Otwieram firmę - przewóz osób, krajowy i międzynarodowy.....

Wasze opinie o tym co dzieje się na rynku przewozów międzynarodowych

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

krzychu_smd

Otwieram firmę - przewóz osób, krajowy i międzynarodowy.....

Postprzez krzychu_smd » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 15:34

Witam, mam zamiar z kolegą wspólnie zakupić autobus i zająć się przewozem ludzi, plusem jest fakt ten iż mój zaufany kolega posiada biuro turystyczne dobrze prosperujące od wielu lat, czyli problemu z klientami nie będzie.
Potrzebuje Waszej pomocy bo wszystkiego do końca nie wiemy co jak, z grubsza opisze co juz mamy bądź załatwiamy.
Prawo jazdy zacząłem robić, do tego świadectwo kwalifikacji, lat mam 29, brat też bo mamy zamiar zatrudnić go jako kierowce.
Kolega zajął się certyfikatem, który będzie musiał zdać w Katowicach, następnie ubieganie sie o licencje chyba w Warszawie, później jakieś podatki w starostwie, dalej nie wiem, słyszałem o prowadzeniu jakiś książek czy notatników, nie wiem sam.
Następny problem to autobus, na początek to za gotówkę bo w kredyty to raczej póki co nie będziemy się bawić, mamy jakieś 250000zł, myślimy o np dobrej 404 z np 1999r bo są to dobre sprawdzone autobusy, ładne są też Scanie Irizar tylko z tą niezawodnością różnie bywa, może Setra, ogólnie ciężki temat, zakup raczej u Niemca bo troszkę taniej.
Proszę o jakieś podpowiedzi, co jak, za pomoc z góry dziękuje.
Pozdrawiam!