Prywatni przewoźnicy

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 29 kwietnia 2005, 16:01

[quote="avemarian"]Aronie, dzisiejsza Gazeta Wyborcza w dodatku lubelskim napisała rozkład jazdy busów z Lublina. Jwst on zywcem ściągnięty ( z tymi samymi błędami) z Twojej strony netowej.
Wiedziałes o tym, wyraziłeś zgodę?
Czy może ten artykuł dzięki Tobie powstał?

z Wyborczej nikt się ze mną nie kontaktował ale nie mam o to pretensji bo ja ten rozkład robię po to żeby był rozpowszechniony i zgody na rozpowszechnianie nie trzeba mieć.
wcześniej Kurier się do mnie zwracał jakoś w zimie i im zgodę wyraziłem

PS : napisz mi na priva jakie są tam błędy to je poprawię
palec

Postprzez palec » piątek, 8 lipca 2005, 22:53

[quote="Jakub K."]Nie miałbym nic przeciwko konkurencji w komunikacji, gdyby była uczciwa, tzn. na równych zasadach (tzn. żeby prywatni przewoźnicy przyczyniali się do utrzymywania przystanków, umieszczali na nich rozkłady jazdy, wydawali pasażerom bilety, prowadzili sprzedaż biletów miesięcznych itp.). A tymczasem teraz jest tak, że do wymienionych zasad strosuje się tylko PKS i przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, a prywatni jeżdżą najczęściej na dziko, jak w krajach Azji czy Afryki, a nie jak w kraju aspirującym do Unii Europejskiej. Taki stan rzeczy nie ma nic wspólnego z konkurencją, to jest po prostu bałagan i bezprawie. I żadne władze na to nie reagują, to jest w tym wszystkim najgorsze. A przecież od 1999 roku istnieje ustawa, nakładająca na prywatnych przewoźników pewne obowiązki. Tylko że nikt jej nie potrafi wyegzekwować.

Słuchaj Jakub K. ja powiem jak jest w Elblągu wszystkie przystanki w mieście są oddane przez Urząd Miejski w dzirżawę dla Zarządu Kom. MIejskiej. I tak jak chcesz zatrzymywać się na Jednym przystanku jeden raz to musisz zapłacić 2,50 netto a jeśli chcesz zatrzymywać się na ich rondzie to kosztuje 3,05 netto. Teraz ja korzystam z dwóch przystanków i ronda kosztuje mnie to miesięcznie 800 zł netto. Słuchaj więc nie pisz takich bzdur że busiarze nie płacą na przystanki itp. Dla mnie jest to skandal i naduzywanie swojej pozycji ponieważ musiałem się zgodzić bo nie mógłbym się starać o zezwolenie bez zasad korzystania z przystanków. Co ty na to?.

Jakub K napisał [quote]A tymczasem teraz jest tak, że do wymienionych zasad strosuje się tylko PKS i przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej,
To jakaś paranoja a dlaczego już piszę :
PKS stosuje się do jednej zasady : CENA BILETU MA BYĆ TAKA ABY MOŻNA BYŁO BY SIĘ NACHAPAĆ 8)
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
Poprzednia strona
Odpowiedz