny z PKS Łódź mogę wpisać kursy np. z PKS Płock i PKS Skierniewice i ten miesięczny tam normalnie działa. Z tym że w PKS Płock i PKS Skierniewice nie mam już ulgi handlowej przy przejeździe innym kursem niż ten na bilecie.

Zastanawia mnie, jak to jest rozwiązane od strony formalnej. PKS Łódź zwraca Płockowi i Skierniewicom część wpływów z biletów? Ale bilet na tę samą trasę kupiony w innym PKS-ie może być droższy, co wtedy? Czy może honorują je na zasadzie wzajemności? Ale jak wtedy kierowcy z PKS Łódź, gdzie miesięczne są papierowe, sprawdzają elektroniczne miesięczne z PKS Płock?

Dodam, że w przypadku biletów jednorazowych kupowanych w kasie PKS Łódź kiedyś (jeszcze 2 lata temu) bilet na połączenie PKS Płock był liczony według cennika PKS Łódź, jednak ostatnio to się zmieniło, i teraz w kasie płaci się już według cennika PKS Płock.

Sam taki miesięczny ostatnio kupowałem jakieś 1,5 roku temu, ale nie słyszałem o tym, by cokolwiek w tej kwestii się zmieniło.

Co do tych miesięcznych - tu dowód: http://i.imgur.com/26272WM.png
Co ciekawe, na bilecie nie ma ani jednego kursu PKS Łódź (ŁOW - PKS Skierniewice P.T. Łowicz, SKI - PKS Skierniewice centrala, PLO - PKS Płock, czyli tak naprawdę Mobilis). Ale ulgę 50% w kursach PKS Łódź nadal on dawał.
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez anek » czwartek, 30 stycznia 2014, 02:05

PKS Kamienna Góra posiadaczom szkolnych biletów miesięcznych na miesiąc luty oferuje podróże za 1 zł w komunikacji do 30 km (np. Bolków, Wałbrzych) oraz za 5 zł w relacjach dłuższych niż 30 km (Wrocław, Zgorzelec, Zielona Góra etc.). Oferta obowiązuje w miesiącu lutym.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Arriva 51

Postprzez anek » piątek, 31 stycznia 2014, 19:29

Nabywcy biletu miesięcznego na miesiąc luty na linii 51 Starogard Gdański - Gdańsk wykonywanej przez Arrivę mają możliwość zakupu biletu miesięcznego na marzec w cenie 1 zł.

14 lutego rusza Wi-Fi w tych kursach. Od 13 do 31 stycznia oferowali bilet powrotny tego samego dnia w cenie 1 zł na podstawie biletu normalnego! w pierwszą stronę.
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

"Pierwszy zakup"

Postprzez anek » środa, 19 lutego 2014, 23:38

Polonus od 15 lutego w internecie za zakup pierwszego biletu on-line na danym koncie daje jednorazową zniżkę 30% do wykorzystania przy zakupie kolejnych biletów. Promocja łączy się z innymi ulgami handlowymi. Ale - w przypadkowo wybranym bilecie na odległość >180 km cena biletu normalnego on-line jest wyższa o 8 zł niż sugerowana cena w e-podróżniku (jeśli tam przedstawiona cena jest rzetelna) i suma sumarum realna zniżka wyniosłaby ~15%.
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » czwartek, 20 lutego 2014, 00:06

Wtrącając swoje trzy grosze, to powiem, że ostatnio na trasie Warszawa- Lublin Polonusowa strona pks.bilety pokazywała cenę 30 zł, a w kasie na dworcu zapłaciłem 24 zł. Czyżby więc on- line było drożej?
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » czwartek, 20 lutego 2014, 12:53

Jeszcze nie tak dano miała miejsce taka sytuacja przy zakupie biletu w autobusie bilet był tańszy nawet o 5 zł natomiast w kasie droższy. Czy dotyczyło to wszystkich przewoźników na tej trasie do Lublina nie wiem ale na pewno tak było w przypadku kursu PKs Hrubieszów np Ryki w kasie 22zł u kierowcy 17zł. Na pytania pasażerów kierowca odpowiadał ,że oczywiście u niego taniej. Ja nie jestem pewien ale na kursy PKS Grójec te zwykłe na zachodnim bilety chyba tylko u kierowcy.
Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Konradix » czwartek, 20 lutego 2014, 17:16

Chłopaki z Hrubieszowa tak maja ze ulgi stosują a w kasie pewnie cała cena jest podana dlatego "najlepiej u kierowcy" :)
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Hrubieszów [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » czwartek, 20 lutego 2014, 22:52

Ja bodaj w 2008 kupując u kierowcy bilet do Horyńca też zapłaciłem taniej niż wynosiła cena obowiązująca w kasie (jeszcze na dworcu Warszawa Stadion).
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Konradix » czwartek, 20 lutego 2014, 23:07

Ja pamiętam jak z ojcem jezdziłem na Wa-we czy Kielce zawsze bilet u niego był tańszy niz w kasie a na trasie starał sie robic tak zeby "wilk był syty i owca cała".
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Hrubieszów [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
KML

Postprzez KML » czwartek, 20 lutego 2014, 23:51

W Żywcu zawsze były ulgi 10, 20, 30% dla wszystkich i mimo naprawdę wielu podróży nie ogarnąłem zasady.
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Arriva 51

Postprzez anek » wtorek, 4 marca 2014, 19:14

[quote="anek"]Nabywcy biletu miesięcznego na miesiąc luty na linii 51 Starogard Gdański - Gdańsk wykonywanej przez Arrivę mają możliwość zakupu biletu miesięcznego na marzec w cenie 1 zł.

Promocja jest przedłużona na marzec ---> kwiecień.

Ponadto: "Każdy kto przyjdzie z dowodem rejestracyjnym wystawionym na Siebie i nie kupił do tej pory biletu miesięcznego na linię 51 otrzyma go za 19,90 zł na marzec 2014." Ale czy przejdzie marzec za 19,90 i kwiecień za 1 zł, to już mi się nie chce sprawdzać :wink:
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez anek » wtorek, 29 kwietnia 2014, 10:59

Nabywca imiennego biletu miesięcznego w PKS Mława na miesiące maj i czerwiec w czasie wakacji szkolnych będzie miał możliwość zakupu biletów jednorazowych za 50% ceny.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz