MPK Siedlce

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 628
Dołączył: wtorek, 12 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja: Siedlce

MPK Siedlce

Postprzez FLOREK » środa, 29 grudnia 2010, 13:27

http://podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce ... -c5df.html
Siedlce: Podwyżki cen biletów MPK od Nowego Roku
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, siedleckie MPK wprowadza od Nowego Roku podwyżki cen biletów. Tłumaczy je rosnącymi cenami paliwa. O ile więcej zapłacą pasażerowie miejskich autobusów powiedział nam prezes Przedsiębiorstwa, Bogdan Kozioł.
- Bilet podstawowy normalny wzrośnie z 2,20 zł na 2,50 zł. Bilet miesięczny z kwoty 76 zł. na 86 złotych. Wszystkie ulgi są zachowane i wynoszą 50%.
Jeszcze większe podwyżki czekają pasażerów II i III strefy, czyli tras podmiejskich.
- Samorządy gmin nie chcą w żaden sposób partycypować w koszty komunikacji miejskiej. W związku z tym, pasażerowie muszą ponieść 100% kosztów, jakie ponosimy. Bilet normalny strefy drugiej, który kosztował 2,80 zł. będzie teraz kosztował 3,50 a bilet normalny strefy trzeciej który kosztował 3,20 zł. będzie kosztował 4.50 zł.
Jednocześnie od 1 stycznia siedleckie MPK ogranicza I strefę wyłącznie do granic administracyjnych miasta. Przystanki, które znajdują się poza tą granicą, znajdą się w strefie II a dojazd do nich będzie wymagał wykupienia droższego biletu.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2013, 12:50 przez FLOREK, łącznie edytowano 1 raz
Busmann
 
Posty: 361
Dołączył: piątek, 29 września 2006, 10:25
Lokalizacja: Radom
Avatar użytkownika

Re: MPK Siedlce

Postprzez Busmann » wtorek, 26 kwietnia 2011, 18:18

A autobusy puste. Zastanawiam się, jak długo jeszcze w Siedlcach będzie trzeba czekać na reformę komunikacji miejskiej, która obecnie zasadniczo jest sama dla siebie, wystarczy spojrzeć, jak wyglądają rozkłady - pomijając częstotliwość kursowania, to po prostu coś jakiego jak koordynacja rozkładów różnych linii nie istnieje. :-?
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 628
Dołączył: wtorek, 12 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja: Siedlce

Re: MPK Siedlce

Postprzez FLOREK » wtorek, 31 maja 2011, 16:33

Siedleckie MPK szykuje się do wprowadzenia nowych biletów
http://podlasie24.pl//wiadomosci/siedlc ... -6c24.html
Ich rodzaje wskazali sami pasażerowie, wypowiadając się w ramach przeprowadzonych niedawno badań ankietowych.
- Przychylnie odniesiono się do biletu dobowego. Ponad 30% powiedziało, że chętnie z takiego biletu by skorzystało a kolejne 30% stwierdziło, że jest to interesująca propozycja. Widać także przychylne nastawienie do zakupu biletu przez telefon komórkowy. Około 50% pasażerów było skłonnych z tego pomysłu skorzystać - powiedział prezes przedsiębiorstwa, Bogdan Kozioł.

Z większym zainteresowaniem nie spotkała się natomiast propozycja biletów 60-miutowych.

Wdrożenie biletów dobowych planowane jest na drugą połowę roku. Natomiast z płaceniem przez ?komórki? siedlecka spółka czeka na innego przewoźnika.

- W Siedlcach czekamy na to, co zrobią Koleje Mazowieckie, które pracują w tej chwili nad tym problemem. Chcemy wybrać takiego operatora, który będzie obsługiwał także Koleje Mazowieckie. Część pasażerów MPK Siedlce to również pasażerowie Kolei Mazowieckich. Z tego samego konta założonego u operatora, będą mogli zapłacić za bilet w Kolejach Mazowieckich oraz za bilet w Komunikacji Miejskiej w Siedlcach.

Opisane nowinki mają zwiększyć wygodę pasażerów i ograniczyć kupowanie biletów jednorazowych u kierowców, co z kolei skróci czas niepotrzebnych postojów.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2013, 12:51 przez FLOREK, łącznie edytowano 1 raz
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 628
Dołączył: wtorek, 12 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja: Siedlce

Re: MPK Siedlce

Postprzez FLOREK » wtorek, 31 maja 2011, 16:49

SIEDLCE: Prezes MPK odwołany
http://podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce ... -6c58.html
Jak się dowiedzieliśmy prezes siedleckiego MPK Bogdan Kozioł został odwołany ze swojej funkcji. W rozmowie z naszym reporterem B.Kozioł potwierdził, że nie jest już prezesem miejskiej spółki ale odmówił dalszych komentarzy na ten temat.
Już wkrótce poznamy zapewne nazwisko nowego szefa MPK Siedlce. Kolejnego prezesa wybierze Rada Nadzorcza miejskiej spółki, która zbierze się 31 maja o godz. 16.30.
Sam zainteresowany potwierdza fakt dymisji, odmawia natomiast komentarza co do jej okoliczności i przyczyn. Równie lakoniczny jest właściciel firmy, czyli siedlecki samorząd. Urząd miasta przyznaje, że do zmiany doszło, ale szczegółowe oświadczenie zapowiada dopiero na jutro (1 czerwca) rano. Bogdan Kozioł kierował Przedsiębiorstwem od czerwca 2007 roku, a wcześniej ? w latach 2001-2006 ? był tam zastępcą dyrektora. Jako prezes bywał i chwalony, i krytykowany. Na plus zaliczano mu wdrożenie biletu elektronicznego, modernizację zaplecza technicznego firmy i będące o krok od pomyślnego finału starania o duże środki na nowy tabor. Jako minusy wskazywano ujemny wynik finansowy spółki, kłopoty z dotrzymywaniem rozkładu jazdy, niewystarczającą siatkę połączeń i niedawne podwyżki cen biletów. Posunięcia te były gorąco dyskutowane, ale mimo kontrowersji rada miasta zatwierdzała w ostatnich latach sprawozdania spółki. Odwołanie Bogdana Kozioła jest więc pewnym zaskoczeniem.

Warto przypomnieć, że w jesiennych wyborach samorządowych Kozioł został wybrany do Siedleckiej Rady Miasta, niestety nie mógł jednocześnie być radnym i sprawować funkcji prezesa. Zrezygnował więc z mandatu radnego by nadal szefować MPK.

Więcej informacji na ten temat podamy już niebawem.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2013, 12:52 przez FLOREK, łącznie edytowano 1 raz
bw2500
 
Posty: 7
Dołączył: poniedziałek, 28 maja 2012, 10:48

Re: MPK Siedlce

Postprzez bw2500 » wtorek, 29 maja 2012, 09:29

[quote="Busmann"]A autobusy puste. Zastanawiam się, jak długo jeszcze w Siedlcach będzie trzeba czekać na reformę komunikacji miejskiej, która obecnie zasadniczo jest sama dla siebie, wystarczy spojrzeć, jak wyglądają rozkłady - pomijając częstotliwość kursowania, to po prostu coś jakiego jak koordynacja rozkładów różnych linii nie istnieje. :-?

Jest rok 2012 i niewiele się zmieniło, poza nowymi wiatami na niektórych przystankach. Ale co z tych wiat, jak reszta jest zrobiona bez ładu i składu.
Rozkłady są nieczytelne (moim zdaniem powinno być coś za wzór warszawskich albo choćby olsztyńskich);
Kursy rzeczywiście nie są skoordynowane z niczym - wystarczy udać się na dworzec PKP, tam żaden autobus odjeżdżający z pętli nie jest skoordynowany z przyjeżdżającym pociągiem;
Mała częstotliwość kursów na niektórych liniach;
W ogóle za dużo linii jak na takie miasto;
Źle dobrane autobusy na wielu liniach: dają 12-metrowce albo nawet Ikarusy do wożenia powietrza.
To wszystko jest do zmiany.