Mercedes Travego

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Grzesiek

Postprzez Grzesiek » poniedziałek, 9 lutego 2004, 19:11

Więc jak kiebyś Będziesz w pobliżu to zapraszam. :D
miron1

Postprzez miron1 » poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 22:13

Napiszę coś na temat Travego chociaż niewiele takim jeździłem. Jestem chory na taki autobus, niestety nie wiem kiedy mój szef będzie miał tyle kasy , aby go kupić( mówi że jak będą tańsze). Znam chłopaków z Polskiego Ekspresu i wymieniam czasami z nimi opinie.
Z tego co zauważyłem sam: bardzo estetycznie i solidnie wykonane nadwozie i wnętrze, bardzo dobrze zorganizowane miejsce pracy kierowcy( deska, fotel ). Silniki w Mercrdesie ( w innych firmach podobnie) montują takie jakie sobie kupujący życzy. Na nasz rynek standartowo trafia 6-cio cylindrowy rzędowy o mocy ok.360 KM ( nie pamiętam dokładnie, ale można wejść na stronę mercedesa). Ten jest najtańszy. Ale spotkałem niemieckie na motorach ośmiocylindrowych . Tu zakres mocy jest od 420 - 520 ( też w przybliżeniu)
Ale ta szóstka przynajmniej na równych drogach bardzo dobrze się zbiera, jest dynamiczna i elastyczna. Jazda- sama radość. Zawieszenie pracuje wspaniale. Nierówności wybiera prawie jak samochód osobowy średniej klasy, co w przypadku autobusu jest bardzo dobrym osiągnięciem.
Ogólne wykonanie autobusu jest jak zwykle MB solidne. Tyle o "wadach".
Teraz o "zaletach". Niestety elektronika. Drobne rzeczy, ale jednak. Polski Ekspres na jego szczęście korzysta z usług EVO-Busa, gdzie mechanicy , a raczej elektronicy już się z tym samochodem oswoili i mają potrzebny osprzęt. Ale nie mogę sobie wyobrazić co będzie gdy takie 5-cio, 6-cio letnie auto trafi do biednego prywaciarza, którego nie stać na serwis. Z rzeczy mechanicznych, to były problemy z rolkami napinającymi paski,a po ok. 350000 tys. km ciężkie wybieranie biegów- problem z linkami. Słyszałem o tym, że w którymś wymienili silnik( oczywiście na gwarancji), a w innym skrzynię biegów. Niestety dokładnych przyczyn nie znam( nie chę siać plotek).
Osobiście bym się na takie auto przesiadł z mojej trzystatrójki ( nie będę ukrywał, że z dużą łezką w oku).
Pozdrawiam.
ruszaj zawsze z pierwszego biegu
robert

Postprzez robert » środa, 6 kwietnia 2005, 08:12

Grześku? A z jakiego miejscowości pochodzisz? Być może pojade w rodzinne strony w maju, to może udało by się spotkać?
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » środa, 6 kwietnia 2005, 22:43

Grześka dawno na BusForum nie było. Ale mam z nim kontakt (w prawdzie ograniczony, ale zawsze), więc jak chcesz, to mogę mu przekazać informacje.
TomekM

Postprzez TomekM » środa, 11 maja 2005, 20:01

Generalnie w Travego kapitalna jest ściana przednia .. w ogóle mi sie bardzo podoba, a jedyne do czego sie przyczepic moge to kształt nadkoli - troche nie bardzo mi się widzą - no ale ogólnie rzecz biorąc autobus na medal .. No i chetnie bym sie przejechał wersją z silnikiem V8 422KM :D
marqoos_pl

Postprzez marqoos_pl » wtorek, 24 maja 2005, 13:52

Firma Trans-Frej posiada takie jedno piękne brązowo-perłowe (czy jak tam nazwać ten kolorek) Travego. W sezonie letnim jeździ na wycieczki, a poza to na trasie Kraków-Zakopane lub Nowy Sącz. Cuuuudeńko. Bardzo fajny i bardzo wygodny. Jego fotka na http://www.trans-frej.pl .
Tanie noclegi na świecie: http://www.hospitalityclub.org. Klub Gościnności
Rafaello

Postprzez Rafaello » piątek, 11 sierpnia 2006, 08:51

PKS Katowice posiada jeden z tych zaje.... autobusów.
michal liszewski

Postprzez michal liszewski » niedziela, 1 października 2006, 09:41

MPK Łódź zakupiło niedawno travego na trase WARSZAWA-ŁÓDŹ podróż będzie odbywała się bez przystanków po drodze. Na okęcie a potem okolice dworca centralnego. Hostessy też już są gotowe do pracy:)
Niedługo ruszy serwis http://www.ela.lodz.pl. ELA czyli ekskluzywne linie autobusowe. Stronka powinna niedługo działać.
TomekM

Postprzez TomekM » środa, 15 listopada 2006, 10:33

od jakiegoś czasu MB Travego 15 jezdzi w barwach PKS BUSKOM Szczytno :) miły widoczek muszę przyznać 8)
... bo najlepsza muzyka - to dźwięk Jelcza T120 silnika ... GG #7852495
kamilek

Postprzez kamilek » niedziela, 28 stycznia 2007, 13:12

[quote="Grzesiek"]Cześć.
Mam do was pytanie. Powiedzcie mi coś więcej na temat nowego Mercedesa Travego. Jakoś niewiele się słyszy na temat tego autokaru i żadko go widuje na Polskich drogach. Mi osobiście bardzo się on podoba. Tyle że nie znam opini ludzi którzy mogli tym autobusem jeździć. Pozdrawiam.
Z tego co moge porównać to travego to autokar podobny do setry z serii 400 deska rozdzielcza ma inny kształt ale przycicki kierownica przełączniki i inne rzecz nawet siedzenia dla pasażerów takie same. A i co do kupowania czesci to jest podobnie wiekszosc czesci od travego pasuje do tc 400.
Nic dodać nic ująć
Poprzednia strona