KOMUNIKACJA PODMIEJSKA W REJONIE POZNANIA

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

maro79
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez maro79 » niedziela, 29 czerwca 2003, 14:12

Czyli jednak "smród" umoszący sie nad WIRAŻ-BUSEM wywołany był sztucznie. Nasyłane kontrole po to, żeby "coś" znaleźć.
Chyba należy sie cieszyć, że WIRAŻ-BUS prztrwał.
A co to za nagroda?
KYCZBOS
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez KYCZBOS » niedziela, 29 czerwca 2003, 18:47

Podobno wynikiem tej całej afery ma być zamontowanie w autobusach tachografów, by obliczyć ile dokładnie potrzeba pieniędzy na utrzymanie komunikacji. To właśnie z tą aferą wiąże się ograniczenie kurów linii S1 (kursy co 15 minut) i S2. Benzyna jast, jak pewnie wiecie, coraz droższa i Wiraż potrzebował więcej pieniędzy na prowadzenie komunikacji, a pani burmistrz powiedziała, że nie da póki nie przekona ile tak naprawdę kosztuje prowadzenie komunikacji (podobno za Szymczaka - starego burmistrza - suma ta była określana na wyrost). Jaką nagrodę otrzymał Wiraż-Bus to nie wiem, ale mówili o tym w kablówce.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KYCZBOS dnia 2003-06-29 20:54 ]</font>
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mistral » poniedziałek, 30 czerwca 2003, 11:21

WIRAŻ-BUS otrzymał nagrodę "DOBRE BO POLSKIE" przyznaną na wniosek pasażerów za jakość usług. Firma WIRAŻ-BUS sama nie występowała o to wyróżnienie.
Uważam, że jest to jedna z lepiej zorganizowanych firm publicznego transportu pasażerskiego. Dlatego nie dziwię się, że starano się wyciągać po nią ręce, a nie zaczynać od nowa. Jest to spółka z o.o. , a nie własność prywatna.
Faktem jest, że działają w jednej z bogatszych gmin.
POZDRAWIAM

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mistral dnia 2003-06-30 14:04 ]</font>
maro79
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez maro79 » piątek, 15 sierpnia 2003, 21:24

Dzisiaj widziałem na linii S-1 Swarzędz - Poznań (firma WIRAŻ-BUS) autobus MERCEDES-CONECTO. Po napisach jakie były na tym autobusie, sądzę, że jest to egzemplarz testowy.
KYCZBOS
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez KYCZBOS » poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 21:00

Masz rację. Od piątku jest na testach testowy autobus Mercedesa - Mercedes 0345 Conecto. Autobus jest z zewnątrz biały z reklamą Mercedesa. W swarzędzu ma podobno być do końca tego tygodnia.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KYCZBOS dnia 2003-08-18 21:03 ]</font>
JacekK

Postprzez JacekK » środa, 20 sierpnia 2003, 06:55

Ciekawe, dlaczego Swarzędz testuje taki autobus. Przecież przetarg dotyczy przegubowca. Co to w ogóle za producent autobusów, którego nie stać na wykonanie testowego przegubowca?

Po drugie, trzeba powiedzieć, że ten Mercedes do najładniejszych nie należy. Mam nadzieję, że takie coś nie trafi do Swarzędza.
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mistral » środa, 20 sierpnia 2003, 07:09

Kupić nie muszą, ale potestować tzn. pojeździć za darmo cudzym autobusem mogą.
Słyszałem opinie kierowców, że jeździ się nim lepiej niż VOLVO.
POZDRAWIAM
Mateusz Halaburda
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mateusz Halaburda » sobota, 14 lutego 2004, 22:36

[quote="maro79"]Dzisiaj widziałem na linii S-1 Swarzędz - Poznań (firma WIRAŻ-BUS) autobus MERCEDES-CONECTO. Po napisach jakie były na tym autobusie, sądzę, że jest to egzemplarz testowy.

Tu jest fotka tego Comecto:
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=32447
Mateusz Halaburda
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mateusz Halaburda » sobota, 14 lutego 2004, 22:46

Od 1.09.03 KOMBUS Kórnik uruchomił linię nr 13 Poznań Rondo Rataje-Kamionki. WIRAZ-BUS uruchomił linie S-8 )Swarzędz Rynek-Jasin), oraz wydłużył kilka kursów S-4 do Zielińca.
Mateusz Halaburda
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Mateusz Halaburda » sobota, 21 lutego 2004, 22:11

Ciekawostki taborowe:

Translub Luboń zakupił używanego z Niemiec Neoplana N4016 dwudzrwiowego, otzrymał on numere taborowy #104

Transkom Czerwonak zakupił dwa uzywane Neoplany:
-N4011 najprawdopodobnie otrzyma on numer #9. Autobus otrzymał juz nowe malowanie i za kilka dni wyjedzie na ulice Poznania i gminy Czerownak
-N4016 dwudrzwiowy otrzyma on najprawdopodobniej numer #12
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re:

Postprzez mistral » czwartek, 25 grudnia 2008, 18:59

[quote="KYCZBOS"]Dzisiaj odwiedziłem bazę Transregionu w Murowanej Goślinie - trochę kiepsko to tam wygląda, ale nie o tym chciałem pisać. Z tego co mi powiedzieli mechanicy, bo prezesa nie było sprzedali Jelcza L11, gdzieś na śląsk. I teraz prośba do wszystkich forowiczów ze Śląska. Może wiecie, do kogo lub do jakiego przewoźnika mógł trafić ten autobus. Był pomalowany w barwy biało - niebieskie, a na tyle miał dużą naklejkę z napisem: "Urząd miejski w Kościanie 2000". Z tego co mi powiedzieli, to w zamian za tego Jelcza ma w najbliższym czasie przybyć następny piętrus

Firma TRANSREGION przestała wykonywać regularną komunikację z końcem czerwca 2008r. Trochę szkoda
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re:

Postprzez mistral » czwartek, 25 grudnia 2008, 19:01

[quote="KYCZBOS"]I tak może przy okazji: może ktoś ma zdjęcie tego Jelcza jeszcze gdy służył w Mistralu, bo chciałbym umieścić taką fotkę na stronce lub chociaż dołączyć ją do własnego archiwum (mój adres email to:<a href="mailto:pozbus@interia.pl">pozbus@interia.pl</a>).

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KYCZBOS dnia 2003-06-20 23:05 ]</font>

W Twoim zbiorze zdjęć widziałem ten autobus,
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re:

Postprzez mistral » czwartek, 11 czerwca 2009, 16:31

[quote="maro79"]Czyli jednak "smród" umoszący sie nad WIRAŻ-BUSEM wywołany był sztucznie. Nasyłane kontrole po to, żeby "coś" znaleźć.
Chyba należy sie cieszyć, że WIRAŻ-BUS prztrwał.
A co to za nagroda?

Podobno znowu nad WIRAŻ-BUSEM unosi się smród. Wywołany jest on w ratuszu. Czy ktos wie coś więcej na ten temat?
Dobrz zaprowadzone przedsiębiorstwo transportowe, to łaskomy kąsek.
POZDRAWIAM
Lubel
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: KOMUNIKACJA PODMIEJSKA W REJONIE POZNANIA

Postprzez Lubel » czwartek, 29 stycznia 2015, 18:30

MPK Poznań w 1991 roku pozbyło się linii podmiejskich, jednak od 2010 roku po kolei kolejne gminy są integrowane z Poznaniem. Wkrótce po krotce zacznę opisywać wszystko. Ktoś będzie ciekawy?
Poprzednia strona
Odpowiedz