Okna: przesuwane czy uchylane?

Wasze uwagi na temat taboru KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Cichy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Cichy » niedziela, 18 listopada 2007, 12:26

U mnie ZMKS Stalowa Wola posiada tylko dwa autobusy z uchylanymi oknami (Man NL222 011 i Jelcz M121I Mastero 014) reszta wozów to Jelcze M101, 120M, M11 i PR110M i nic nie zastąpi dużych przesuwanych okien z np. 120M - wtedy jest prawdziwa wymiana powietrza. Uchylane okna są bardziej estetyczne i powinny być montowane w autobusach wyposażonych w klimatyzację, natomiast w pozostałych powinny być przesuwane :)
zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Okna: przesuwane czy uchylane?

Postprzez zbyrus » środa, 2 kwietnia 2008, 09:34

Wczoraj w telewizji (dziennik) widziałem, że w Lisbonie (gorąca metropolia, niemalże jak Madryt) autobusy nie mają żadnych otwieranych okien. Po prostu nie chcą chorować na uszy a w tak gorącym miejscu klimatyzacja musi być standardem.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
Locutus
<i>BusForum</i>

Re: Okna: przesuwane czy uchylane?

Postprzez Locutus » środa, 2 kwietnia 2008, 17:00

Do jasnej Anielki, kiedy wreszcie do Ciebie dotrze, że otwierane okna nie mają NIC A NIC WSPÓLNEGO z chorobami uszu?

Matko, co za przesądy pokutują wśród ludzi... Już mnie krew zalewa, jak słyszę raz po raz, że zapalenie uszu to od tego, że zawiało, a wrzody żołądka to ze stresu... Czy ludzie nie słyszeli o takich stworzonkach jak bakterie czy wirusy, czy jak?

:evil:

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Poprzednia strona