Zdjęcia autobusów komunikacji miejskiej

Wasze uwagi na temat taboru KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Locutus
<i>BusForum</i>

Re: Zdjęcia autobusów komunikacji miejskiej

Postprzez Locutus » sobota, 16 stycznia 2010, 15:32

Czy możesz przestać spamować tymi g**nianymi fotkami?

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » sobota, 16 stycznia 2010, 19:25

[quote="Locutus"]Czy możesz przestać spamować tymi g**nianymi fotkami?

Przepraszam, że się wtrące, ale po Tobie się tego nie spodziewałem.
Uważam, że skoro w działach poświęconych komunikacji międzymiastowej mamy wątek przeznaczony do prezentowania fotografii, to i tu tego typu temat chyba nie spowowodowałby żadnej katastrofy.
Co do jakości zdjęć - przyjęliśmy zasadę, że się nie czepiamy, albowiem nie jest to żadna fotogaleria. Ważne aby zdjęciem udokumentować dany pojazd.
Ja nie mam nic przeciwko, a zdjęć Sary nie nazwałbym "gównianymi", tylko typowymi pod względem jakości w przypadku telefonów komórkowych. Prędzej już wnerwiają mnie gnioty z drogich lustrzanek wstawiane na Google (Panoramio).
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 17 stycznia 2010, 15:43

Niech zatem rozstrzygnie admin (TFZ). Jeśli napisze, że jest tu miejsce na taką kaszankę o fatalnej jakości, od której oczy aż bolą, to jestem gotów Sarę publicznie przeprosić. Mimo wszystko jednak po pierwsze przyzwyczaiłem się do jakości prezentowanej na poważnych fotogaleriach, jak TWB, zaś po drugie uważam, że tych fotogalerii jest wystarczająco wiele, by nie zachodziła konieczność zaśmiecania forum dyskusyjnego fotkami. Zwłaszcza fotkami o bardzo kiepskiej jakości. Rozumiałbym jeszcze, gdyby te fotki dokumentowały jakieś istotne wydarzenie, ale tak... :-?

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 13:59

Ze sporą niechęcią zajmuję stanowisko, no ale nikt do bycia moderatorem nie zmuszał.

[quote="Locutus"]po pierwsze przyzwyczaiłem się do jakości prezentowanej na poważnych fotogaleriach
Faktem jest, że ja też widywałem zdjęcia lepszej jakości niż u nas, ale też zdjęcia pojawiają się od dawna w działach dotyczących komunikacji międzymiastowej (wiem, że nie czytasz, ale to już nie moje zmartwienie) i też ich jakość jest dyskusyjna. Zastanawiałem się jakiś czas temu, czy nie zrezygnować, ale stwierdziłem, że nie i konsekwentnie będę się tego trzymał - chyba, że góra Infobusa powie inaczej.

[quote]zaś po drugie uważam, że tych fotogalerii jest wystarczająco wiele, by nie zachodziła konieczność zaśmiecania forum dyskusyjnego fotkami.
A czego się spodziewałeś otwierając temat zaczynający się słowiem "Zdjęcia"? Po to m. in. fotografie zamieszcza się w oddzielnym temacie, by ci, których one nie interesują, nie zaglądali tam.

Niezależnie od powyższego nie masz żadnych podstaw do pisania w takiej formie:[quote]Czy możesz przestać spamować tymi g**nianymi fotkami?
Nie tylko z uwagi na niekulturalną (to eufemizm) formę powyższej wypowiedzi, ale przede wszystkim nie ma podstaw do nazywania zdjęć spamem. Zresztą jak trafisz na kogoś zawziętego, to możesz mieć z powodu takich zarzutów kłopoty natury dużo poważniejszej niż to, że zdjęcia się nie podobają.

Tadeusz F. Zieliński
Moderator BusForum
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 19 stycznia 2010, 14:32

No cóż ? zgodnie z obietnicą zatem serdecznie przepraszam Sarę za moją pierwszą wypowiedź w tym wątku, jakkolwiek nie zmieniłem zdania, iż fotki ? nieostre i niedoświetlone, z gamą kolorów dziwnie przesuniętą w stronę fioletowoniebieskiego ? są jakości wyjątkowo miernej.

Pozdrawiam!
LOKI
KAROSA

Postprzez KAROSA » środa, 20 stycznia 2010, 11:39

Mi tam się zdjęcia Sary podobają. Każde zdjęcie jest cenne i może posłużyć jako dokumentacyjne. Wiemy wszyscy, że np na TWB wszystkiego wrzucić się nie da:)
Pozdrawiam!
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 20 stycznia 2010, 13:32

Co tu się podziało? Zorientowałem się już, że skrypt forum ostatnio przeżywa jakieś rozterki wewnętrzne i dzieją się dziwne rzeczy, ale to, co widzę w tym wątku wywołuje mój autentyczny opad szczęki. Sekwencja czterech ostatnich postów (TFZ, mojego, Sary i Karosy) powtarza się dwukrotnie (raz na końcu pierwszej podstrony, drugi raz na początku drugiej), dwa posty MIGa i jeden mój znikły... Nic już nie rozumiem...

[post do usunięcia, gdy problem zostanie naprawiony]

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Widzę, że ten post dołączył również do zdublowanej sekwencji...
Mig
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mig » środa, 20 stycznia 2010, 17:12

Ano zniknął mój post, zniknął. I gdzie on się zapodział?
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » czwartek, 21 stycznia 2010, 14:11

[quote="Mig"]Ano zniknął mój post, zniknął. I gdzie on się zapodział?

Nie jeden, ale nawet dwa posty? Na ten drugi ? gdzie pisałeś o tym, że krakowskie Neoplany można by spróbować opchnąć Legnicy, czy że kasowanych jelczydeł szkoda ? już Ci nawet chciałem odpisać, ale jako że post w międzyczasie zniknął, to i z odpisywania wyszły nici...

Pozdrawiam!
LOKI
Mig
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mig » czwartek, 21 stycznia 2010, 16:37

@Sara - ten Solaris z Twojego zdjęcia co ma klapę przesuniętą to mi się kojarzy z Meteorem Jaworzno. Natomiast Irisbus z Suwałk jest taki nienaganny, ale Autosanem Sancity nie zostanie :) Bo ja uwielbiam Autosana Sancity. Prototyp wyszedł w naszych, tj. wrocławskich barwach i do Wrocławia nie trafił. Potem DLA chciały kupić Autosany, ale SOR był tańszy...

@Locutus - posty znikają, może jakiś legniczanin nie chciał, by mój pomysł z Neoplanami zrealizowano...
Mig
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mig » piątek, 22 stycznia 2010, 12:57

Autosan Sancity jest pewnie drogi, tańsze są SOR-y, Irisbusy, a najtańsze MAZy i Bogdany. Ale tych ostatnich Tobie nie życzę.
Mig
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mig » piątek, 22 stycznia 2010, 13:51

U nas MAZa testowali w DLA, Bogdany kupili bez testów. I to wszystko na miejską komunikację. A widziałaś naszego rodzynka z PWHD? To jest Jelcz PR110 przerobiony na coś na kształt M121, totalna samoróba. Dam Ci linka - http://www.phototrans.eu/14,239281,0,SA ... MN_14.html
Mig
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mig » piątek, 22 stycznia 2010, 14:31

Kolega tym jeździ jako kierowca. Nawet ja dziś byłem u niego i tym czymś się przejechałem. Fajną ma skrzynię - półautomat.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 23 stycznia 2010, 14:39

[quote="Mig"]@Locutus - posty znikają, może jakiś legniczanin nie chciał, by mój pomysł z Neoplanami zrealizowano...

Widzę, że tamten post i tak nie wróci, więc spróbuję odpowiedzieć na to, co z niego zapamiętałem.

Jeśli chodzi o sprzedaż N4020 do Legnicy ? po pierwsze te neoplany naprawdę są już w stanie śmierci technicznej. Konstrukcja piętnastometrowa po prostu nie wytrzymuje koszmarnie dziurawych polskich dróg. Po drugie ? już pod koniec 2008. roku wystawiono WSZYSTKIE neoplany na sprzedaż. Gdyby Legnica je chciała, mogła je wtedy kupić. Nie chciał ich NIKT i dlatego cztery z nich nadal jeżdżą po Krakowie...

Jeśli chodzi o kasowane jelcze... No cóż ? obiektywnie na to patrząc nie ma czego żałować, ani za czym tęsknić. Awaryjne na potęgę, w fatalnym stanie technicznym, dosłownie rozsypujące się... Nie ma dziwne, że ? mimo iż są niskowejściowe ? MPK zaczęło je kasować, choć ma jeszcze wysokopodłogowe scanie CN113ALB do wymiany...

Pozdrawiam!
LOKI
zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zbyrus » sobota, 23 stycznia 2010, 17:07

[quote="Locutus"]Jeśli chodzi o sprzedaż N4020 do Legnicy ? po pierwsze te neoplany naprawdę są już w stanie śmierci technicznej. Konstrukcja piętnastometrowa po prostu nie wytrzymuje koszmarnie dziurawych polskich dróg. Po drugie ? już pod koniec 2008. roku wystawiono WSZYSTKIE neoplany na sprzedaż. Gdyby Legnica je chciała, mogła je wtedy kupić. Nie chciał ich NIKT i dlatego cztery z nich nadal jeżdżą po Krakowie...

Jeśli chodzi o kasowane jelcze... No cóż ? obiektywnie na to patrząc nie ma czego żałować, ani za czym tęsknić. Awaryjne na potęgę, w fatalnym stanie technicznym, dosłownie rozsypujące się... Nie ma dziwne, że ? mimo iż są niskowejściowe ? MPK zaczęło je kasować, choć ma jeszcze wysokopodłogowe scanie CN113ALB do wymiany...

Pozdrawiam!
LOKI

Scanie 113ALB są w znacznie lepszym stanie technicznym!!!
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
Następna strona
Odpowiedz