Solaris Vacanza

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 24 maja 2005, 14:39

Z tymi długasami lepiej nie przesadzać ze względu na mneijszą zwrotność (a więc nie może jeździć po wszystkich drogach). Natomiast obniżenie Vacanzy o 25 cm. miałoby sens (zrobienie tańszej, lżejszej wersji), przy zachowaniu tego samego komfortu. Bagazniki nie zawsze muszą być tak ogromne.
Co do nazwy, to wakacje po rumuńsku są [color=red]vacanţa[/color] (przy czym wymowa jest: wakanca). Może po włosku (nie znam tego języka) są vacanza (też wymawiałoby się: wakanca).
W języku rumuńskim litera ţ wymawiana jest jak polskie c.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » poniedziałek, 6 czerwca 2005, 13:48

Może być również z francuskiego vacances (wakacje).
ManTraker

Postprzez ManTraker » wtorek, 14 czerwca 2005, 21:26

Ostatnio trafilem taka na dworcu w Legnicy i musze przyznac ze malo sie nie posikalem z zachwytu :D autko z podwojna osia z tylu w niebieskich barwach. Na moje oko byla to jedna z tych Orlandowskich ale nie miala delfinka wiec pewny nie jestem. Samochod na zywo wygada pieknie i wierzcie mi ze proporcje na prawde idealnie ze soba wspolgraja! srodek tez jest bardzo przestronny i ciekawie wykonczony. Jedyne uwagi jakie moge miec dotycza stanowiska pracy kierowcy, ale oczywiscie nie jezdzilem tym autem wiec moge sie mylic. Autokar jest naprawde cudowny i wierzcie mi ze nie mamy sie czego wstydzic!!!
niech JELCZ sie nie martwi, my wszyscy też pokutujemy za EWĘ...))
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » sobota, 2 lipca 2005, 23:51

Czy ktos moze wie, jakie Solaris montuje standardowo fotele kierowcy do Vacanzy???
Morpheo

Postprzez Morpheo » niedziela, 10 lipca 2005, 02:52

[quote="ManTraker"]Ostatnio trafilem taka na dworcu w Legnicy i musze przyznac ze malo sie nie posikalem z zachwytu :D

Vacanza w Legnicy? Nieźle... mi jeszcze nie udało się trafić na ani jedną Vacanzę w naszym mieście.
ManTraker

Postprzez ManTraker » niedziela, 17 lipca 2005, 18:56

tez sie zdziwilem, ale naprawde byla cudowna:) swoja droga milo powitac kolege z jedynie slusznego miasta :):):)
niech JELCZ sie nie martwi, my wszyscy też pokutujemy za EWĘ...))
Poprzednia strona