Co sądzicie o PKM Gliwice?

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kwachu89

Co sądzicie o PKM Gliwice?

Postprzez kwachu89 » sobota, 3 grudnia 2005, 15:46

Obiło mi sie o uszy że w okolicach 2008 mają zrobiś jakieś ogromne zamówienie...
wiecie coś o tym?
A poza tym myślę że to przedsiębiorstwo radzi sobie całkiem nieźle...
ploosqva

Postprzez ploosqva » wtorek, 13 grudnia 2005, 12:24

A pewnie, że radzi sobie bardzo dobrze. Mają dobre autobusy i mało konkurencji w Gliwicach - obsługują większaość linii. Jedynie PKM Bytom zabiera im cztery linie , Zagzda jedną i Meteor jedną. Jest też kilka linii PKM Tychy czy Transgóru Mysłowice, ale żadna z tych firm raczej nie grozi odebraniem tras (PKM Bytom wprawdzie kupił sporo autobusów, ale raczej nie w takim celu...)

A co do nowych autbusów to tutaj masz aktualne wieści z Wojewódzkiego Portalu Komunikacyjnego:
[quote]Ogłoszony jakiś czas temu przetarg na dostawę fabrycznie nowych autobusów w I kwartale 2006 roku wygrała firma MAN-STAR TRUCKS Sp. z o.o. Według informacji jakie udało nam się uzyskać, oferta składała się z dwóch autobusów standardowych Lion's City oraz dwóch przegubowców typu NG313. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, to już wkrótce do parku taborowego gliwickiego PKM-u dołączą po kilkuletniej przerwie kolejne MAN-y.

O wielkich zamówieniach jeszcze nie słyszałem, ale stawiam, że mogłby to znowu być MAN, bo NL222/223 w Gliwicach chyba się sprawdziły, skoro kupują nowe
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » czwartek, 15 grudnia 2005, 12:06

To już tu było. Zacznijcie zakładać jakies bardziej sensowne tematy...
wix

Postprzez wix » niedziela, 29 stycznia 2006, 23:56

PKM Gliwice daje radę. jakość usług jest na wysokim poziomie. sprzęt coraz lepszy, bo kupują co roku nowe autobusy (teraz wreszcie jakieś niskopodłogowe przeguby, MANy - miodzio :)). a i stare gzuby są w dobrym stanie, bo prawie każdy po generalce i wymianie silnika. no i ponoć codziennie myja autobusy, co jest bardzo fajne w ciągu zimy. bo jak widzę busy Meteora... aż strach bierze :P

można się było czepiać punktualności, ale to było jak brakowało kawałka autostrady A4 z Sośnicy do Kleszczowa. wtedy szybciej było piechotą :P.

generalnie PKM Gliwice jest uważany za jednego z lepszych przewoźników, co popieram :)
marcin815
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez marcin815 » poniedziałek, 6 marca 2006, 18:03

zgadzam sie PKM Gliwice jest dobrym przewoznikiem.Dba o swoj tabor . Jedyne co nie podoba mi sie u nich to ich barwy. Powinni miec barwy jak dawniej wpk czerwono-krwmowe
Diegos

Postprzez Diegos » piątek, 7 kwietnia 2006, 02:11

:D Popieram jeden z najlepszych przewoźników , czyste , zadbane wozy ....,......a z tym niby wielkim zamówieniem to chyba chodzi ,,ponoc,, o nowe przeguby :)
marcin815
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez marcin815 » piątek, 27 października 2006, 10:22

PKM gliwice jest najlepszy ostatnio kupił wspaniale solarisy urbino 18 3 generacji
PRZYBYŁEM,ZOBACZYŁEM,PRZEJECHAŁEM SIE