Przedsiębiorstwa najbardziej i najmniej przyjazne Miłośnikom

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Paweł Adamus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Paweł Adamus » środa, 2 kwietnia 2003, 21:06

<b>Które z przedsiębiorstw są/nie są przyjazne MKM?
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
KYCZBOS
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez KYCZBOS » środa, 2 kwietnia 2003, 21:14

Dosyć nieprzyjemny wypadek spotkał mnie na pętli Komuna Paryska w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy chciałem zrobić zdjęcie MANa NL223 (numeru bocznego nie pamiętam). Kierowca, gdy to zauważył wyszedł z autobusu i szarpiąc się ze mną chciał mi odebrać aparat. Ale to zdarzenie to wyjątek, gdyż zazwyczaj nie ma większych problemów z robieniem zdjęć, a nawet bez problemu dostałem się na zajezdnię i przy okazji dostałem folder reklamowy MZK Ostrów Wlkp.
Paweł Adamus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Paweł Adamus » środa, 2 kwietnia 2003, 21:16

Jako najbardziej przyjazne nominuję ZGK Cieszyn. Nie dość, że Kierownik Przewozów Pasażerskich zewolił na robienie zdjęć na terenie zajezdni i udzielił informacji nt. taboru, to nawet chcieli UMYĆ :eek:
Jelcza Salusa do zdjęcia!!! <br>Drugie miejsce dla PKM Czechowice-Dziedzice - pozytywnie nastawiony dyrektor (oczywiście proszę fotografować, nie ma żadnej tajemnicy). Raczej nieprzyjazne jest MZK Bielsko-Biała (czasami uda się wyciągnąć jakieś info, a czasami nie; wejście na zajezdnie wymaga zachodu). Bardzo nieprzyjazne - MZK Zywiec (słowa prezesa: fotografować autobusy?!?! po co?!?! na zajezdni?!?! proszę to robić na mieście!!!)
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
Paweł Adamus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Paweł Adamus » środa, 2 kwietnia 2003, 21:23

[quote]
On 2003-04-02 21:14, KYCZBOS napisał:
Dosyć nieprzyjemny wypadek spotkał mnie na pętli Komuna Paryska w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy chciałem zrobić zdjęcie MANa NL223 (numeru bocznego nie pamiętam). Kierowca, gdy to zauważył wyszedł z autobusu i szarpiąc się ze mną chciał mi odebrać aparat. Ale to zdarzenie to wyjątek, gdyż zazwyczaj nie ma większych problemów z robieniem zdjęć, a nawet bez problemu dostałem się na zajezdnię i przy okazji dostałem folder reklamowy MZK Ostrów Wlkp.

Jeśli chodzi o kierowców to generalnie są nastawieni neutralnie lub pozytywnie, ale miałem raz nieprzyjemną sytuację - fociłem A1010M, którego pchało ośmiu drajwerów. Zrobiłem zdjęcie, odchodziłem z dworca kiedy z L120 wychyla się kierowca, który pyta mnie 3 razy czy ma mi zabrać film. Gdy 3 raz zapytałem go na jakiej podstawie, tłumacząc że nie ma zakazu fotografowania, on pomyślał chwilę, a następnie powiedział: sp... stąd - nie wolno chodzić po placu. ALe to była jak na razie jedyna taka sytuacja...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Paweł Adamus dnia 2003-04-02 21:24 ]</font>
KYCZBOS
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez KYCZBOS » środa, 2 kwietnia 2003, 22:00

Nie najciekawiej wygląda też sprawa z komunikacją podmiejską w rejonie Ponania. Często słyszy się teksty w stylu: "czy masz zgodę z bazy na fotografowanie" lub coś w stylu "chcesz fotografować, to pojedź na zajezdnię i tam rób zdjęcia". Ostatnim razem kierowca bardzo zdziwił się, gdy mu powiedziałem, że interesuję się komunikacją i robę zdjęcia do internetu na stronę. Ten kierowca po prost nie mógł zrozumieć, że można mieć takie hobby. Oczywiście w komunikacjach podmiejskich zdarzają się też bardzo mili kierowcy. Jednego porosiłem by włączył światła do zdjęcia, to zapytał się mnie czy chcę postojowe, normalne, czy długie. Zato inny kierowca zatrąbił z radości, że robię zdjęcie. Mam też jednego znajomego kierowcę, który jak się go poprosi, to stanie w miejscu gdzie się chce. W Puszczykowie natomiast dziwili się jak można fotografować takie gruchoty (Autosan H9-35).
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » środa, 2 kwietnia 2003, 23:48

Z tych przyjaźnie nastawionych to mogę wymienić z GOPu takie:
- Tramwaje Śląskie (poza takim jednym kierownikiem)
- PKM Katowice
- PKM Gliwice (poza cieciami na bramie :wink:
- Meteor (chociaż tu wyłącznie po znajomości :wink:
- PKM Jaworzno (Dział Techniczny)
- PKM Tychy
- TLT Tychy
- PPUP H.Zagozda

Z tych zdecydowanie na "nie" to przede wszystkim PKM Bytom.

A tak w ogóle w wielu firmach są różni ludzie - jedni są ok, inni nawet nie chcą słyszeń o miłośnikach. Do każdego jednak można jakoś podejść... Choćby pan Jarosław Stańko, właściciel firmy JarBus ze wsi Boruszowice pod Tarnowskimi Górami (parę nysek posiada) - najpierw straszy policją i sądami, a teraz już się przekonuje, że to jednak jest fajne hobby :smile:
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » sobota, 5 kwietnia 2003, 17:33

W MZK Konin kierowcy sa raczej kulturalni i nie wrzeszcza na nikogo bez powodu. Gadalem z kilkoma o stronach www z autobusami i sa jak najbardziej za i oczekuja ludzi z aparatami, wiec zapraszam do Konina! :smile:
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » sobota, 5 kwietnia 2003, 17:45

Najmniej przyjazne: bez wahania PKSiS Oświęcim S.A. Kretyni z Zarzadu PKSiS-u chcieli mi i koledze Raphowi wytoczyć proces za fotografowanie autobusów (sprawa otarła sie o policje)!!! Jak policja stwierdziła, że mogliśmy fotografować i nie ma żadnej sprawy to chcieli proces cywilny wytoczyć przeciwko nam!!
Jelcz PR110E #821
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » sobota, 5 kwietnia 2003, 20:50

W MPK Lublin jest różnie. Czasem kierowca tlyko się usmiecha, czase, krzywo patrzy jak na szpiega, czasem sie drze na cały końcowy "EEEEJJJ!!! ZABRAĆ CI TEN APARAT????". Można jednak czasem spotkać kogoś bardzo przyjaźnie nastawionego : ).

Z ochroniarzami jest inaczej. Podobno kiedyś za siedzenie na ławce pod biurowcem MPK pewien pan, ktory wyszedł z biurowca groził miłośnikom wezwaniem policji za "przebywanie na terenie instytucji" i "robienie zdjęć". Ochraniarze czasem się strasznie burają, mnie raz aż w trzech (serio!) ciągneli do tej ich budy (bo sfociłem kapenę przez plot)i tam pytali po co ja tu, na co ja tu zdjęcia robię, gdzie mieszkam, itp., jednak rysunki mnie uratowały : ).

Teraz jest lepiej, bo poznałem parę przyjaźnie nastawionych osób w MPK i mogę focić pojazdy MPK do woli (czyli jak ktoś mówił wyzej - dobrze jak po znajomości).
KYCZBOS
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez KYCZBOS » sobota, 5 kwietnia 2003, 23:33

Bardzo miła niespodzianka spotkała mnie kilka dni temu w Koziegłowach pod Poznaniem, kiedy kolega chciał sfocić Neoplana N4020 #1359 oczywiście z MPK Poznań. Kierowca otworzył drzwi i wypuścił pasażerów dopiero wtedy kiedy kolega dał mu znak, że już zrobił zdjęcie, a trochę to trwało.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KYCZBOS dnia 2003-04-05 23:35 ]</font>
david82
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez david82 » niedziela, 6 kwietnia 2003, 20:40

Zdecydowanie Tramwaje Slaskie SA sa tym najbardziej przyjaznym przedsiebiorstwem. Na stronie http://tram-silesia.pl/forum mozna zadac spolce kazde pytanie, i zadne z nich nie pozostaje bez odpowiedzi (tu antyuklony w strone KZK GOP)... Polecam.
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » niedziela, 6 kwietnia 2003, 22:39

[quote]
On 2003-04-06 20:40, david82 napisał:
Zdecydowanie Tramwaje Slaskie SA sa tym najbardziej przyjaznym przedsiebiorstwem. Na stronie http://tram-silesia.pl/forum mozna zadac spolce kazde pytanie, i zadne z nich nie pozostaje bez odpowiedzi (tu antyuklony w strone KZK GOP)... Polecam.

Z racji tego, że jestem adminem serwisu www TŚ to dziękuję za miłe słowa - staramy się jak możemy :smile:

A powiem więcej - dzięki temu, że PKT/TŚ stronę www ma już od ponad trzech lat to i w samej firmie wśród pracowników zmienia się podejście do sprawy. Coraz łatwiej się z nimi rozmawia...
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 6 kwietnia 2003, 23:55

No cóż... krakowskie MPK nie jest pozytywnie nastawione do sprawy... może lepiej niech się Pavlack wypowie, bo to on ostatnio organizował imprezę, ale z tego co wiem, to miał chłopak sporo problemów. Za to kierowcy i motorniczowie sš bardzo mili. Zawsze zdarzajš się niechlubne wyjatki, ale ogólnie oceniam ich na duży plus.
Pavlack
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Pavlack » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 15:57

[quote]
On 2003-04-06 23:55, Locutus napisał:
No cóż... krakowskie MPK nie jest pozytywnie nastawione do sprawy... może lepiej niech się Pavlack wypowie, bo to on ostatnio organizował imprezę, ale z tego co wiem, to miał chłopak sporo problemów. Za to kierowcy i motorniczowie sš bardzo mili. Zawsze zdarzajš się niechlubne wyjatki, ale ogólnie oceniam ich na duży plus.

Co do kierowców i motorniczych się zgodzę natomiast co do samego MPK to nie. Nie będę Ci Locutus tłumaczył, byłeś na jednym spotkaniu to trochę wiesz, na drugim nie byłeś to trudno :grin:, ale moim zdaniem miłośnicy także muszą coś zrobić, a wtedy MPK na pewno będzie pozytywnie nastawione. Takie jest moje zdanie.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 17:45

Mi się wydaje, że zazwyczaj negatywnie nastawione do miłośników są przedsiębiorstwa, które mają coś na sumieniu
Następna strona
Odpowiedz