Kaliskie Linie Autobusowe

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kacperpl
 
Posty: 17
Dołączył: sobota, 13 kwietnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Kalisz
Avatar użytkownika

Postprzez kacperpl » sobota, 13 kwietnia 2002, 11:55

To co zaszło w KLA jest wielkim przegięciem. W Warszawie także mają kartę tzw. "Warszawska Karta Miejska" i tam ona kosztuje 5 zł !!!, a nie jak u nas 20 zł. Ludzie 15 zł różnicy !, i jak się dowiedziałem w KLA obydwa systemy zakładała ta sama firma, ale w KLA byli "mądrzejsi" i wolą utrudnicz człowiekowi życie. W Warszawie wygląda to tak, że kartę może kupić każdy i ta dana osoba sama określa czy ma być to karata na okaziciela czy na imię i nazwisko wpisując samodzielnie na karcie. Bilet miesięczny kasuje się tylko jeden raz w czasie ważności biletu, a u nas dwa razy podczas jednego przejazdu. Tam maja o tyle dobrze, że kasowniki są "2 w 1" czyli można skasować i bilet zwykły z paskiem magnetycznym kupionym w kiosku lub skasować kartę. Nie wiem czy wiecie ale bilet na trasie Kalisz - Ostrów w MZK Ostrów kosztuje 4 zł, a w KLA 4,30 zł. I jeszcze jedna głupota. Jadąc autobusem MZK Ostrów i Mając na karcie magnetycznej KLA bilet miesięczny jadąc do Ostrowa dojeżdżając do granic Kalisza trzeba się udać do kierowcy aby kupić bilet w Nowych Skalmierzycach do Ostrowa i na odwrót jadąc z Ostrowa do Kalisza musze kupić bilet do Nowych Skalmierzyc bo na Kalisza mam miesięczny. Można by tych uwag jeszcze troche powymieniać np. bilet normalny w Warszawie kosztuje 2,50 zł, a w Kaliszu chcą podnieść cenę z 1,70 żł na 2 zł. Czy to nie absurd. Co chwile są zmieniane rozkłady jazdy i przez to, że bilety kupuje się tylko u kierowcy wydłuża się czas przejazdu autobusu i długie kolejki po bilet u kierocy na przystankach.
Uwaga! Wkońcu się postarali w KLA i mozna kupić bilet grupowy dla danej liczby osób podróżujących razem na tej samej długości trasy. Kiedyś dla każdego trzeba było kupować osobny bilet i czekać 10 min. na przystanku zanim kierowca sprzeda wszystkim bilety, a teraz jest o trochę, ale narazie tylko trochę lepiej.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: kacperpl dnia 2002-04-29 13:31 ]</font>
kacperpl
 
Posty: 17
Dołączył: sobota, 13 kwietnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Kalisz
Avatar użytkownika

Postprzez kacperpl » poniedziałek, 6 maja 2002, 14:44

Do Kalisza wracają papierowe bilety Kaliskich Linii Autobusowych. Od dzisiaj możne je kupić, ale tylko w dwóch punktach: w Tęczy i na Majkowskiej. Cena, jak u kierowcy.
Ponowne wprowadzenie biletów papierowych to pomysł Zarządu Miasta. Na ostatnim posiedzeniu zaproponował, aby skoro sprawa budzi tyle kontrowersji, uruchomić punkty, w których sprzedawano by papierowe bilety. KLA natychmiast zareagowały na propozycję. Od dzisiaj w dwóch punktach sprzedaży: w Tęczy i przy ul. Majkowskiej można kupić bilet papierowy. Jak nam powiedziano w Kaliskich Liniach Autobusowych, jego cena wynosi 1,70 zł.
Kioskarze, którzy od dłuższego czasu walczą o powrót papierowych biletów, również mogą je nabyć w wyznaczonych punktach. Nie będzie jednak dla nich żadnych zniżek. Za każdy bilet zapłacą 1,70 zł i tylko od nich będzie zależało, czy papierowe przejazdówki będą do nabycia w kioskach na terenie całego miasta. Handlujący biletami nie zarobią jednak na prowizjach ani złotówki.

06.05.2002 Informacje Dnia
http://www.ecentrum.pl
emrok
 
Posty: 1
Dołączył: wtorek, 30 lipca 2002, 02:00

Postprzez emrok » wtorek, 30 lipca 2002, 11:53

cena karty jest sprawą polityków. w wawie miasto dało kasę i w zasadzie karty rozdaje. cena takiej karty to ok. 13-15 zł netto. Do tego dochodzi jej personalizacja i nadruki. No i ilości : milion- wawa, a 30 tysiecy kalisz. karta jest ogromnym skokiem do Europy i tak naprawde porzadkuje działanie firmy komunikacyjnej. Mozna lepiej dopasować rozkladówkę mając dane o ruchach pasazerów. No i zamyka się totalnie fałszywki. To pewnie dlatego tak walczą kioskarze. w warszawie słyszałem , ze to główna tuba dytsrybucyjna podróbek.
muchas
 
Posty: 65
Dołączył: środa, 6 marca 2002, 02:00
Lokalizacja: Kielce
Avatar użytkownika

Postprzez muchas » środa, 31 lipca 2002, 22:22

To co się dzieje w Kaliszu czeka także inne miasta. Teraz bądzie coraz mniej biletów jednorazowych a więcej jednodniowych na wszystkie linie, lub kilku przejazdowych. Jeżeli jednak jednorazówki będą, to na pewno w takiej cenie, że nie będzie się opłacało ich kupować.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Postprzez Lubel » wtorek, 25 września 2018, 16:18

Niedawno odremontowany został gmach siedziby KLA przy ul. Wrocławskiej, firma również w ciągu roku wymieniła większość floty zakupując z pieniędzy unijnych MANy, Solarisy i Scanie.
cron