Mercedes Travego

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Grzesiek

Postprzez Grzesiek » poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 09:24

Cześć.
Mam do was pytanie. Powiedzcie mi coś więcej na temat nowego Mercedesa Travego. Jakoś niewiele się słyszy na temat tego autokaru i żadko go widuje na Polskich drogach. Mi osobiście bardzo się on podoba. Tyle że nie znam opini ludzi którzy mogli tym autobusem jeździć. Pozdrawiam.
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » niedziela, 7 września 2003, 18:20

Ja równierz wiem niewiele o Travego, ale znacznie bardziej podoba mi się Setra S4XX
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 7 września 2003, 21:57

[quote]
On 2003-09-07 18:20, I.Q. napisał:
Ja równierz wiem niewiele o Travego, ale znacznie bardziej podoba mi się Setra S4XX

Travego jak dla mnie jest ładniejszy. Ma taką spokojniejszą linię nadwozia.
robert

Postprzez robert » czwartek, 25 września 2003, 13:24

osobiście miałem przyjemność kierować przez parę kilometrów setre S415HD. Bardzo pozytywne odczucia, tym bardziej iż travego niestety jeszcze nie miałem okazji obejrzeć w środku, ale mam porównanie z MB 350 tourismo, którym zrobiłem sporo kilometrów.Wracając do setry, bardzo przyjemnie i czytelne wskażniki, a przedewszystkim podręczne. Jest w nim sporo elektroniki, a dzisiejsze pojazdy, to wiadomo - im nowszy tym więcej "bajerów".
robert

Postprzez robert » czwartek, 25 września 2003, 13:32

A! Rozpisałem się na temat setry, a nie na travego. Zarówno ten jak i setry jast jeszcze mało, ale podejrzewam, że to kwestia ceny, ale chyba ze 2 sztuki mercedesa ma Polski Express. Widziałem także jednego w barwach z południowej Polski, lecz niestety nie pamiętam nazwy firmy. Natomiast miałem okazję obejrzeć niestety tylko z zewnątrz model trzyosiowy na Berlińskich numerach. I tu ciekawostka!!! Tym autobusem wozili łużka i materace w ramach promocji, reklamy.
adam86
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez adam86 » czwartek, 25 września 2003, 17:09

Ja ostatnio w Chorzowie na Rynku widziałem 3 osiowego Travego na niemickich numerach. Była to jakaś firma z Duseldorfu, zdaje się, że Polturist, czy jakoś tak.
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » czwartek, 25 września 2003, 17:52

Podobno ta wersja 3-osiowa ma 15m długoœci. A czy wiecie jakie silniki do nich montujš. Czy sš te same jednostki co sš w 350 Turismo i 0404?
robert

Postprzez robert » piątek, 3 października 2003, 14:02

Jak wcześniej pisałem do Setry 4xx montują ten sam silnik co w MB 350, tj. 422KM. Podejrzewam, że do tego modelu też taki dają. A! Wczoraj widziałem znowu Trawego w barwach firmy "GLOBUS". Niestety nie pamiętam z jakiego miasta się ta firma wywodzi.
Pozdrawiam.
Gość

Postprzez Gość » czwartek, 27 listopada 2003, 14:48

Wyczytałem kiedyś, że wersja trzyosiowa ma długość 12,82 m. Chyba że są jeszcze dłuższe, ale tego nie wiem.
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » czwartek, 27 listopada 2003, 18:58

13,8 metra.
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » czwartek, 27 listopada 2003, 19:21

[quote="robert"]Jak wcześniej pisałem do Setry 4xx montują ten sam silnik co w MB 350, tj. 422KM. Podejrzewam, że do tego modelu też taki dają. A! Wczoraj widziałem znowu Trawego w barwach firmy "GLOBUS". Niestety nie pamiętam z jakiego miasta się ta firma wywodzi.
Pozdrawiam.

GLOBUS jest z Gliwic . Starałem się tam kiedyś do pracy. Ale odmownie z ich strony (jak zwykle) :(
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » piątek, 28 listopada 2003, 14:42

Spoko, na pewno Ci sie uda. A co do tych silników, to czy w Turismo jest tylko jeden silnik???
robert

Postprzez robert » środa, 21 stycznia 2004, 12:42

Dzięki na temat Globusa. Co do silników w Tourismo, to jest jeszcze słabszy ale dokładnych parametrów to niestety nie pamiętam. Ten o 422 KM. jest najsilniejsyzm jaki montowali.
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » sobota, 7 lutego 2004, 13:07

[quote="robert"]osobiście miałem przyjemność kierować przez parę kilometrów setre S415HD. Bardzo pozytywne odczucia, tym bardziej iż travego niestety jeszcze nie miałem okazji obejrzeć w środku, ale mam porównanie z MB 350 tourismo, którym zrobiłem sporo kilometrów.Wracając do setry, bardzo przyjemnie i czytelne wskażniki, a przedewszystkim podręczne. Jest w nim sporo elektroniki, a dzisiejsze pojazdy, to wiadomo - im nowszy tym więcej "bajerów".

Mam do Ciebie Robercie pytanko
Jakim autokarem aktualnie Jeździsz i Czy Zapuszczaz się czasem na Podkarpackie ??
robert

Postprzez robert » sobota, 7 lutego 2004, 21:37

Niestety, ale na dzień dzisiejszy to z przyczyn rodzinnych musiałem zrezygnować z pracy w tym zawodzie, a konkretniej w tej firmie gdzie pracowałem. Była to firma niemiecka i niestety ale czasami miesiąc czasu nie było mnie w domu. W obecnej chwili pracuje także jako kierowca, ale samochodu osobowego, i mam nadzieje, że w niedługim czasie ( no może 2-3 lata) powróce do kierowania autobusem, ale w jakiejś firmie, gdzie mógłbym być częściej w domu. Obecnie to mam kontakt z chłopakami z poprzedniej firmy i czasami mam okazje sobie troszkę pokierować.
A tak na marginesie to mieszkam w Warszawie a pochodzę z byłego województwa nowosądeckiego, tak więc często zapuszczam się na południe naszego kraju.
Następna strona
Odpowiedz