Pojemności bagażników

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » poniedziałek, 5 marca 2007, 21:14

[quote="m1899"]Caly czas mowa tutaj o pojemnościach luku bagażowego, ale czy przypadkiem nie mają one również określonej nośności? O ile dobrze kojarzę, to Autosan H 10-x (nie pamiętam jaki) ma chyba 600kg... Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić... :roll:

Dopuszczalną nośność zawsze mają, ale przeważnie trudno jest ją określić np. przez podrdzewiałe podwozie.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » poniedziałek, 5 marca 2007, 21:54

[quote="NDT"]Dopuszczalną nośność zawsze mają, ale przeważnie trudno jest ją określić np. przez podrdzewiałe podwozie.

W takim razie proponuję za każdy rok eksploatacji odejmować 10kg z nośności luku :lol: :wink:
Bywam radykalny w swoich poglądach. Masz odmienne zdanie niż ja? Chętnie podyskutuję w rzeczowej dyskusji pozbawionej epitetów i wyzwisk.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » poniedziałek, 5 marca 2007, 22:24

[quote="m1899"][quote="NDT"]Dopuszczalną nośność zawsze mają, ale przeważnie trudno jest ją określić np. przez podrdzewiałe podwozie.

W takim razie proponuję za każdy rok eksploatacji odejmować 10kg z nośności luku :lol: :wink:

Ja bym odjął z 50. :D
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » poniedziałek, 5 marca 2007, 22:33

NIe rozpedzaj sie tak, wyszloby na to ze po 15 latach juz nawet kierowca by nie mogl wsiasc :lol: :lol: :lol: :wink:
Bywam radykalny w swoich poglądach. Masz odmienne zdanie niż ja? Chętnie podyskutuję w rzeczowej dyskusji pozbawionej epitetów i wyzwisk.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » poniedziałek, 5 marca 2007, 23:06

[quote="m1899"]NIe rozpedzaj sie tak, wyszloby na to ze po 15 latach juz nawet kierowca by nie mogl wsiasc :lol: :lol: :lol: :wink:

Jak mam być szczegółowy, to będzie to 750 kg. mniej. :P Czyli jak wóz ma ładowność powiedzmy 1300 kg., to już raczej dużo w nim nie zmieścisz (a szczególnie roweru ;)).
m1899
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez m1899 » wtorek, 6 marca 2007, 14:16

No, zakładając, że ładowność jest taka duża, ale jeżeli jest 600kg to sprawa się komplikuje :D
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » wtorek, 6 marca 2007, 16:37

[quote="m1899"]No, zakładając, że ładowność jest taka duża, ale jeżeli jest 600kg to sprawa się komplikuje :D

Wystarczy wynająć przyczepkę. :P
Ramona

Postprzez Ramona » czwartek, 8 listopada 2007, 18:38

ludzie laduja te bagaze a potem na granicy kto placi za przewazenie auta?? a kary szczególnie w austrii sa nie male. 35E za kazde 2,5%
tomash77

Postprzez tomash77 » piątek, 9 listopada 2007, 09:53

Oj z tymi bagażami to jest niekończąca się opowieść. Z własnego doświadczenia wiem, że pasażerowie potrafią uzbierać niezły bagaż. My od prawie 15 lat wozimy ludzi za granicę (Niemcy, Belgia, Holandia) i obserwuje się już spadek wielkości bagaży pasażerów. Niestety Polacy są już tacy, że co nie znajdą za granicą albo ktoś im nie da to wezmą, tzw wystawki to nadal ich żywioł. Normalką jest, że w busie, w którym jedzie 9 osób, bagaż waży łącznie 800 kg a czasami to może i więcej. Oczywiście nie wspomnę, że znakiem rozpoznawczym Polaka za granicą są tzw pasiaki (gigantyczne torby w kratkę, takie jakie używają sprzedawcy targowi do transportu towarów). Często się zdarza, że jednego pasiaka ledwo dźwiga 2 kierowców, bywa też tak, że wskakuje się do bagażnika by wyciągnąć pasażerowi bagaż, łapie się za torbę i torba zostaje na miejscu a ty w górze trzymasz paski od niej. :D
Ramona

Postprzez Ramona » piątek, 9 listopada 2007, 10:56

Ale w niemczech czy beglii nikt sie nie czepia ładowności auta a austriak to odrazu waga i nie ma ze boli ostatnio zostawilem 280E i takie kontrole w austrii to normalka. Zauważyłem też ze na na niemieckich granicach zaczynaja sie czepiać. osobiscie ważyli mnie na Rozvadowie i Furt im wald.
Poprzednia strona
Odpowiedz