Pojemności bagażników

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

I.Q.
<i>BusForum</i>

Pojemności bagażników

Postprzez I.Q. » piątek, 30 lipca 2004, 18:53

Co sądzicie o pojemnosci bagażników w autach turystycznych??? Na jakie trasy i jakie wycieczki powinny byc przewidziane jakie bagażniki??? Napiszcie równiez co wiece na temat pojemnosci bagazników w konkretnych modelach autobusów turystycznych.
michal liszewski
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez michal liszewski » poniedziałek, 30 maja 2005, 21:55

jelcz T120 ma 6 dm
jelcz 120/3 EWA ma 7,7 dm
autosan ramzes ma 9,5 dm
autosan 0404 Ramzes ma 12dm
:x :D
zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 31 maja 2005, 10:43

Ja uważam, iż nie trzeba robić zbyt kolosalnych bagazników. Nie wiem, ile ma Solaris Vacanza, ale (moim zdaniem) tak duży bagaznik nie jest potrzebny. Powoduje to niepotrzebne zwiększenie wysokości autokaru, przez co mogą być problemy przy przejeździe pod niektórymi wiaduktalmi lub w niższych tunelach.
Poza tym, przecież i tak aby się dostać do autokaru, to trzeba te bagaże nieść a nie da się np. dźwigać kilkudziesięciu kilogramów bagażu. Jakiś umiar jest konieczny.
Podsumowują uważam, iż 10m3 dla autokaru dalekiej turystyki (parterowego, 12-metrowego) wystarcza.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
michal liszewski
Weteran BusForum
Weteran BusForum

pojemnosc

Postprzez michal liszewski » wtorek, 31 maja 2005, 11:27

no bagaznik w vencenzie ma 12 dm w wersji 12 metrowej a 13 w wersji vencenza 13.W pietrowych autobusach bagazniki sa mniejszy niz w zwyklych a to z prostej przyczyny bo nie ma na to miejsca sprawe moze tylko poleprzyc tzw plecaczek
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » niedziela, 16 lipca 2006, 01:57

jeszcze nie spotkalem sie z sytuacja, w ktorej napakowalbym wiecej bagazu niz pasazerow. KAzdy pasazer ma swoj bagaz, generalnie wystarcza.

Bagazniki sa dobrane do pojemnosci busa, jesli bagazu jest wiecej, zawsze praktykowana jest opcja ski kasser, czyli podwieszanego z tylu bagaznika.
W Danii, jak nazwa wskazuje tylko na narty. Jesli nie wystarcza, to podczepia sie cos tam i wysyla kierowce ktory tym czyms moze jechac...

Czasem daje sie 2 busy, wiem ze to bez sensu, ale w Szwajcarii juz to przejechalem... ja mialem pasazerow, a kolega bagaze

Bartek
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
kamilek
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Re: Pojemności bagażników

Postprzez kamilek » niedziela, 28 stycznia 2007, 13:16

[quote="I.Q."]Co sądzicie o pojemnosci bagażników w autach turystycznych??? Na jakie trasy i jakie wycieczki powinny byc przewidziane jakie bagażniki??? Napiszcie równiez co wiece na temat pojemnosci bagazników w konkretnych modelach autobusów turystycznych.
ostatnio jechałem na narty to ludzie zabierający bagaż nie mają umiaru. w solarisie kierowca pakował bagaże do łóżka bo nie mial juz miejsca a u taty w 417hdh tez ledwo sie pomiescily bagaze. czasami sytuacja jest taka ze nawet plecak nie pomoze wtedy (o ile jest miejsce) pakuje sie bagaze na tylne siedzenia najczesciej 5z tylu ew. toaleta. a podczas wakacji juz jest lepiej ale czasami tez brakuje miejsca.
Nic dodać nic ująć
pykpyrykpyk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » niedziela, 28 stycznia 2007, 13:49

Motyw z 2 pojazdem jako wozidelka na bagaze to normalka. Czesto widze jak Setra z PKS RZeszow robiaca kurs do Wloch czy Francji (juz nie pamietam) podjezdza do Stwoli w towarzystwie Solbusa. TEn drugi robi za tragarza.
Poza tym to prawda, ze ludzie przesadzaja z bagazami. Nie raz juz widzialem jak jedna osoba miala ze soba (kurs Stwola-KRakow 197km) wielki plecak ze stelarzaem i do tego 2 bydlackie walizki na kolkach i jakis jezszcze podreczny. Ludziom odbija i tyle.

Mnie natomiast ogromnie wkurza jesli ktos bierze duze torby podrozne na poklad. Pozniej lezy takie g... za przeproszeniem w przejsciu i trzeba sie o to potykac. Albo naladuja tych toreb na tylnych schodkach i nie da sie wychdozic tylnymi drzwiami na postoju.
Zreszta kiermani tez grzmia jak widza, ze ktos chce wniesc torbe na poklad. Niektorzy pasazerowie potrafia takie bydle polozyc na siedzeniach :| NAjpierw sie wylezy na przystanku na ziemi, w sniegu czy deszczu, a pozniej buch na fotel i zadolony.
Podróż Peerą BEZCENNA... za wszytsko inne zapłacisz kartą Mastercard...
Krecik
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Krecik » niedziela, 4 marca 2007, 22:19

To prawda,że ludzie biorą za dużo, największym problemem są oczywiście koloniści i jak dla takich najlepszym rozwiązaniem są duże bagażniki, brak toalety i sypialki (zajmujących dodatkowe miejsce) no i bardzo ważnym elementem jest odpowiednie ułożenie. Myślę, że z plecaczkiem zawsze się da radę.Ale z czasem myślę, że minie ten problem, bo coraz częściej autokary zamawiane są pod większą liczbbę osób niż jest to w rzeczywistości.
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » niedziela, 4 marca 2007, 22:48

[quote="pykpyrykpyk"]Mnie natomiast ogromnie wkurza jesli ktos bierze duze torby podrozne na poklad. Pozniej lezy takie g... za przeproszeniem w przejsciu i trzeba sie o to potykac.

W przejściu powiadasz... :D Miałem wątpliwa przyjemność siedzieć kiedyś w PKSie obok jakiejś studentki, która się uparła żeby 2 olbrzymie torby podróżne wziąć na pokład ze sobą... Twardo nalegała żeby jedną z nich wepchnąć w miejsce przeznaczone dla moich nóg, a ona wepchnie druga na miejsce przeznaczone dla jej nóg. Powiedziałem jej że jechanie 120km w takiej sytuacji nie przejdzie, chyba że mi odkręci nogi i rzuci na półeczkę pod sufitem :D :D :D :wink: W końcu kierowca się wpienił i powiedział, że nie pojedzie jeśli tego nie wyniesie do luku.
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » niedziela, 4 marca 2007, 23:11

Jakby kierowca pozwolil to by byl nieodpowiedzialny, ludzie nie rozumieja co sie dzieje z bagazami w czasie ostrego hamowania, a co dopiero wypadku. Takim ludziom na dzien dobry mowi sie dowidzenia.
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » niedziela, 4 marca 2007, 23:18

[quote="JAROMIR_9700"]Jakby kierowca pozwolil to by byl nieodpowiedzialny

Pan kierowca jeżdżący Autosanem Gemini na trasie Łódź-Piła wpuszcza ludzi z bagażami i nie widzi w tym nic złego, bo nie zwraca uwagi. :-?
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » poniedziałek, 5 marca 2007, 08:34

Poprostu lekki przejaw lenistwa, jak mozna to bagaze powinny byc w bagazniku Gemini niema az tak malych bagaznikow.......... No ale czasem potrzeba tragedii by to ludziom uwiadomic.
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » poniedziałek, 5 marca 2007, 16:17

[quote="JAROMIR_9700"]jak mozna to bagaze powinny byc w bagazniku Gemini niema az tak malych bagaznikow...

Tym bardziej, że na trasie Łódź-Piła (gdzie takie przypadki się zdarzają naprawdę niewiele ludzi korzysta z bagażników... Więc miejsce zawsze jest.
Bywam radykalny w swoich poglądach. Masz odmienne zdanie niż ja? Chętnie podyskutuję w rzeczowej dyskusji pozbawionej epitetów i wyzwisk.
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » poniedziałek, 5 marca 2007, 20:52

Konczac tego off topa wydaje mi sie ze to lenistwo kierowcy, bo na tej trasie co chwile przystanek to taki przyspieszony w duzym cudzyslowie i to pewnie przyczyna zeby nie wysiadac i nietracic czasu.
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » poniedziałek, 5 marca 2007, 21:04

Caly czas mowa tutaj o pojemnościach luku bagażowego, ale czy przypadkiem nie mają one również określonej nośności? O ile dobrze kojarzę, to Autosan H 10-x (nie pamiętam jaki) ma chyba 600kg... Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić... :roll:
Bywam radykalny w swoich poglądach. Masz odmienne zdanie niż ja? Chętnie podyskutuję w rzeczowej dyskusji pozbawionej epitetów i wyzwisk.
Następna strona
Odpowiedz