MPK Kraśnik

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

071

MPK Kraśnik

Postprzez 071 » czwartek, 2 listopada 2006, 17:33

Na początku witam wszystkich bo jestem tu nowy :).
22 Lipca MPK w Krasniku skończyło 30 lat.Firma powoli wychodzi na prostą,po ciężkich dla niej czasach :lol: .
Od tego miesiąca rusza linia Historyczna obsługiwana przez MPK po najciekawszych zakątkach Kraśnika.
Może ktoś miał okazje podróżować Krasnickim MPK,czekam na opinie
Pozdrawiam
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: MPK Kraśnik

Postprzez Aron » czwartek, 2 listopada 2006, 20:22

[quote="071"]
Pozdrawiam

Strasznie rzadko jeżdżą w porównaniu z innymi przewoźnikami w tym mieście.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
071

Postprzez 071 » czwartek, 2 listopada 2006, 20:34

Ale za to całą dobe.Nie wszedzie ludzie maja kursy nocne MPK :).Dodam jeszcze ,że w tym roku MPK Kraśnik otrzymało certyfikat ISO 9001:2000
Pozdrawiam
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Re: MPK Kraśnik

Postprzez vecto » czwartek, 2 listopada 2006, 20:52

[quote="Aron"][quote="071"]
Pozdrawiam

Strasznie rzadko jeżdżą w porównaniu z innymi przewoźnikami w tym mieście.

Aron podróżuje.... Szprinterem. 071 jak zamienicie swoje Irisbusy Daily na takowe napewno koega A. bedzie u was częstszym gościem. :D
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 2 listopada 2006, 22:06

[quote="071"]Ale za to całą dobe.Nie wszedzie ludzie maja kursy nocne MPK :).Dodam jeszcze ,że w tym roku MPK Kraśnik otrzymało certyfikat ISO 9001:2000
Pozdrawiam

Hala w Katowicach też miała ISO.
071

Postprzez 071 » czwartek, 2 listopada 2006, 22:46

Czyli pan Aron to zwolennik Szprinterów? Aronie,coś Ty.A co do irisbusów to tez jestem za tym żeby sie tego pozbyli,busy nie nadają sie na przewozy,przynajmiej na przewozy miejskie.
MPK w Krasniku myslało,że bus wyatarczy na obsługe lini 4 podmiejskiej do Urzędowa,a tu klapa,ludzie sie nie mieszczą.Zamiast dwóch busów jeden konkretny autobus.Takie jest moje zdanie
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 3 listopada 2006, 07:40

[quote="071"]Czyli pan Aron to zwolennik Szprinterów? Aronie,coś Ty.

Oczywiście że tak.

[quote]A co do irisbusów to tez jestem za tym żeby sie tego pozbyli,busy nie nadają sie na przewozy,przynajmiej na przewozy miejskie.

Jeżeli ludzie chcą tym jeździć to się nadają.

[quote] MPK w Krasniku myslało,że bus wyatarczy na obsługe lini 4 podmiejskiej do Urzędowa,a tu klapa,ludzie sie nie mieszczą.

Widocznie za rzadko jeżdżą.

[quote]
Zamiast dwóch busów jeden konkretny autobus.Takie jest moje zdanie

A moje zdanie - busy zamiast autobusów, za to częściej.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 3 listopada 2006, 11:16

[quote="071"]Ale za to całą dobe.Nie wszedzie ludzie maja kursy nocne MPK :)

Nawet o tym nie wiedziałem. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się nocnej KM w Kraśniku. Miasto mniejsze od Lublina a jednak nocniki kursują - to mi się podoba.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 3 listopada 2006, 15:11

A w Lublinie nie ma linii nocnych? Jeśli nie, to czy są jakieś plany stworzenia takich linii?
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 3 listopada 2006, 15:29

[quote="NDT"]A w Lublinie nie ma linii nocnych? Jeśli nie, to czy są jakieś plany stworzenia takich linii?

W Lublinie ich nie ma. AFAIR, po wakacjach 2002. roku utworzoono 3 linie jeżdżące do nikąd (nie było wspólnego punktu przesiadkowego w centrum, o ile taki był to był na dworcu PKP, który jest zdala od Śródmieścia). Omijały one także wiele dużych osiedli (m. in. Poręba, Nałkowskich, i chyba Szymanowskiego). Koszt biletu wynosił zdaje się coś koło 4 zł. Zlikwidowano je przed wakacjami 2003. roku.

Wątpie aby były plany stworzenia takich linii (chociaż wg wielu osób byłyby przydatne, pod warunkiem, że byłby wspólny punkt przesiadkowy w centrum i nie omijałyby największych osiedli).
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
071

Postprzez 071 » piątek, 3 listopada 2006, 20:37

Aronie,komunikacja autobusowa to nie metro,a w Kraśniku nie ma warunków,żeby co 3 miunuty jechał bus bo zakorkowało by sie miasto i tak ich jezdzi zbyt dużo i do tego co drugi to pusty,a MPK co 15 minut ale komplet siedzących i to autobus,a nie bus
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 3 listopada 2006, 21:01

[quote="071"]Aronie,komunikacja autobusowa to nie metro,a w Kraśniku nie ma warunków,żeby co 3 miunuty jechał bus bo zakorkowało by sie miasto i tak ich jezdzi zbyt dużo i do tego co drugi to pusty,a MPK co 15 minut ale komplet siedzących i to autobus,a nie bus

Ale przecież w Kraśniku busy jeżdżą co minutę i miasto się jakoś nie korkuje. Podobnie w Lublinie np. na Spółdzielczości Pracy, Kraśnickiej, Biernackiego itp.
Gdyby busy jeździły puste, to by nie były opłacalne.
MPK ma komplet siedzących, ale połowa to moherowe berety za które płaci miasto czyli podatnik.
071

Postprzez 071 » piątek, 3 listopada 2006, 21:08

Sorki,ale co to sa moherowe berety?nie wiem uczniowie dojezdżający do szkoły?o co chodzi? :-?
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 3 listopada 2006, 21:24

[quote="Aron"]Ale przecież w Kraśniku busy jeżdżą co minutę i miasto się jakoś nie korkuje. Podobnie w Lublinie np. na Spółdzielczości Pracy, Kraśnickiej.

Ty chyba Kraśnicką nie jeździsz.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 3 listopada 2006, 21:25

[quote="071"]Sorki,ale co to sa moherowe berety?nie wiem uczniowie dojezdżający do szkoły?o co chodzi? :-?

Są to osoby starsze, które są na emeryturze i nieraz noszą moherowe berety. :D
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Następna strona
Odpowiedz