Co myślicie o Ikarusach 280.26?

Wasze uwagi na temat taboru KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » niedziela, 22 października 2006, 21:06

Kiedyś go lubiłem, ale w dzisiejszych czasach jako normalny pasażer - nie miłośnik - dostrzegam niespełnianie współczesnych standardów. Nie lubię starych pojazdów, a ten model nie jest już produkowany od kilku ładnych lat. Niestety, na linii 657, którą codziennie dojeżdżam do pracy, nie kursuje nic innego w dni robocze, więc jestem na nie skazany. Zresztą póki co, oprócz dwóch Tantusów, całość taboru przegubowego PKM Katowice to Ikarusy 280.
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » niedziela, 22 października 2006, 21:23

[quote="Macianty"]
były wersje które miały więcej koni, chociażby 280.37 (310 KM)

Jeśli tak, to zwracam honor, nie mniej największa część z kilku tysięcy polskich Ikarusów to podtypy posiadające silniki 192 KM.
pykpyrykpyk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » poniedziałek, 23 października 2006, 22:26

[quote="vecto"]Wydaje mi się że kolega HG13 zakładał już podobny temat http://infobus.com.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#46543 :roll:

A no wlasnie... po co 2 takie same? :|
No nic jak juz tu wszedlem to moze tez swoje 3 grosze dodam do dyskusji. Moze w latach swojej swietnosci to byl przyzwoity sprzet, ale teraz to powinni to wycofywac z Taborow KM. Ani to przyjemne dla pasazera, ani dla kierowcy... ani dla... studentow i innych ludzi... Dlaczego? Taki przyklad: siedze w Instytucie na zajeciach w ostatni piatek, za oknem ruchliwa ulica i hałas... oczywisice przejezdzajacych Ikarusow (lokalizacja: Krakow). Swoja droga... ladne to to tez nie jest :D Tak wiec w dzisiejszyc czasach temu pojazdowi mowie zdecydowane NIE, tyle tylko, ze to konstrukcja nie z tej epoki, wiec w sumie nie ma co dyskutowac na jej temat i porownywac do aktualnie produkowanych autobusow.
Podróż Peerą BEZCENNA... za wszytsko inne zapłacisz kartą Mastercard...
Macianty

Postprzez Macianty » środa, 25 października 2006, 15:10

[quote="pykpyrykpyk"]Swoja droga... ladne to to tez nie jest :D...

o gustach sie nie dyskutuje :P
dla mnie to był, jest, i będize najładniejszy autobus w historii :)
IKARUS IS THE BEST !
hg13

Postprzez hg13 » poniedziałek, 13 listopada 2006, 07:39

Cieszę się, że uważasz tak, jak ja, ale niektórzy mogą pomyślec, że to ja pod innym nickiem. Ci, co nie wierzą, niech sobie sprawdzą IP, bo to nie ja.
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » niedziela, 3 grudnia 2006, 12:26

[quote="pykpyrykpyk"]No nic jak juz tu wszedlem to moze tez swoje 3 grosze dodam do dyskusji. Moze w latach swojej swietnosci to byl przyzwoity sprzet, ale teraz to powinni to wycofywac z Taborow KM. Ani to przyjemne dla pasazera, ani dla kierowcy... ani dla... studentow i innych ludzi...
Jeszcze trochę nimi pojeździmy, nie ma się co martwić ;)
Ogólnie są to autobusy łatwe w naprawie, o dużej pojemności (co się przydaje np. 1.XI) i wytrzymałej konstrukcji. I tyle jeśli chodzi o zalety. Wadami jest natomiast hałas, szyby, które trzęsą się w oknach, ogólna nieszczelność i słabe ogrzewanie. Nie wspominam tu o tego typu wadach, jak np. zniszczone siedzenia, zbutwiała guma na przegubie, zacinająca się skrzynia biegów, etc, bo są to problemy natury eksploatacyjnej, których da się uniknąć.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » niedziela, 3 grudnia 2006, 13:32

[quote="Busmann"]Jeszcze trochę nimi pojeździmy, nie ma się co martwić

Fajnie macie. U nas zostały już tylko 2 Ikarusy, które zostaną skasowane w tym roku. :( I to by było na tyle z historii pojazdów wysokopodłogowych w sieci ZKM Gdynia. :( :(
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 6 grudnia 2006, 16:48

Nie rozumiem tych emotkow, NDT... zamiast sie cieszyc i palac duma, ze Gdynia bedzie pierwszym wiekszym miastem w Polsce majacym tabor w stu procentach niskopodlogowy, Ty sie smucisz...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » środa, 6 grudnia 2006, 17:05

[quote="Locutus"]Nie rozumiem tych emotkow, NDT... zamiast sie cieszyc i palac duma, ze Gdynia bedzie pierwszym wiekszym miastem w Polsce majacym tabor w stu procentach niskopodlogowy, Ty sie smucisz...

Pozdrawiam!
LOKI

Dla większości ludzi (praktycznie 100%) jest to duża radość, ale dla mnie jako miłośnika jest to smutek. Te pojazdy bardzo mi się podobają i są jedynymi pojazdami w naszej sieci, których konstrukcja pamięta jeszcze komunę. Mają one w sobie "to coś". Oczywiście z drugiej strony też się cieszę, że będziemy pierwszym takim miastem w Polsce. Po kasacji naszych Ikarusów, zostanie jeszcze Gdańsk, w którym jeździ mnóstwo tego typu pojazdów.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » czwartek, 7 grudnia 2006, 01:02

[quote="NDT"](...)Te pojazdy (...) są jedynymi pojazdami w naszej sieci, których konstrukcja pamięta jeszcze komunę. (...)

Przecież jest jeszcze 2081. :) (dla niezorientowanych [url]http://tiny.pl/9xpt[/url]).
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » czwartek, 7 grudnia 2006, 09:06

No tak, ale jest to już przebudowany Jelcz. Jakby to była np. PR-ka albo Mig to może być, ale ten wóz jest nisko wejściowy i do tego MB. ;)
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » czwartek, 7 grudnia 2006, 23:24

NDT też Ciebie nie rozumiem. Ja to marze o tym aby w Lublinie skasowali te złomy co się nazywają Ikarusami 280, a Tobie ich szkoda... Można co najwyżej zostawić jedną sztukę do muzeum i tyle.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 8 grudnia 2006, 07:17

[quote="Misiek"]NDT też Ciebie nie rozumiem. Ja to marze o tym aby w Lublinie skasowali te złomy co się nazywają Ikarusami 280, a Tobie ich szkoda... Można co najwyżej zostawić jedną sztukę do muzeum i tyle.

To też zależy od wyglądu i historii. Z tego co widzę na zdjęciach, to Wasze Ikarusy są w rozsypce i ledwo się trzymają (bez obrazy). Nasze są piękne, biało - niebieskie i jest ich niewiele. Jeśli po mieście by jeździło jeszcze 100 Ikarusów i 50 Jelczy, to też bym chciał ich skasowania, ale jeśli pozostało ich tylko 2, to bardzo żałuję, że kasacja i wymiana taboru szła u nas w tak szybkim tempie. ;)
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » piątek, 8 grudnia 2006, 13:50

Zamierzacie sobie zostawic jednego muzealnego, czy nie?

Pozdrawiam.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 8 grudnia 2006, 15:20

[quote="Locutus"]Zamierzacie sobie zostawic jednego muzealnego, czy nie?

Pozdrawiam.
LOKI

Z tego co wiem, to niestety nie. :/ Ale może klub miłośników VETRA wykupi jednego. :)
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz