panie M z jachranki

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kajka

panie M z jachranki

Postprzez kajka » środa, 2 marca 2005, 19:58

Teraz może o moim spotkaniu z PKS!!!!!!!! na mojej linii komunikacyjnej PKS nie jeździł, bo autobus się nie mieścił na drodze - tak odpowiadali mieszkańcom małych wiosek - ja jeżdżę na tej trasie od 1999 r. i z powodzeniem; a od 2004 r. PKS koniecznie chce wejść na moją linię to co teraz autobus się zmieści, jeżdzi do połowy trasy i zawraca tak było od początku, teraz słyszy się jak pasażerowie mówią, że kierowcy z PKSu powiedzieli, że i tak wykończą busiarza, i zaczęło się spychanie z drogi mojego autobusu z pasażerami, ceny biletów obniżyli o 70-80% a i tak ludzie mają ich w nosie, nie jeżdżą na mojej trasie PKSem, boją się że jak ja zrezygnuję, to czeka ich to samo co było przez 40 lat TAAAAAAAK 40LAT WSTYD PANIE Z PKSu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Radosław Bąk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Radosław Bąk » środa, 2 marca 2005, 20:16

Zdaje się ktoś tu z użytkowników BF jest za całkowitą wolnością... :-? Lepiej jest jak jest dużo przewoźników na jednej linii :wink:
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 2 marca 2005, 21:13

Jeżeli PKS ma na Twojej trasie ceny niższe niż tam gdzie nie ma konkurencji to złóż wniosek do UOKiKu.
mogą to uznać za wykorzystywanie pozycji monopolistycznej ale nie muszą

a co do tego że ludzie wolą jeździć busem niż PKSem który jest tańszy to i u nas jest - np. na trasie Lublin - Lubartów niektóre PKSy kosztują 2 zł, niektóre busy 2,50 zł.

ludzie mają rację, bo gdy PKS wykończy busiarza to ceny skoczą z 2 zł na 7 zł. A jak busiarz wykończy PKS to skoczą max z 2 na 3-4 zł za 30 km.
Radosław Bąk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Radosław Bąk » środa, 2 marca 2005, 21:28

Pewnie, że mają. Tam gdzie jest konkurencja jest mobilizacja i lepsza oferta na ogół. Z tym że nie jest powiedziane, że gdy PKS upadnie, to pasażerowie nie zaczną jeździć za 5 zł busem :wink: Gdyby u nas PKS się nie targnął na walkę z busem, dalej ceny by się nie zmieniły, bo bus jeździł tylko trochę taniej niż PKS.