Rozpoczęcie działalności

Wasze opinie o tym co dzieje się na rynku przewozów międzynarodowych

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

N3stor

Rozpoczęcie działalności

Postprzez N3stor » czwartek, 12 czerwca 2008, 21:00

Witam

Chcialbym zdobyc kursy i licencje na krajowy i miedzynarodowy przewoz osob w zwiazku z czym mam pare pytan.
1. Czy musze miec zarejstrowana firme przed przystapieniem do zdawania kursu?
2. Po zdaniu kursu na krajowy i miedzynarodowy przewoz oob co musze jeszcze zrobic?
3. Autobusy ktore bede wyjezdzaly za granice musza przechodzic jakies dodatkowe przeglady za granica?
4. Jakie sa koszty przypisania licencji do autokaru na kraj i zagranie - bo slyszalem ze trzeba licencje na poszczegole samochody wykupowac.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Re: Rozpoczęcie działalności

Postprzez Kroelewicz » sobota, 14 czerwca 2008, 12:23

[quote="N3stor"]Witam

Chcialbym zdobyc kursy i licencje na krajowy i miedzynarodowy przewoz osob w zwiazku z czym mam pare pytan.
1. Czy musze miec zarejstrowana firme przed przystapieniem do zdawania kursu?

Nie, po co?
[quote]2. Po zdaniu kursu na krajowy i miedzynarodowy przewoz oob co musze jeszcze zrobic?

Ale o co chodzi? Możesz skonkretyzować pytanie?
[quote]3. Autobusy ktore bede wyjezdzaly za granice musza przechodzic jakies dodatkowe przeglady za granica?

I tak, i nie. Tak, jeśli chcesz (np.) jeździć z podwyższoną prędkością (100 km/h zamiast 80 km/h) po niemieckich autostradach. O przeglądach w Polsce oczywiście wiesz.
[quote]4. Jakie sa koszty przypisania licencji do autokaru na kraj i zagranie - bo slyszalem ze trzeba licencje na poszczegole samochody wykupowac.

Może nie rozumiem pytania. Wpisujesz do licencji (osobno międzynarodowej i krajowej) pojazdy, którymi dysponujesz (masz na to 14 dni od nabycia prawa do dysponowania, przy czym najbezpieczniej jest to załatwić przed pierwszym wyjazdem autobusu w trasę). Koszt zmiany licencji w tym zakresie to kilku-kilkudziesięciozłotowa sprawa.
N3stor

Postprzez N3stor » sobota, 14 czerwca 2008, 14:00

Chodzi mi o to ze chcem rozpoczac od podstaw dzialnosc gospodarcza zwiazana z przewozem krajowym i miedzynarodowym osob.

Co musze krok po kroku zdobywac zeby miec wszystkie zezwolenia, licencje koncesje i co jeszcze potrzeba?

Pozdrawiam
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Kroelewicz » niedziela, 15 czerwca 2008, 14:59

[quote="N3stor"]Chodzi mi o to ze chcem rozpoczac od podstaw dzialnosc gospodarcza zwiazana z przewozem krajowym i miedzynarodowym osob.

Co musze krok po kroku zdobywac zeby miec wszystkie zezwolenia, licencje koncesje i co jeszcze potrzeba? (...)

To jest tak ogromna sprawa, że za darmo chyba nikt Ci tego nie pociągnie. Spróbuj może odwiedzić oddział PIGTSiS w swoim województwie: http://www.pigtsis.pl .
Eleven

Postprzez Eleven » niedziela, 17 maja 2009, 22:09

Jakie umowy z kierowcami preferują/preferujecie w Waszych firmach?Chodzi mi o umowy o prace, jakaś podstawa, diety itp . Jak to rozwiązujecie w swoich firmach. Nasi kierowcy co jakiś czas narzekają na wynagrodzenie(zwłaszcza ci na krajówce) i powoli staje się to męczące... Wg mnie zarobki na rękę ok 2000 -2200 zł są ok, a większość jazdy to kursy jedno0dwudniowe na turystyce krajowej.
Odpowiedz