Ktory PKM najlepszy?

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

JelczM121 #864

Postprzez JelczM121 #864 » czwartek, 20 marca 2003, 11:08

Ktory slaski PKM jest wg was najlepszy? Czekam na opinie...
Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » czwartek, 20 marca 2003, 13:29

Tychy, niewiele za nim Gliwice.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » czwartek, 20 marca 2003, 15:01

Tychy? Nieeee, za paskudne malowanie, remonty w TBS, czarne numerki na szybach i kupowanie gazowych jelczydeł mają u mnie duuuży minus.
Wg mnie pierwsze miejsce - Gliwice, drugie - Katowice, a potem długo, długo nic, i cała reszta. Stawkę zamyka Bytom i Olkusz ;-)
JelczM121 #864

Postprzez JelczM121 #864 » czwartek, 20 marca 2003, 15:03

[quote]
On 2003-03-20 14:01, memphis napisał:
Tychy? Nieeee, za paskudne malowanie, remonty w TBS, czarne numerki na szybach i kupowanie gazowych jelczydeł mają u mnie duuuży minus.
Wg mnie pierwsze miejsce - Gliwice, drugie - Katowice, a potem długo, długo nic, i cała reszta. Stawkę zamyka Bytom i Olkusz :wink:

Co do Gliwic - zgadzam sie w 100%... DLACZEGO nie lubisz gazowych Jelczydeł??
Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » sobota, 22 marca 2003, 03:03

[quote]
On 2003-03-20 14:01, memphis napisał:
Wg mnie pierwsze miejsce - Gliwice, drugie - Katowice, a potem długo, długo nic, i cała reszta. Stawkę zamyka Bytom i Olkusz :wink:

Gliwice podpadły mi kiedyś tym, co pod szumną nazwą "autobusu" wypuściły na linię 669. PKM Tychy natomiast cenię za punktualność. Co do innych - nie znam Olkusza, ale moim zdaniem od Bytomia jest gorszy Świerklaniec.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » sobota, 22 marca 2003, 08:43

[quote]
On 2003-03-20 14:03, JelczM121 #864 napisał:
DLACZEGO nie lubisz gazowych Jelczydeł??

W ogólę nie lubię jelczydeł. A gazowych szczególnie dlatego, że wydają paskudne dźwięki, są awaryjne i dzięki nim trolejbusy dostały w dupę.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » sobota, 22 marca 2003, 08:45

[quote]
On 2003-03-22 02:03, Egon napisał:
Gliwice podpadły mi kiedyś tym, co pod szumną nazwą "autobusu" wypuściły na linię 669.

A możesz coś dokładniej na ten temat powiedzieć? Bo mam wrażenie, że to był jakiś podwykonawca (w stylu Józka Tymana), a nie PKM.

[quote]Co do innych - nie znam Olkusza, ale moim zdaniem od Bytomia jest gorszy Świerklaniec.

W ostatnich latach Świerklaniec kupuje dalej używane autobusy, ale w większości po remontach przynajmniej. A Bytom sprowadza 20-letnie heble z Gdyni licząc na to, że dobre utrzymanie u poprzedniego właściciela pomoże tym jeździć przez kilka lat...
Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » sobota, 22 marca 2003, 23:05

[quote]
Gliwice podpadły mi kiedyś tym, co pod szumną nazwą "autobusu" wypuściły na linię 669.

A możesz coś dokładniej na ten temat powiedzieć? Bo mam wrażenie, że to był jakiś podwykonawca (w stylu Józka Tymana), a nie PKM.
[/quote]

13 stycznia br. o 16:20 (planowy odjazd 16:14) na przystanek Kochłowice Kościół podjechał wrak, który kiedyś był Jelczem M11. Pomalowany był chyba na ciemnożółto (dokładnie nie mogłem zobaczyć, bo było już ciemno a wrak był brudny). Miał naklejone jakieś reklamy (nie pamiętam czego), wśród których nie zauważyłem numeru i nazwy przewoźnika. Tablicę informacyjną miał zatkniętą między przesuwnymi szybami w oknie przed środkowymi drzwiami. Wszystkie drzwi i większość okien były nieszczelne, oczywiście nie było mowy o ogrzewaniu. Do środka przedostawał sie spod podłogi śmierdzący dym, który był tak gęsty, że aż szczypał w oczy. Teraz już nie jeżdżę tą linią tak często jak kiedyś, więc nie wiem, czy to monstrum jest wystawiane na co dzień, czy była to tylko rezerwa. Może miałem pecha z okazji 13 dnia miesiąca?
Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » sobota, 22 marca 2003, 23:05

[quote]

[/quote]
[/quote]

13 stycznia br. o 16:20 (planowy odjazd 16:14) na przystanek Kochłowice Kościół podjechał wrak, który kiedyś był Jelczem M11. Pomalowany był chyba na ciemnożółto (dokładnie nie mogłem zobaczyć, bo było już ciemno a wrak był brudny). Miał naklejone jakieś reklamy (nie pamiętam czego), wśród których nie zauważyłem numeru i nazwy przewoźnika. Tablicę informacyjną miał zatkniętą między przesuwnymi szybami w oknie przed środkowymi drzwiami. Wszystkie drzwi i większość okien były nieszczelne, oczywiście nie było mowy o ogrzewaniu. Do środka przedostawał sie spod podłogi śmierdzący dym, który był tak gęsty, że aż szczypał w oczy. Teraz już nie jeżdżę tą linią tak często jak kiedyś, więc nie wiem, czy to monstrum jest wystawiane na co dzień, czy była to tylko rezerwa. Może miałem pecha z okazji 13 dnia miesiąca?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Egon dnia 2003-03-22 22:06 ]</font>
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » sobota, 22 marca 2003, 23:31

[quote]
On 2003-03-22 22:05, Egon napisał:
Teraz już nie jeżdżę tą linią tak często jak kiedyś, więc nie wiem, czy to monstrum jest wystawiane na co dzień, czy była to tylko rezerwa. Może miałem pecha z okazji 13 dnia miesiąca?

PKM Gliwice raczej ma ponumerowany i oznakowany tabor. Podejrzewam, że trafiłeś na jakiegoś podwykonawcę.
Egon
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Egon » niedziela, 23 marca 2003, 10:30

"Autobus" miał trzycyfrowy numer (nie pamiętam jaki) na kabinie kierowcy, widoczny z przestrzeni pasażerskiej. Fakt, że czasem takie numery mają również pojazdy przewoźników "niepekaemowych", np. bytomskiej Delty. Linia 669 od jakiegoś czasu jest obsługiwana przez PKM, chociaż kiedyś miał ją inny przewoźnik (jeżeli możesz, przypomnij mi, który). Jeżeli był to podwykonawca, to faktycznie miałem pecha -zawsze twierdzę, że 13-go w poniedziałek jest gorzej niż 13-go w piątek.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » niedziela, 23 marca 2003, 14:09

[quote]
On 2003-03-23 09:30, Egon napisał:
"Autobus" miał trzycyfrowy numer (nie pamiętam jaki) na kabinie kierowcy, widoczny z przestrzeni pasażerskiej. Fakt, że czasem takie numery mają również pojazdy przewoźników "niepekaemowych", np. bytomskiej Delty.

No właśnie, to akurat o niczym nie świadczy...

[quote] Linia 669 od jakiegoś czasu jest obsługiwana przez PKM, chociaż kiedyś miał ją inny przewoźnik (jeżeli możesz, przypomnij mi, który).

Nie bardzo mogę, bo nie wiem. Większości przewoźników lat 90-tych, których już dzisiaj nie ma nie bardzo kojarzę...
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » niedziela, 23 marca 2003, 19:56

Z tego co widzialem na fotkach to faktycznie Bytom nie ma najciekawszego taboru. Ale z tego co widzialem to oni testuja mase roznych autobusow. Ide obejzec zdjecia z innych PKMow i zaraz cos o nich powiem.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » niedziela, 23 marca 2003, 22:11

[quote]
On 2003-03-23 18:56, Gallux napisał:
Z tego co widzialem na fotkach to faktycznie Bytom nie ma najciekawszego taboru. Ale z tego co widzialem to oni testuja mase roznych autobusow.

Tia, raz na kilkanaście między przez parę dni pojeździ jakiś tester i koniec. Generalnie część taboru jest u nich całkiem porządna - Ik280.70, Ik412, Ik415, MANy SL223 (no, to ostatnie to już tak średnio :wink:. Problem polega na tym, że są one fatalnie utrzymane. A cała reszta, czyli strupieciałe Ikarusy i M11-tki to już koszmar.

[quote]Ide obejzec zdjecia z innych PKMow i zaraz cos o nich powiem.

Zdjęcia całej prawdy nie mówią...
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » niedziela, 23 marca 2003, 22:54

Obejżałem już wszystkie. I faktycznie chyba najwiekszą "graciarnią" jest PKM Olkusz. Ten Świerklaniec (przepraszam jeśli źle napisałem) tez za dobry nie jest, ale chociaz te Ikary i Jelcze jeszcze jakoś wyglądają.
Następna strona
Odpowiedz