baki paliwa czym są zabezpieczane?

Dane techniczne polskich autobusów.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

tomasz4725
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

baki paliwa czym są zabezpieczane?

Postprzez tomasz4725 » sobota, 1 grudnia 2012, 14:56

wyjasnijcie mi dlaczego autobusy, ciezarówki te stare powiedzmy ponad 10letnie nie mają zamykanych korków do wlewania ON na klucz?
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: baki paliwa czym są zabezpieczane?

Postprzez VTS » środa, 5 grudnia 2012, 01:35

Chocby dlatego że autobusy mają klapkę zamykaną na klucz to chyba wystarczy. Masz jeszcze jakieś inne genialne pytania, "fachowcu" Busforum?
Contiki Travel Europe Ltd
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » środa, 5 grudnia 2012, 12:48

W H9 z tzw kwater można znaleźć instalacje alarmową!!! Oczywiście niefabryczną :D
busiarzom stop!!!
tomasz4725
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez tomasz4725 » środa, 5 grudnia 2012, 15:01

w ciezarówkach widzialem tylko sam korek bez żadnych kluczy, zamków itp

Jeśli korek wlewu paliwa jest odkręcony i wyjęty to dalej będzie silnik pracował? Czy zgaśnie bo nie będzie podciśnienia? podobno diesle nie mają pompy elektrycznej paliwa tylko mechaniczną przy silniku która zasysa paliwo.
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » środa, 5 grudnia 2012, 23:27

[quote="tomasz4725"]w ciezarówkach widzialem tylko sam korek bez żadnych kluczy, zamków itp

Jeśli korek wlewu paliwa jest odkręcony i wyjęty to dalej będzie silnik pracował? Czy zgaśnie bo nie będzie podciśnienia? podobno diesle nie mają pompy elektrycznej paliwa tylko mechaniczną przy silniku która zasysa paliwo.

A nie widziałeś nigdy na stacji benzynowej kierowcy ciężarówki tankującego paliwo przy zapalonym silniku? Skąd Ty się chłopie urwałeś?
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » czwartek, 6 grudnia 2012, 15:17

Nigdy nie gaszę autobusu przy tankowaniu
busiarzom stop!!!
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » czwartek, 6 grudnia 2012, 15:31

[quote="michal1142"]Nigdy nie gaszę autobusu przy tankowaniu

Ja gasze ale tylko dlatego ze kluczyk od klapki jest przy pozostałych kluczykach i trzeba ze stacyjki je wyjąć:)
tomasz4725
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez tomasz4725 » czwartek, 6 grudnia 2012, 15:53

A to jak paliwo jest tłoczone do silnika? przez pompe paliwa napędzna z rozrządu tak? robi sie podciśnienie i leci paliwo, no to jak otworzymy klapke to dalej paliwo będzie ciągło? w osobówce to jest pompa elektryczna zanurzona w baku i ona ciągnie paliwo...

Co do nie gaszenia, to nie szkoda Wam paliwa? Ciekawi mnie dlaczego kierowcy nie gaszą ciężarówek, autobusów podczas postojów na stacjach benzynowych, przed przejazdami kolejowymi itp Jest to związane z tym ze nie odpalą później? jak silnik jest cieply to nawet jak jest kiepski aku to auto zawsze odpali... a przeciez powietrze w pare minut nie zejdzie, jest to związane z tym ze podczas rozruchu duzo silnik wciąga? Dlaczego nie gaszą? dla mnie jest to nierozumiale, po pierwsze paliwo sie zuzywa i marnuje a auto stoi i nie jedzie, a dosyc duzo auto pali na postoju, po drugie moze ktos wsiąśc i odjechac np złodziej i jest to niebezpieczne, a jak idzie płacic to tez auto chodzi? Widzialem nie raz jak facet poszdł do sklepu i zostawił na chodzie ciężarówkę z towarem, albo na stacji benzynowej. Nie pisze juz o ekologi, bo nie jestem ekologiem, co do osobówek to jak mamy lpg to nikt nam nie zatankuje dopóki nie zgasimy silnika.
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » czwartek, 6 grudnia 2012, 16:52

[quote="tomasz4725"]Co do nie gaszenia, to nie szkoda Wam paliwa? Ciekawi mnie dlaczego kierowcy nie gaszą ciężarówek, autobusów podczas postojów na stacjach benzynowych, przed przejazdami kolejowymi itp Jest to związane z tym ze nie odpalą później? jak silnik jest cieply to nawet jak jest kiepski aku to auto zawsze odpali... a przeciez powietrze w pare minut nie zejdzie, jest to związane z tym ze podczas rozruchu duzo silnik wciąga? Dlaczego nie gaszą? dla mnie jest to nierozumiale, po pierwsze paliwo sie zuzywa i marnuje a auto stoi i nie jedzie, a dosyc duzo auto pali na postoju, po drugie moze ktos wsiąśc i odjechac np złodziej i jest to niebezpieczne, a jak idzie płacic to tez auto chodzi? Widzialem nie raz jak facet poszdł do sklepu i zostawił na chodzie ciężarówkę z towarem, albo na stacji benzynowej. Nie pisze juz o ekologi, bo nie jestem ekologiem, co do osobówek to jak mamy lpg to nikt nam nie zatankuje dopóki nie zgasimy silnika.

Dla niektórych firm ważniejszy od ekonomii jest komfort pasażera, tak przynajmniej jest w mojej. I choćby dlatego sie silnika nie gasi żeby klimatyzacja chodziła w lecie a w zimie ogrzewanie. Jak zgasisz a dmuchawy włączone zostawisz nawet na 15 minut mając kiepska baterie to juz nie odpali a ludzie cię zjedzą wtedy.
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » czwartek, 6 grudnia 2012, 23:05

Ja nie gaszę z innego powodu, mianowicie w firmach w których pracuje obowiązuje zasada tankowania do bezwzględnego pełna. W wielu autach zbiorniki są dzielone lub nawet połączone. Tankując przy zapalonym silniku przewaznie nalewamy więcej.
busiarzom stop!!!
Busek

Postprzez Busek » wtorek, 12 lutego 2013, 17:10

Generalnie chyba jest zakaz tankowania przy zapalonym silniku.

Kierowcy nie wyłączają silnika np. przed przejazdem, bo rozruch też pożera paliwo i szybciej zużywa się silnik.
Tylko nowe auta są wyposażone w wyłączniki postojowe (tak to nazywam).

Jeszcze trochę a by takich cenach paliwa transport przerzuci się z TIRów na furmanki.
[url=http://www.favore.pl]Ogłoszenia[/url] [url=http://www.favore.pl/zlecenia]Zlecenia[/url]
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » środa, 13 lutego 2013, 23:27

Nie gaszę z innego powodu. Mianowicie pompa pracując odpowietrza zbiornik, który jest nierzadko dwuczęściowy
busiarzom stop!!!
Odpowiedz