Przedsiębiorstwa najbardziej i najmniej przyjazne Miłośnikom

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 18:47

[quote]
On 2003-04-07 17:45, Gallux napisał:
Mi się wydaje, że zazwyczaj negatywnie nastawione do miłośników są przedsiębiorstwa, które mają coś na sumieniu

Bez przesady. Tak to żadne przedsiębiorstwo nie byłoby pozytywnie nastawione :grin:
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 21:13

Wybacz, źle powiedziałem. Chodziło mi o te co mają naprawdę dużo na tym sumieniu :smile:
Pavlack

Postprzez Pavlack » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 22:24

[quote]
On 2003-04-07 21:13, Gallux napisał:
Wybacz, źle powiedziałem. Chodziło mi o te co mają naprawdę dużo na tym sumieniu :smile:

A są takie? :grin:
Gallux

Postprzez Gallux » poniedziałek, 7 kwietnia 2003, 22:49

Z tego co tu przeczytalem i obejzalem na zdjeciach to chyba do takich można zaliczyć np. PKM Bytom
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » wtorek, 8 kwietnia 2003, 00:11

[quote]
On 2003-04-07 22:49, Gallux napisał:
Z tego co tu przeczytalem i obejzalem na zdjeciach to chyba do takich można zaliczyć np. PKM Bytom

Tzn. do jakich ich można zaliczyć?
Gallux

Postprzez Gallux » wtorek, 8 kwietnia 2003, 18:50

Chyba do takich co mają sporo grzechów :smile:
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » środa, 9 kwietnia 2003, 08:53

[quote]
On 2003-04-08 18:50, Gallux napisał:
Chyba do takich co mają sporo grzechów :smile:

Największym grzesznikiem dla mnie jest <b>PKSiS Oświęcim S.A.</b> bo
1. wszystko objęte jest tajemnicą;
2. Zarząd za wszelką cene chce sie utrzymać na stołkach choć rozłożyli firme (w latach 1992-93 oświęcimski był w pierwszej dziesiątce PKS-ów), są nieudacznikami dbającymi tylko o własny portfel, nie znającymi w ogóle zasad wolnego rynku;
3. nienawidzą MKM-ów gdyż uważają nas za ludzi którzy tylko szukają czegokolwiek złego po to żeby donieść dalej i zniszczyć firme (co jest <b>bzdurą</b>);
4. Fatalna polityka taborowa ("Panie, PKS to nie jest przedsiębiorstwo taksówkowe" tak Prezes odpowiedział kierowcom na pytanie czemu nie kupi małych autobusów);
5. Kumoterstwo: wszystko dla rodziny i lizusów; np. najlepszym autobusem w PKSie - Scanią Irizar jeździ szwagier prezesa oraz bratanek prezesa, poza tym lizusy, którzy (pan B.) rozwalają autobusy w wypadkach dalej jeżdżą Jelczami T120 choć dla wielu porządnych kierowców pozostaje to w sferze marzeń;
5. Firma nie płaci w całości pensji kierowcom, nie płaci ZUS-u a prezes Leszek Rykała (zam. w Przeciszowie) wozi się Volkswagenem Passatem z 1998 roku (#BLN 9494),
i tak mógłbym jeszcze troche grzechów wymienić...
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 9 kwietnia 2003, 15:57

No to podobni grzesznicy jak PKS Turek, z tym, że ci:
1 Mają wyjątkowo aroganckich kierowców, nienadajacych się wogole do pracy z ludzmi
2 Nie uwzgledniaja biletow miesiecznych PKS Konin, mimo że nasze przedsiebiorstwo honoruje ich bilety
3 Nie przyjmują również biletów kupionych w kasie w Bydgoszczy czy Poznaniu (nasz PKS przyjmuje)
4 Ich trasy sa zawsze okrężne, przez co naliczają sobie wiecej za bilet jednorazowy (nasz PKS jedzie z Konina do Turku przez Tuliszkow i bilet kosztuje 5.40, oni przez Władysławów a cena wynosi 6.60. Do Bydgoszczy ich busy jezdza przez Koło lub Kruszwice, co jest juz wogole parodia)
5 Tabor fatalny. Na 6-cio godzinna trase do Bydgoszcy wysyłają zawsze rozklekotaną H9-tke, do Poznania równie pograconego L-11
6 No i na koniec - ogromne zadłużenie
pozdze

Postprzez pozdze » środa, 9 kwietnia 2003, 23:28

[quote]
On 2003-04-02 21:14, KYCZBOS napisał:
Dosyć nieprzyjemny wypadek spotkał mnie na pętli Komuna Paryska w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy chciałem zrobić zdjęcie MANa NL223 (numeru bocznego nie pamiętam). Kierowca, gdy to zauważył wyszedł z autobusu i szarpiąc się ze mną chciał mi odebrać aparat. Ale to zdarzenie to wyjątek,

Ja zawsze jak widze ,że kierowca jest w środku to podchodze i się pytam :
-Moge zrobić zdjęcie temu autobusowi?
-Co zdjęcie ??!! A rób...

I jest O.K. No chyba ,że driver poszedł akurat do sklepu po bułki i serdelki :-)
Łukasz Jachimek
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » czwartek, 10 kwietnia 2003, 07:27

[quote]
On 2003-04-09 23:28, pozdze napisał:
[quote]
Dosyć nieprzyjemny wypadek spotkał mnie na pętli Komuna Paryska w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy chciałem zrobić zdjęcie MANa NL223 (numeru bocznego nie pamiętam). Kierowca, gdy to zauważył wyszedł z autobusu i szarpiąc się ze mną chciał mi odebrać aparat. Ale to zdarzenie to wyjątek,

I jest O.K. No chyba ,że driver poszedł akurat do sklepu po bułki i serdelki :smile:

Ja robie podobnie, tyle że nie pytam czy mogę, tylko czy kierowcy to nie będzie przeszkadzało (bo zabronić on mi nie może :grin:). Generalnie im to nie przeszkadzało, czasami tylko pytali po co to robię - po wytłumaczeniu machali ręką. Tylko jeden drajwer miał wątpliwości, czy to jest legalne - na szczęście tylko wyszedł z autobusu i powiedział - jakby co, to ja nie wiem. Powyższe zasady nie obowiązują na przystankach, bo nie ma na to czasu.
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
KYCZBOS

Postprzez KYCZBOS » czwartek, 10 kwietnia 2003, 14:53

[quote]
[quote]

I jest O.K. No chyba ,że driver poszedł akurat do sklepu po bułki i serdelki :smile:

Wszystko fajnie, ale widać ten kierowca był wyjątkiem. Mój kolega kiedyś tam także natknął się na tego gościa. Chciał mu zrobić fotkę na przystanku i co???........Kierowca zaczął machać rękami poczym wyszedł z autobusu i przez dwiem minuty szarpiąc się z nim próbował mu odebrać aparat (ja kiedyś jeszcze dorwę tego drajwera i spiszę numer boczny, kurs i linię poczym udam się na bazę MZK w Ostrowie i zgłoszę ten fakt władzom wyższym). Kierowca nie przejmował się nawet tym, że przez to ma duże opóźnienie w rozkładzie. Krótko mówiąc CHAM! Zazwyczaj pytam się kierowców, czy mogę zrobić zdęcie, ale akurat tam bardzo się spieszyłem (bus już miał odjeżdżać z pętli).I rzeczywiście macie rację: kierowcy zazwyczaj nic nie mają do robienia fotek, a czasem nawet można ich namówić by stanęli w takim miejscu gdzie się chce i jeszcze ładnie zapalili przednie światła.
empi

Postprzez empi » poniedziałek, 14 kwietnia 2003, 21:31

Więc, wracając do tematu: Według mnie przedsiębiorstwa najlepiej nastawione do MKMów to:
1.PKS Puławy: kierownik oprowadził mnie po zajezdni, kazał wyjechać kierowcy DABa na środek placu i ustawić się zgodnie ze słońcem, następnie zaprosił na przyszłość i kazał mnie odtransportować kierowcy DABa na dworzec PKS, gdzie jeszcze miałem robić zdjęcie (nieprawdopodbne: kierownik zadzwonił na dworzec PKS i uprzedził ochronę, że się pojawię). Brzmi jak z bajki, prawda? Serdecznie pozdrawiam całe PKS Puławy!
2.MZK Ostrowiec Świętokrzyski: kierownik zajezdni oprowadził mnie, pokazał to, co miał najlepsze, kazał ustawić jednego z Jelczy tak, żeby ładnie wyszedł na zdjęciu. Opowiedział też co nieco o historii taboru. Bardzo miły facet, też pozdrawiam.
3. ITS Radom: Pan Michalczewski jest również bardzo przyjaźnie nastawiony na MKMów. Zawsze pojawiam się w zajezdni bez uprzedzenia i jeszcze nigdy mnie nie wyrzucono. Raz nawet rozmawiałem o Dennisach Lance'ach z dyrektorem Rybskim!
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » środa, 9 lipca 2003, 01:05

To może jeszcze ja dwa słówka o moim kochanym miejscowym przedsiębiorstwie, jakim jest MZK Słupsk.
Pan prezes January Senko nie tylko "pozwala na różne rzeczy" itd., ale zezwolił stowarzyszeniu Aktywne Pomorze, skupiające w zasadzie miłośników komunikacji, na wszelakie akcje promujące komunikację zbiorową i ekologiczną, poprzez udostępninie powierzni na szybach swoich autobusów (tzn. plakaty wewnątrz pojazdu).Min. dzięki temu człowiekowi światło dzienne ujrzała kronika budowy słupskiej trakcji trolejbusowej.
Z resztą w samym przedsiębiorstwie pracują miłośnicy...

http://www.slupsk.eco.pl/main.php?a=0&t ... d=mzk/menu
http://WWW.BOJKOT-WYBOROW.ORG
poha.inc
<i>BusForum</i>

Postprzez poha.inc » niedziela, 10 sierpnia 2003, 01:48

Hehe ja jakos niemilych sytuacji nie mialem...
nikt mnie nie straszyl i nie krzyczal na mnie, ale najmilsi ludzie to są chyba w trojmiescie
+ tczew.
Generalnie jest tak ze najpierw cie z nieufnoscia traktuja a pozniej jak juz ich przekonasz to sie ciesza jak dzieci :smile:
szczegolnie jak im zaczniesz opowiadac o ich autobusie jakies historie :smile:
[url=http://groups.google.pl/group/pl.misc.transport.miejski/msg/133ecae8a49ca99f?dmode=source]http://transport.asi.pwr.wroc.pl/[/url]
poha.inc
<i>BusForum</i>

Postprzez poha.inc » niedziela, 10 sierpnia 2003, 01:52

[quote]
[quote]

Ja się staram ustawiac tak by drajwer nie był widoczny na zdjeciu (najczesciej zaslania go wycieraczka albo boczna belka).
[url=http://groups.google.pl/group/pl.misc.transport.miejski/msg/133ecae8a49ca99f?dmode=source]http://transport.asi.pwr.wroc.pl/[/url]
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz