Autobusy za granice

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Adrian_
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Adrian_ » piątek, 17 sierpnia 2007, 14:27

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat :). Ostatnio przeglądając płyty ze starymi zdjęciami odnalazłem kilkanaście (ok. 20) zdjęć przewoźników obsługujących trasy zagraniczne. Z racji tego, że nie chce mi się wrzucać tych zdjęć pozwolę sobie na 2 smaczki z całej puli. Oto pierwszy:
[url=http://img66.imageshack.us/my.php?image=pic01023et0.jpg][img]http://img66.imageshack.us/img66/8812/pic01023et0.th.jpg[/img][/url]
Aż trudno uwierzyć że ten autobus należy do......... ukraińskiej ! firmy. Biuro Podróży Akcjatur z Kijowa obsługuje trasę Kijów-Warszawa. Oprócz tej Setry posiadają takze Sana odkupionego od krakowskiego Radturu, których są oddziałem na Ukrainie. Trzeba przyznać, że to chyba jedyna taka firma na Ukrainie o podwyższonym standardzie taboru. Drugi ze smaczków to Jelcz Vero z PKS Biała Podlaska:
[url=http://img217.imageshack.us/my.php?image=pic00973ed4.jpg][img]http://img217.imageshack.us/img217/5576/pic00973ed4.th.jpg[/img][/url]
Ten pojazd regularnie obsługuje połączenie relacji Koden (to chyba gdzieś na Litwie lub Białorusi)-Warszawa. Z tego, co zauważyłem autobus ten nie posiada chyba nawet turystycznych foteli, przez co pasażerowie muszą znosić niezłą katorgę jadąc kilka godzin tym autobusem :-? .
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
Izzy

Postprzez Izzy » piątek, 17 sierpnia 2007, 21:50

Kodeń do wieś nad bugiem na granicy z białorusią ale po polskiej stronie
Radosław Mroczkowski
kamilek

Postprzez kamilek » czwartek, 30 sierpnia 2007, 21:11

a ja jeszcze w bośni widziałem scanie irizar tylko taką niska pks oswiecim nie wiem czy to maja taka linie czy tylko byl na wynajem bardzo bylo to mile gdzyz ta scania jezdzi prawie codziennie kolo mnie kolo domu i zrobilo si tak cieplutko na serduchu
Nic dodać nic ująć
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 30 sierpnia 2007, 21:14

[quote="Izzy"]Kodeń do wieś nad bugiem na granicy z białorusią ale po polskiej stronie

Wieś jest po stronie polskiej, a stacja kolejowa po stronie białoruskiej.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Adrian_
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Adrian_ » piątek, 31 sierpnia 2007, 00:23

[quote="kamilek"]a ja jeszcze w bośni widziałem scanie irizar tylko taką niska pks oswiecim nie wiem czy to maja taka linie czy tylko byl na wynajem bardzo bylo to mile gdzyz ta scania jezdzi prawie codziennie kolo mnie kolo domu i zrobilo si tak cieplutko na serduchu

To chyba był wynajem, bo nie sądzę, by którykolwiek polski PKS zapuszczał się aż do Bośni :).
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
Cichy

Postprzez Cichy » niedziela, 18 listopada 2007, 12:47

Jeżeli chodzi o PKS Stalowa Wola to na Francję puszczają wyłącznie 3 autokary: 2x Volvo Irizar PB i Autosana A404T Cezara. Wszystkie wozy dla PKSu są równorzędne i każdy z nich może tą trasę dostać. Do przyjścia Cezara w 1999 roku na trasę do Francji śmigał FR-1, ale wtedy był to 6 letni wypasiony wóz :) Co do Solbusów i Setr to zakupy na krajowe trasy. Mają klimatyzację, turystyczne fotele, wysoki pokład, a Solbusy DVD i więcej na kraj nie trzeba bo WC, barki nie są używane na pośpiechach więc po co je zamawiać. Obecnie PKS przeprowadza przetarg na dostawę turystyka do obsługi tras międzynarodowych. Więc albo nowe połączenie, lub Cezar już na krajowe :)
wersatis

Re: Autobusy za granice

Postprzez wersatis » wtorek, 25 marca 2008, 20:19

w najbliższych dniach udaje się trasą Warszawa Lwów realizowany przez ppks warszawa oraz polonus(grupa Eurobus). intryguje mnie to jakiego autobusu mogę się spodziewać ktoś się orientuje w tym temacie? :D
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » wtorek, 25 marca 2008, 22:27

Możesz spodziewac sie wszystkiego rózne autobusy na tym kursie widziałem ale takim pospolitym często widywanym jest jelcz T 120.Na stronie PKS Warszawa masz galerię i wykaz autobusów,maja dużo dobrych autokarów ale cudów sie nie spodziewaj na tej linii.
wersatis

Postprzez wersatis » wtorek, 25 marca 2008, 23:08

Wielkie dzięki już kiedyś jechałem T120 nawet miło wspominam przejazd.Ten model jest wykorzystywany także przez PPKS Tomaszów Lubelski do jazdy na Lwów. Po cichu liczyłem na jakiegoś neplana lub solbus LH 9,5.W razie czego noc będzie trzeba przeżyć w takich warunkach ;) .
Ostatnio edytowano środa, 26 marca 2008, 23:58 przez wersatis, łącznie edytowano 1 raz
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » środa, 26 marca 2008, 09:37

Na tym kursie kiedys widywałem takie stare Volvo B 12
wersatis

Postprzez wersatis » czwartek, 27 marca 2008, 00:00

[quote="zp"]Na tym kursie kiedys widywałem takie stare Volvo B 12

Nie jechałem tym autobusem, ale z wyglądu jest ok :).
Rafaello

Re:

Postprzez Rafaello » wtorek, 15 lipca 2008, 11:16

[quote="Cichy"]Jeżeli chodzi o PKS Stalowa Wola to na Francję puszczają wyłącznie 3 autokary: 2x Volvo Irizar PB i Autosana A404T Cezara. Wszystkie wozy dla PKSu są równorzędne i każdy z nich może tą trasę dostać. Do przyjścia Cezara w 1999 roku na trasę do Francji śmigał FR-1, ale wtedy był to 6 letni wypasiony wóz :) Co do Solbusów i Setr to zakupy na krajowe trasy. Mają klimatyzację, turystyczne fotele, wysoki pokład, a Solbusy DVD i więcej na kraj nie trzeba bo WC, barki nie są używane na pośpiechach więc po co je zamawiać. Obecnie PKS przeprowadza przetarg na dostawę turystyka do obsługi tras międzynarodowych. Więc albo nowe połączenie, lub Cezar już na krajowe :)

A może pamiętasz od jak dawna ta trasa funkcjonuje??
Autosan H9-21>>>Autosan H10-10>>>Mercedes Sunsundequi Stylo>>>Volvo Irizar Century>>>Irisbus Crossway
Poprzednia strona
Odpowiedz