Przedsiębiorstwa najbardziej i najmniej przyjazne Miłośnikom

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Egon
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Egon » niedziela, 10 sierpnia 2003, 10:35

Jeszcze nigdy z nikim nie miałem problemów. Co najwyżej dziwnie się patrzeli na starego chłopa biegającego z aparatem po placach autobusowych jak dziecko.
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » niedziela, 10 sierpnia 2003, 10:46

[quote]
On 2003-08-10 01:52, poha.inc napisał:
Ja się staram ustawiac tak by drajwer nie był widoczny na zdjeciu (najczesciej zaslania go wycieraczka albo boczna belka).

A jak znajomy motorman to sie ustawia tak, żeby go bylo widać albo wygląda przez okno żeby być na zdjeciu ; ]
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » niedziela, 10 sierpnia 2003, 10:48

[quote]
On 2003-08-10 10:35, Egon napisał:
Jeszcze nigdy z nikim nie miałem problemów. Co najwyżej dziwnie się patrzeli na starego chłopa biegającego z aparatem po placach autobusowych jak dziecko.

Bo z reguły tak MKMowie wygladaja w oczach "zwykłych" ludzi - stoi sobie człowiek na przystanku nadjeżdża autobus a tu jakis wariat zdjecie robi, jakis dziwak, co to jest na tym świecie itp. itd. Z tym że ciężarowkami czy samochodami innej klasy to się można interesować, ale trolejbusy czy KM - to już jakiś maniak ; ]
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » niedziela, 10 sierpnia 2003, 11:32

Proszę sie nie dziwić. Ja też jak jeszcze nie wiedziałem o istnieniu MKM-ów, byłem bardzo zdziwiony tym, że ktoś sfotografował nasz autobus. Przelecieły mi nastepujące myśli: konkurencja, policja, inspekcja, może komus jestem cos winien itd.
Pisał EGON: "Co najwyżej dziwnie się patrzeli na starego chłopa biegającego z aparatem po placach autobusowych jak dziecko."
Faktycznie, jak ktoś pije alkohol, gra w karty, i nie wiem co jeszcze, to jest normalny, ale jak interesuje się autobusami to jest dziwak.
POZDRAWIAM

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mistral dnia 2003-08-10 11:32 ]</font>
poha.inc
<i>BusForum</i>

Postprzez poha.inc » czwartek, 14 sierpnia 2003, 02:27

[quote]
On 2003-08-10 11:32, mistral napisał:
Proszę sie nie dziwić. Ja też jak jeszcze nie wiedziałem o istnieniu MKM-ów, byłem bardzo zdziwiony tym, że ktoś sfotografował nasz autobus. Przelecieły mi nastepujące myśli: konkurencja, policja, inspekcja, może komus jestem cos winien itd.
Pisał EGON: "Co najwyżej dziwnie się patrzeli na starego chłopa biegającego z aparatem po placach autobusowych jak dziecko."
Faktycznie, jak ktoś pije alkohol, gra w karty, i nie wiem co jeszcze, to jest normalny, ale jak interesuje się autobusami to jest dziwak.
POZDRAWIAM

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mistral dnia 2003-08-10 11:32 ]</font>

Generalnie jest tak ze na poczatku mamy nieufnosc ale jak juz pozniej sie wyjasni o co chodzi to sie ciesza jak dzieci :smile:
[url=http://groups.google.pl/group/pl.misc.transport.miejski/msg/133ecae8a49ca99f?dmode=source]http://transport.asi.pwr.wroc.pl/[/url]
Cichy

PKS Stalowa Wola, ZMKS Stalowa Wola, a fotografowanie.

Postprzez Cichy » niedziela, 26 września 2004, 13:09

Jestem jedyną osobą fotografującą autobusy w Stalowej Woli i uważam że ZMKS Stalowa Wola i PKS Stalowa Wola to firmy które nie mają nic przeciwko temu :)
Kierowcy z ZMKSu jeszcze nigdy nie mieli nic przeciwko zresztą już się do mnie przyzwyczaili z uwagi że przetsiębiorstwo posiada 28 autobusów kierowcy mnie rozpoznają. Część z nich podchodzi do sprawy neutralnie a część cieszy się z faktu ( mrugają światłami, machają lub uśmiechają się )
Jeżeli chodzi o PKS to kierowcy z dalekobierznych także się już do mnie przyzwyczaili jeżeli każdemu z nich zrobiłem już po kilkanaście zdjęć. Kierowcy podchodzą obojętnie lub są zadowoleni ( uśmiechają się ) Jeżeli chodzi o zarząd PKSu to byłem u Pana prezesa i pytałem o zgode na fotografowanie autobusów w bazie PKSu Stalowa Wola. Początkowo się dziwił ale zgodził się. Polecił umuwić się z kierownikiem zajezdni który był przy rozmowie na dokładną datę i radził być rano ponieważ wtedy stoją najlepsze autobusy min Volva Irizar PB itp :) W Stalowej nie spotkałem się z jakim kolwiek przypadkiem niezadowolenia. Jedyny taki przypadek miałem w Warszawie gdzie na pętli Metro Wilanowska kierowca Solarisa Urbino 15 8917 doniosłym głosem spytał się " po co ci to zdjęcie !!! "
Misiek
<i>BusForum</i>

Re: PKS Stalowa Wola, ZMKS Stalowa Wola, a fotografowanie.

Postprzez Misiek » niedziela, 26 września 2004, 18:23

[quote="Cichy"]Jedyny taki przypadek miałem w Warszawie gdzie na pętli Metro Wilanowska kierowca Solarisa Urbino 15 8917 doniosłym głosem spytał się " po co ci to zdjęcie !!! "

Z R-9, zajezdni Chamskiej ;)
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 26 września 2004, 22:53

Czasami się pytają, ale nie jest to raczej nastawienie negatywne, lecz po prostu zaskoczenie (no pomyślcie, jakbyście się czuli, np. siedząc w pracy za biurkiem, czy na wykładzie w uczelni, czy też w szkole, gdyby ktoś obcy podszedł i zaczął fotografować wasze spinacze, długopisy etc.) - po krótkiej rozmowie zwykle się uśmiechają i z politowaniem kręcą głową :-P

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Izzy

Postprzez Izzy » poniedziałek, 27 września 2004, 08:13

A ja miałemn nieprzyjemną sytuację w Łomży na dworcu autobusowym. jechałem do suwałk i fotografowałm swojego daba którym jechałem i akurat tak stanałem tym dabem ze pod dyżurka. Pani z okienka wyglądła i stwirdziła ze tu nie można fotografować i w ogóle po co mi te zdjecia i w ogóle i w ogóle......... po czym ja stwierdziłemze jestem kierowcą i będe fotografował i nikt mi nie zabroni bo fotografuję swój wóz pani na to ze mogę na zajezdni sobie fotografować a nie na jej dworcu.
Radosław Mroczkowski
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » poniedziałek, 27 września 2004, 09:51

Jeszcze może dodam coś od siebie na temat MZk Słupsk. A propos kierowców- raz w zyciu na 75 wozów spotkałem się z chamstwem (jak by co, to teraz jest to wóz 784, stara Scania 112 Wimma). Reszta kierowców bardzo przyjazna. Zawsze można umówić się telefonicznie w MZK na zwiedzanie , choćby to była jedna osoba i pofocić co się chce. W MZk pracuje rzecznik prasowy, którego funkcja obejmuje min. kontakty z miłośnikami komunikacji. Sam z resztą też miłośnik. MZK we współpracy (ograniczonej co prawda) z miłośnikami orgaznuje imprezy miłośnicze.
Kamil_Wrocław

Postprzez Kamil_Wrocław » wtorek, 28 września 2004, 16:52

Focac autobusy i tramwaje przedsiebiorstwa MPK Wrocław nigdy nie spotkałem sie z negatywnym nastawieniem w stosunku do tego co robie.Raz gdy poprosiłem motorniczego zeby mi zrobił zdjecie na tle 102Na(stał na petli),w pierwszej chwili popatrzył na mnie dziwnie,po chwili jeszcze z cieniem nieufności czy zaskoczenia spytał czy mam aparat i zrobil mi to zdj.Póki co jedno z moich najlepszych :wink: Widać zna sie facet na rzeczy.
[color=red][size=200]Ex "PIAST" GDYNIA GŁ.[/size][size=159]<marquee>Wrocław Gł. > Leszno > Poznań Gł. > Gniezno > Inowrocław > Bydgoszcz Gł. > Tczew > Gdańsk Gł. > Sopot</marquee> [/color][/size]
Poprzednia strona
Odpowiedz