KZK GOP - jakaś zapowiedź jednolitego malowania?

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

wix

KZK GOP - jakaś zapowiedź jednolitego malowania?

Postprzez wix » środa, 27 września 2006, 19:34

Witam!

Niedawno ogłoszono przetarg na obsługę linii 146 z Bytomia do Rudy Śląskiej. Przeglądając SIWZ napotkałem zapis mówiący o wymaganym malowaniu pojazdów obsługujących tę linię (wzór można zobaczyć w załączniku nr 7 na stronie [url]http://bip.kzkgop.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=397[/url]). Co prawda wymóg jest ważny tylko przez pierwszych 6 miesięcy, potem wolna wola, ale może to jakaś zapowiedź wprowadzenia jednolitego malowania w KZK Gopie? Jeśli tak to fajnie, bo malowanie nawet ładne, może zmieniłbym odrobinę umiejscowienie oznaczeń na pojeździe.

No chyba, że któryś przewoźnik (a nie znam takiego) ma takie malowanie na Śląsku i to jest drobiazg odrobinę ustawiający przetarg pod daną firmę. Jeśli tak jest to proszę mnie oświecić o jakiego przewoźnika miałoby chodzić :)

pozdrawiam.
MAN fan
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » środa, 27 września 2006, 22:22

To jest pierwsza próba wprowadzenia jednolitego malowania, na razie tylko na 146, bo w innych przetargach tego wymogu nie ma. Ma ono obowiązywać przez całą umowę, a nie przez pierwsze 6 miesięcy. Niestety barwy przypominają Kalisz...
wix

Postprzez wix » środa, 27 września 2006, 22:47

[quote="adam86"]To jest pierwsza próba wprowadzenia jednolitego malowania, na razie tylko na 146, bo w innych przetargach tego wymogu nie ma. Ma ono obowiązywać przez całą umowę, a nie przez pierwsze 6 miesięcy. Niestety barwy przypominają Kalisz...

Oj, pardon. Jak czytałem warunki to przeczytałem "do siódmego miesiąca, tj. 1 lipca 2007" a nie, jak jest napisane, "od siódmego miesiąca". Mea culpa, za szybko to przeczytałem a potem nie zauważyłem błędu, mimo że szukałem :P

A barwy mi się nawet podobają, wreszcie ktoś pomyślał o ujednoliceniu. Może z czasem coś takiego wejdzie w życie?
MAN fan
Oświęcimianin
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Oświęcimianin » czwartek, 28 września 2006, 09:55

[quote="adam86"]To jest pierwsza próba wprowadzenia jednolitego malowania, na razie tylko na 146, bo w innych przetargach tego wymogu nie ma. Ma ono obowiązywać przez całą umowę, a nie przez pierwsze 6 miesięcy. Niestety barwy przypominają Kalisz...

Bardzo dobrze, że w KZK GOP nareszcie ktoś pomyślał o wprowadzeniu jednakowego malowania. Będzie to bez wątpienia procec powolny, ale mam nadzieję, że skuteczny. Kalisz ma według mnie niezłe barwy, ale o gustach się nie dyskutuje i jak kolorów by nie wymyślono i tak ktoś będzie przeciw.
Ostatnio edytowano czwartek, 28 września 2006, 13:26 przez Oświęcimianin, łącznie edytowano 1 raz
wix

Postprzez wix » czwartek, 28 września 2006, 10:03

[quote="Oświęcimianin"]Kalisz ma według nie niezłe barwy, ale o gustach się nie dyskutuje i jak kolorów by nie wymyślono i tak ktoś będzie przeciw.

Barwy ma dobre, ale malowanie dziwne. Kaliski wzór mi nie podchodzi. GOPowski natomiast zapowiada się fajnie i o wiele lepiej niż ten kaliski. Dlatego też nie zgadzam się z adamem86 :)
MAN fan
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » czwartek, 28 września 2006, 14:01

Malowanie kaliskie, czy słupskie jest całkiem ładne :) a więc wreszcie normalność w KZK?
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » czwartek, 28 września 2006, 18:49

[quote="seba"]Malowanie kaliskie, czy słupskie jest całkiem ładne :) a więc wreszcie normalność w KZK?

Nie byłbym, takim optymistą. To dotyczy tylko jednego przetargu i nie zanosi się, aby miało objąć inne linie. Z resztą nie malowanie jest najważniejsze, ale np. możliwość karania za brak niskacza, tabor niewłaściwej pojemności itp.
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » środa, 15 listopada 2006, 16:07

Jednakże KZK GOP jest dosyć specyficzne pod względem malowania, bo zazwyczaj barwy autobusów bierze się na dwa sposoby:
1) od barw miejskich
2) system warszawski (próby jednolitego malowania taboru KM w całej Polsce)
W przypadku GOP pierwsze rozwiązanie odpada, a drugie jest dosyć kontrowersyjne. Tak więc wszelkie kroki ku ujednoliceniu malowania w GOP mogą się spotkać ze sporymi oporami. Tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania od zaraz. Przedstawiciele wszystkich miast w GOP-ie powinni się zebrać i ustalić - pod przewodnictwem KZK - jednolity schemat malowania i sukcesywnie go wprowadzać.
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » środa, 15 listopada 2006, 22:04

[quote="Busmann"]Przedstawiciele wszystkich miast w GOP-ie powinni się zebrać i ustalić - pod przewodnictwem KZK - jednolity schemat malowania i sukcesywnie go wprowadzać.

A co to jest KZKGOP jak nie związek miast, które w jego skład wchodzą? Ten projekt malowania nawiązuje do barw województwa.
kulikowski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kulikowski » wtorek, 8 stycznia 2008, 16:08

A czy schemat malowania obejmie również miasta związane z Gop leżące w woj. małopolskim (m. in. Jaworzno i Chrzanów) ?
NIE dla ACTA!
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » wtorek, 8 stycznia 2008, 18:05

[quote="kulikowski"]A czy schemat malowania obejmie również miasta związane z Gop leżące w woj. małopolskim (m. in. Jaworzno i Chrzanów) ?

Żadnego schematu dawno nie ma.
Tomi
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re:

Postprzez Tomi » sobota, 9 sierpnia 2008, 08:12

[quote="kulikowski"]A czy schemat malowania obejmie również miasta związane z Gop leżące w woj. małopolskim (m. in. Jaworzno i Chrzanów) ?
Jaworzno i Chrzanów po reformie administracyjnej w 1975 włączono do województwa Katowickiego. Po ostatniej reformie Jaworzno leży w Śląskim, a Chrzanów w Małopolskim. W dawnych czasach te miasta należały do WPK Katowice. W latach 90 tworzyły własny związek, a po ostatniej reformie rozdzieliły się. Nie należały nigdy i nie należą obecnie do KZK GOP. Jaworzno miało do niedawna własne malowanie. Obecnie chyba zabrakło im farby i część taboru mają w kolorach z jakimi kupili używki.
http://emotywacja.blogspot.com/
Daro85

Re: Re:

Postprzez Daro85 » wtorek, 6 stycznia 2009, 14:54

[quote="Tomi"] a po ostatniej reformie rozdzieliły się.

Nie po reformie, a po jakiejś większej aferze...
BusIdea

Re: KZK GOP - jakaś zapowiedź jednolitego malowania?

Postprzez BusIdea » poniedziałek, 2 września 2013, 10:40

Minęły 4 lata i nic się w tej kwestii nie zmieniło, malowania reklamowe rządzą :)

Większym problemem, że nowo budowane tabory są kupowane w najtańszych wersjach, gdzie np. o klimatyzacji można zapomnieć...
Odpowiedz