Prywatni przewoźnicy

Dyskusje o firmach KM

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 24 lutego 2006, 00:15

Na niektórych urzędasów to UOKiK może kary nakładać i nakładać a oni ciągle swoje. Ech...

Jak jakiś zagraniczny inwestor przyjeżdża to wszyscy na kolana przed nim, zwalniają go z podatków, dają tereny pod inwestycje itp. itd. I potem pieją w mediach z zachwytu że zatrudnił 50 osób z pensjami po 580 zł.

A polskim małym i średnim przedsiębiorstwom utrudniają życie jak mogą. Kiedy to się skończy? Kiedy wreszcie polski przedsiębiorca nie będzie w swoim kraju traktowany jak śmieć?
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » piątek, 24 lutego 2006, 10:48

[quote="matador"]Nowe przystanki dla busów w KIELCACH

- Jeśli miejsca przez nas wybrane zostaną zaakceptowane przez przedstawicieli prywatnych przewoźników, wkrótce pojawią się tam przystanki. Wyznaczone miejsca znajdują się w odległości kilkudziesięciu metrów od przystanków MPK. Naszym zdaniem busy nie powinny się zatrzymywać na przystankach MPK na tych ulicach ze względów bezpieczeństwa - mówi Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

W grudniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Kielce za ograniczanie dostępu do przystanków prywatnym przewoźnikom. Kara nałożona na MZD wynosi 40 tysięcy złotych. Spór w tej sprawie trwał od kilku miesięcy. W sierpniu jeden z prywatnych przewoźników złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów skargę, że władze Kielc nie zezwalają im na zatrzymywanie się na wszystkich przystankach. Analizy urzędu potwierdziły, że prywatni przewoźnicy wielokrotnie zwracali się o umożliwienie odpłatnego korzystania z miejskich przystanków. Tymczasem gmina przygotowała wykaz ponad 40 przystanków, z których nie mogą oni korzystać, bowiem wyłączne prawo do tego miały autobusy MPK.

I bardzo dobrze niech płacą. Ja mam ten sam problem z ZKM Elbląg. Kolesie dzierżawią bezpłatnie od UM Elblag przystanki i wydaje im się że moga wszystko. Podam ile kosztuje jedno krotne zatrzymanie na przystanku w Elblągu według cennika ZKM Elbląg - 2,50 zł netto i co wy na to?Dla porównania podam ze w Gdańsku kosztuje to2 grosze bez względu czy przystanek jest w centrum czy na peryferiach Ale kanał. A jeszcze jedno wystapiłem do ZKM Elbląg żeby przysłyłali mi na co zostały wykorzystane te pieniądze. które płacę za korzystanie z kontretnych przystanków to odpowiedź mnie zdziwiła że nie maja obowiazku informowania mnie na co poszła kasa. Chyba jeżeli płacę za korzystanie z konkretnego przystanku ileś tam tys. zł rocznie to czemu dalej są tam dziury i koleiny, i nic się z tym nie robi. :evil: 8)
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » piątek, 24 lutego 2006, 10:54

[quote="Aron"]Na niektórych urzędasów to UOKiK może kary nakładać i nakładać a oni ciągle swoje. Ech...

Jak jakiś zagraniczny inwestor przyjeżdża to wszyscy na kolana przed nim, zwalniają go z podatków, dają tereny pod inwestycje itp. itd. I potem pieją w mediach z zachwytu że zatrudnił 50 osób z pensjami po 580 zł.

A polskim małym i średnim przedsiębiorstwom utrudniają życie jak mogą. Kiedy to się skończy? Kiedy wreszcie polski przedsiębiorca nie będzie w swoim kraju traktowany jak śmieć?

Ja ci powiem kiedy. A mianowicie kiedy będzie w końcu prawo które nakładało będzie odpowiedzialność na urzędników za podejmowane decyzje. I wtedy kolesie dwa razy się zastanowią przed podjęciem jakieś decyzji.

Ale ruszyłem tema tstudnie bez dna co?
Piecho
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Piecho » piątek, 28 lipca 2006, 23:36

W ZKM Iława wszystkie linie ma ZKM Iława :)
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » wtorek, 1 sierpnia 2006, 23:20

Wywalczylismy z ZKM Elblag teraz cena za zatrzymanie się na przystanku wynosi 20 gr a na rondzie ZKM- 34 gr i co słabo jest różnica banda już nie powiem kogo ciekaw jestem jak oni (ZKM) ustalał wcześniej cennik brali koszty chyba z kosmosu :lol: 8) :evil:
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » środa, 2 sierpnia 2006, 14:34

[quote="palec"]Wywalczylismy z ZKM Elblag teraz cena za zatrzymanie się na przystanku wynosi 20 gr a na rondzie ZKM- 34 gr i co słabo jest różnica banda już nie powiem kogo ciekaw jestem jak oni (ZKM) ustalał wcześniej cennik brali koszty chyba z kosmosu :lol: 8) :evil:

A na jakiej podstawie pobieraja opłaty za korzystanie z przystanków?
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » wtorek, 15 sierpnia 2006, 14:13

ZKM Elblag ma umowę uzyczenia na bezpłatne uzytkowanie przystanków w Elblagu od Urzedu Miasta Elblaga. Jest paragraf w tej umowie , że ZKM ma traktować przewoźników na równo prawanych zasadach czego ZKM nie czynił ale po kilku pismach do Prezydenta Elblaga (czemu są takie wysokie opłaty za korzystanie z przystanków ) ZKM cytuję"ustalił realne koszty korzystnia z przystanków " 8) 8)
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:25

Dalej nie odpowiedziałeś (a pewnie ZKM), na jakiej podstawie pobierają jakiekolwiek opłaty. Są sposoby, żeby dobrze to zapisać, ale jeśli zależy Waszej firmie na dalszym zbiciu kosztów, to można się przyjrzeć sprawie bliżej.
mario
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mario » środa, 16 sierpnia 2006, 20:01

Zgadza sie, ale tylko niektórzy :P
Pozdrawiam >>> mario.
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » czwartek, 17 sierpnia 2006, 16:44

[quote="Kroelewicz"]Dalej nie odpowiedziałeś (a pewnie ZKM), na jakiej podstawie pobierają jakiekolwiek opłaty. Są sposoby, żeby dobrze to zapisać, ale jeśli zależy Waszej firmie na dalszym zbiciu kosztów, to można się przyjrzeć sprawie bliżej.

Na podstawie Uchwały Rady ZKM "Cennik korzystania z przystanków" wprowadzony Uchawałą Rady spółki ZKM. Iwem że w Gdańsku to jest chyba trzu grosze czy coś takiego 8)
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » czwartek, 17 sierpnia 2006, 22:17

Było dwa grosze, ale może w tym roku współczynniki inflacji się zsumowały, tak, że została podniesiona do trzech groszy (ad Gdańsk).
A co do zasadności to doczytaj Ustawę o transporcie drogowym i akt wydany przez ZKM w Elblągu.
palec
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez palec » wtorek, 22 sierpnia 2006, 22:51

[quote="Kroelewicz"]Było dwa grosze, ale może w tym roku współczynniki inflacji się zsumowały, tak, że została podniesiona do trzech groszy (ad Gdańsk).
A co do zasadności to doczytaj Ustawę o transporcie drogowym i akt wydany przez ZKM w Elblągu.

Ale co mam doczytać, który dział Ustawy?.
Poprzednia strona
Odpowiedz