Nowe połączenia międzynarodowe

Wasze opinie o tym co dzieje się na rynku przewozów międzynarodowych

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1630
Dołączył: poniedziałek, 18 września 2006, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: Nowe połączenia międzynarodowe

Postprzez Matlik » niedziela, 1 lipca 2018, 19:36

O przetargu na obsługę tej linii nic nie widać.

Całego prowodyra akcji organizacji tej linii kupiono umową za 35 tys. za 6 miesiecy, więc on cały czas wierzy, że coś z tego będzie. Jak na moje, to nawet do wyborów nic się nie wydarzy.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1454
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe połączenia międzynarodowe

Postprzez Lubel » poniedziałek, 1 października 2018, 17:41

FlixBus rusza z linią Toruń - Berlin p. Poznań, Gniezno, Inowrocław od listopada, bodajże od szóstego.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1454
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe połączenia międzynarodowe

Postprzez Lubel » wtorek, 15 stycznia 2019, 10:15

[quote="Matlik"]O przetargu na obsługę tej linii nic nie widać.

Całego prowodyra akcji organizacji tej linii kupiono umową za 35 tys. za 6 miesiecy, więc on cały czas wierzy, że coś z tego będzie. Jak na moje, to nawet do wyborów nic się nie wydarzy.    Inicjatywa społeczna „Polska – Słowacja – autobusy” opublikowała ankietę, której celem jest poznanie przyczyn tej sytuacji i przyspieszenie działań związanych z uruchomieniem transgranicznych autobusów.

    Prace nad uruchomieniem samorządowych linii autobusowych łączących polską i słowacką stronę Tatr trwają od marca 2017. Od dłuższego czasu wszystko jest już ustalone ze stroną słowacką, która z niecierpliwością czeka na decyzje Województwa Małopolskiego. Środki na połączenia są zapisane w budżecie, ustalone są rozkłady jazdy i przystanki, a także dokumentacja przetargowa. I to właśnie do niej swoje zastrzeżenia zgłaszają przewoźnicy. – Pierwszy przetarg rozpisano w lipcu 2018 z założeniem, że autobusy mają ruszyć od 1 sierpnia. Niestety, do przetargu nikt się nie zgłosił. Z rozmów z przewoźnikami, które przeprowadziłem wynika, że mają oni zastrzeżenia do projektu umowy, którą ich zdaniem należy uprościć, bo ich zdaniem jej zapisy są niejednoznaczne, skomplikowane i wzajemnie sprzeczne. Stąd pomysł na tę anonimową ankietę, by pomóc Urzędowi Marszałkowskiemu w zmianie warunków postępowania tak, aby tym razem uniknąć pojawiających się wątpliwości – mówi Jakub Łoginow z inicjatywy „Polska – Słowacja – autobusy”, który do grudnia 2018 współpracował z Urzędem Marszałkowskim jako ekspert odpowiedzialny m. in. za współpracę z partnerami słowackimi.

    Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców i ekspertów z branży transportowej, w tym przede wszystkim do przedstawicieli firm, potencjalnie zainteresowanych obsługą tych połączeń. Mile widziane są też opinie urzędników państwowych i samorządowych oraz innych osób, śledzących ten temat, np. potencjalnie zainteresowanych pasażerów. Autorzy wskazują na możliwe sposoby rozwiązania problemu, takie jak: zorganizowanie spotkania z przewoźnikami, złagodzenie kryteriów przetargu, danie przewoźnikom więcej czasu na przygotowanie i złożenie oferty od momentu rozpisania nowego postępowania, czy też większe zaangażowanie Biura Prasowego w informowanie o działaniach związanych z projektem, w tym zorganizowanie konferencji prasowej. – W ramach zadań zleconych mi przez Urząd Marszałkowski przygotowałem bazę mediów słowackich i czeskich, aby można było wysyłać im informacje prasowe na temat projektu. Myślę, że warto z tego skorzystać, baza jest gotowa, a przetłumaczenie informacji prasowej na język słowacki to koszt rzędu dwustu złotych. To są proste i gotowe rozwiązania, które mogą pomóc w nagłośnieniu informacji o przetargu również za naszą południową granicą – dodaje Jakub Łoginow.


Za: http://www.24tp.pl/n/54269
Poprzednia strona