Dworce PKS "uliczne"

Dyskusje o organizacji komunikacji międzymiastowej w Polsce

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Dworce PKS "uliczne"

Postprzez Aron » czwartek, 24 czerwca 2004, 10:39

Tym razem chodzi mi o to czy znacie dworce PKS zorganizowane w sposób bez placu manewrowego czyli takie, gdzie stanowiska znajduja sie wprost na ulicach lub placach miast.

Bo z tego co ja pamietam to taka sytuacja jest m.in. w :
Opole Lubelskie, Sandomierz, Ilawa, Kozienice, Gizycko.

Czy jeszcze gdzies?
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Re: Dworce PKS "uliczne"

Postprzez TFZ » czwartek, 24 czerwca 2004, 12:10

[quote="Aron"]czy znacie dworce PKS (...) takie, gdzie stanowiska znajduja sie wprost na ulicach lub placach miast.

Kołacze mi się po głowie Brzozów.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » czwartek, 24 czerwca 2004, 13:24

Jordanów (woj. małopolskie). Dworzec w Jordanowie to kilka stanowisk na rynku, bez wyodrębnionego placu.
Pamiętam jeszcze, że dworzec polegający na stanowiskach wokół rynku jest w Lesku (woj. podkarpackie), tyle że byłem tam ostatnio bardzo dawno temu i nie wiem, czy się coś nie zmieniło.
W Krakowie w latach 1989-2002 istniał dworzec podmiejski Kraków Czyżyny, który też nie miał placu manewrowego - stanowiska były ustawione wzdłuż ulicy Medweckiego (na tym odcinku była wyłączona z ruchu innych pojazdów). Z tym że z roku na rok tracił znaczenie w miarę rozwoju busiarstwa. O ile w 1989 roku było na nim 10 stanowisk, to pod koniec istnienia już tylko jedno.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » czwartek, 24 czerwca 2004, 13:57

[quote="Jakub K."]
Pamiętam jeszcze, że dworzec polegający na stanowiskach wokół rynku jest w Lesku (woj. podkarpackie), tyle że byłem tam ostatnio bardzo dawno temu i nie wiem, czy się coś nie zmieniło.

Zmieniło się - dworzec jest teraz na dole (naprzeciw Zespołu Szkoł Rolniczych, tam, gdzie kiedys był przystanek Posada Leska). A jak mówimy o historii, to kiedyś taki dworzec na rynku był też w Sompolnie (przed wybudowaniem obecnego).
Ostatnio edytowano niedziela, 24 września 2006, 15:02 przez TFZ, łącznie edytowano 1 raz
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
marcin.s

Postprzez marcin.s » piątek, 25 czerwca 2004, 14:05

bardzo długo był taki dworzec w Jeleniej Górze - wzdłuż pl "stalingradu" i Chrobrego, ale pod koniec jat 80-tych powstal nowy dworzec
marcin.s

Postprzez marcin.s » piątek, 25 czerwca 2004, 14:08

no i oczywście Jelenia Góra D. K. za plac manewrowy służy poszerzona ulica 1 Maja ;-)
rafael

Postprzez rafael » piątek, 25 czerwca 2004, 21:06

Kiedyś taki dworzec znajdował się w Warszawie na ulicy Białostockiej, natomiast plac postojowy był oddzielnie na ulicy Stalingradzkiej (obecnie Jagiellońska).

Aha, coś co ewentualnie można nazwać dworcem ulicznym znajduje się też w Grodzisku Mazowieckim oraz Sochaczewie.
jelcz392
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez jelcz392 » piątek, 25 czerwca 2004, 23:35

W Mrągowie stanowiska stoją przy takiej bocznej uliczce, a stanowisko przelotowe jest w zasadzie 5 metrów od skrzyżowania..Zajeżdża się na nie prosto z przelotowej trasy nr 16.W Kętrzynie stanowiska są usytuowane na krótkim odcinku dojazdowej ulicy do dworca PKP.
jacekso

Postprzez jacekso » niedziela, 4 lipca 2004, 00:50

Świdnica - dworzec PKS to kilka stanowisk przy ulicy Kolejowej.
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » sobota, 23 września 2006, 10:53

Brzesko (woj. małopolskie) - dworzec to 3 stanowiska wzdłuż ulicy Uczestników Ruchu Oporu. Zresztą nie najszczęśliwsza lokalizacja, choć w centrum - autobusy muszą przeciskać się przez wąskie uliczki, żeby tam dojechać.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
Radosław Bąk
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Radosław Bąk » sobota, 23 września 2006, 21:29

Pamiętam z dzieciństwa, że w Brzesku był dworzec z normalnymi stanowiskami, wprawdzie dość ciasny, ale jednak. Czy się mylę?
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » sobota, 23 września 2006, 22:46

Dworzec, który opisałem, dotyczy kursów przelotowych. Być może był kiedyś (albo nawet jeszcze jest, chociaż biorąc pod uwagę, że w okolicach Brzeska komunikacja lokalna przejęta została praktycznie w całości przz busy, śmiem wątpić) odrębny dworzec dla kursów lokalnych, podobnie jak w sąsiedniej Bochnii, gdzie podział na "dworzec lokalny" i "dworzec przelotowy" utrzymał się do dzisiaj (pisałem o tym w wątku "Dworce PKS").
ctl83

Postprzez ctl83 » wtorek, 26 września 2006, 16:35

Jeszcze:
Orneta - autobus przejeżdża wąskimi uliczkami przez stare miasto i zatrzymuje się na jakimś podwórku, czy czymś takim
Białobrzegi - właściwie do tylko dwa stanowiska, ale zawsze. Są położone przy ulicy, której asfalt wygląda jak rybia łuska :o
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » wtorek, 26 września 2006, 18:17

Grybów i Pilzno. Więcej nie znam.[/i]
Busmann

Postprzez Busmann » środa, 3 stycznia 2007, 17:33

Pionki (stanowiska na zawrotce przy dworcu Pionki Zachodnie) i chyba Iłża.
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Następna strona
Odpowiedz