Nowe autobusy w przedsiębiorstwach

Tabor na liniach międzymiastowych

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kasztelan54
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: Nowe autobusy w przedsiębiorstwach

Postprzez kasztelan54 » niedziela, 1 października 2017, 18:08

Właściwie 23 pasażerów bo podliczyłem miejsce dla kierowcy: czwórka z tyłu, 6 rzędów po trzy i składane, dwudzieste trzecie, siedzenie obok kierowcy. Miejsce dla kierowcy jako 24. Dotychczas stykałem się ze Sprinterami z pięcioma rzędami na 19-20 pasażerów (Lipno, Hrubieszów) i ilość wolnej przestrzeni w wersji z dodatkowym, szóstym rzędem, porównywalna z Polskim Busem czyli nie rokuje to zbyt dobrze chociaż bardziej odczuwalne były oparcia dla pleców ale dopiero pod koniec trzygodzinnej jazdy :lol:
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » niedziela, 1 października 2017, 19:17

Ilość wolnej przestrzeni porównywalna z PolskimBusem w Sprinterze to jest prawdziwy komfort.

Na trasach, na których jeżdżę, pojawiają się takie, w których jest z tym dużo gorzej. Odczuwalne są nie tyle oparcia, co kolana.
cjk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez cjk » niedziela, 1 października 2017, 20:02

Z mojego busowego doświadczenia - jak jest te 19-20 miejsc przy standardowej długości to jest w porządku, choć dużo też zależy od tego jakie są fotele. Znam takie Sprintery, którymi jazda jest lepsza niż niejednym autokarem (pod warunkiem, że nie ma pasażerów nabitych pod dach :D). 22 miejsca przy normalnej długości to już się robi niestety ciasno. Sprintki 22 pax od Mercusa są zazwyczaj chyba trochę przedłużone z tego co zauważyłem, jednak nie wiem jak jest z komfortem, bo nie miałem okazji akurat takim jechać.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » niedziela, 1 października 2017, 20:21

[quote="kpc21"]Odczuwalne są nie tyle oparcia, co kolana.
Nie próbowałeś siadać po tej stronie gdzie jest tylko jedno siedzenie? Wtedy można usiąść w pozycji półleżącej, wyciągając nogi na przejście między siedzeniami.

Co do komfortu, podróż pojazdem przy 100% frekwencji jest raczej średnio komfortowa. Niezależnie czy będzie to bus, autobus czy pociąg. Chociaż oczywiście jest to sprawa dyskusyjna i zależna od konkretnego modelu pojazdu.
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » poniedziałek, 2 października 2017, 16:32

Zależy też od ustawionej podziałki. Jeździłem w weekendy do pracy Sprinterem 24-miejscowym - w ostatnim rzędzie miejsca było wporzo, w przedostatnim był "royal class", a w reszcie siedziało się na baczność.
[quote="Jarkie"]Co do komfortu, podróż pojazdem przy 100% frekwencji jest raczej średnio komfortowa. Niezależnie czy będzie to bus, autobus czy pociąg.

Klimatyzacja, siedzenia rozsuwane na boki i można jeździć - nie licząc busa :wink:
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » wtorek, 3 października 2017, 01:00

[quote="Jarkie"]Nie próbowałeś siadać po tej stronie gdzie jest tylko jedno siedzenie? Wtedy można usiąść w pozycji półleżącej, wyciągając nogi na przejście między siedzeniami.

Problem pojawia się, gdy są pasażerowie stojący. Poza tym nogi trzeba chować na każdym przystanku.

BTW, słyszałem o przypadku, gdzie przewoźnik miał dwa takie same Sprintery od Mercusa, gdzie jeden miał miejsca stojące, a drugi nie miał. Jak oni to homologowali - nie wiem.
dominiczek95
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dominiczek95 » wtorek, 3 października 2017, 12:57

A co do miejsc- ostatnio byłem nieco zdziwiony jadąc autokarem PKS Nova Oddział Suwałki. Chodzi o Volvo 9700H #BS 56840. Autobus przy drzwiach wejściowych miał wyklejone: 51 miejsc siedzących i 12 stojących. W środku natomiast fabryczna naklejka Volvo Polska informowała o 51 miejscach siedzących i 0 stojących. Dziwne troszkę...
zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 3 października 2017, 16:40

Pewnie 51 siedzących + 12 stojących to tak, jak pojazd był zarejestrowany, a 51 siedzących + 0 stojących do dane fabryczne. Niestety, liczba miejsc (czy ładowność - w przypadku ciężarówek) w dowodach rejestracyjnych często jest inna niż przewiduje producent pojazdu. W końcu to producent zaprojektował i zbudował pojazd, więc urzędnicy nie powinni po nich "poprawiać".
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » czwartek, 5 października 2017, 00:10

Ale liczba miejsc wynika chyba z homologacji pojazdu, a homologację przeprowadza producent...
mickam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mickam » niedziela, 8 października 2017, 11:48

Łęcz - Trans kupił Renault MRC 35 Carrier nr rej LLE 27373.
http://mickam.flog.pl/
Lubel
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Lubel » środa, 18 października 2017, 20:13

Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » piątek, 20 października 2017, 21:49

Niedawno w PKS Olsztyn pojawił się kolejny nowy pojazd. Tym razem jest to MAN UL313, rok produkcji 1997.
cjk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez cjk » piątek, 20 października 2017, 22:01

PKS Gdańsk ruszył na konkretne zakupy - nowiutkie MAN Lion's Coach (ma wozić piłkarzy Lechii Gd.) i Sprinter (może się pojawiać na linii Gd. - Kaliningrad). Oprócz tego sprawili sobie stadko Transitów do obsługi przewozów niepełnosprawnych.
Pat
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Pat » wtorek, 24 października 2017, 16:46

Wispol na swoim fb informuje o trzech nowych solaris ach urbino. Dwa z nich już jeżdzą
LMP
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez LMP » niedziela, 12 listopada 2017, 22:44

Nowy nabytek PKS P&G Limanowa. Były sanocki Autosan A0909L RSA S015. Nowe numery rejestracyjne, to KLI 67784..
Chyba ten stary Autosan, to z myślą o przewozach szkolnych.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz