Autobusy sypialne

Wszelkie dane techniczne o zagranicznych autobusach.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » czwartek, 6 października 2005, 14:00

Temat chodził mi po głowie od jakiegoś czasu, nie bardzo zresztą wiedziałem, gdzie go umieścić, no ale ponieważ polskich autobusów sypialnych nie ma, pozwoliłem sobie wrzucić go tutaj.

Coś takiego podobno jeździ w Chinach, ale nie jest specjalnie przyjazne dla Eurpejczyka - z tego, co pamiętam, są to pięcioosobowe łóżka; jeśli dodatkowo uwzględni się gabaryty Chińczyków, łatwo sobie wyobrazić, jak komfortowo czułby się tam przeciętny przedstawiciel naszego kontynentu. Jest w necie relacja człowieka, który czymś takim jechał. Tutaj jest zdjęcie czegoś takiego, ale tylko z zewnątrz.

Podobno autobusy sypialne kursują też gdzieś w Latynoameryce, ale czy są to autobusy z prawdziwymi łóżkami, czy tylko ze zwykłymi, rozkładanymi do pozycji półleżącej siedzeniami, to nigdy nie udało mi się dociec.

Natomiast bezpośrednim impulsem do napisania tego postu było pewne zdjęcie znalezione w folderze Scanii, na którym ni mniej ni więcej widać, jak pokład Scanii Irizar zamienia się w pokład sypialny - górny poziom stanowią oparcia, dolny siedzenia.

Bardzo chętnie zasięgnę więc w szelkich informacji o autobusach sypialnych (ale prawdziwych) - czy jest gdzieś w świecie coś takiego, co przypominałoby kolejowe wagony sypialne?
Tadeusz Franciszek Zieliński
t.zielinski[małpa]infobus.pl
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » czwartek, 6 października 2005, 20:39

Autobusy sypiallllne, czyli po naszemu sovebus sa stosowane i to jak najchetttttniej. Takimi busami jezdzi sie do Wloch na wakacje lub na narty w Alpy. Teraz Niemcy cos pokrecili z prawem i jest awantura o nie, ale jezdza, maja sie dobrze i wszyscy z nich korzystaja...

pozdr. Bartek... Dania
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
TFZ

Postprzez TFZ » czwartek, 6 października 2005, 23:46

Berek - ale wiesz, jak one wyglądają? Jakiś podział na przedziały, dłuuugie łóżka wzdłuż wozu czy też zwykłe siedzenia? Może wiesz chociaż, gdzie szukać zdjęć czegoś takiego?
michal liszewski
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez michal liszewski » sobota, 8 października 2005, 12:11

Kiedyś odwoziłem znajamą na taki wyjazd objazdowy po paryżu. Autobus wyglądał normalnie zdaleka. Była to przeróbka jakiegoś daba starego. Autobus był przedzielony na dwie cześci przednia normalna z fotelami a druga same łóżka piętrowe. W autobusie nie było żadnych luksusów nawet klimy ale widać. że ten egzemplarz już dużo przejechał Z wiadomych przyczyn miejsc w takim autobusie było znacznie mniej niż w zwykłym. Po powrocie znajoma móiła, że spanie odbywało się na zmianę bo łóżka był za małe aby spać w 2 osoby ale za jak ktoś szedł spać to miałó się do dyspozycji 2 fotele a nie jeden. Moim zdaniem nie był to jakiś profesjonalny sypialny autobus ale po minach uczestników wycieczki wszyscy byli zadowoleni :D
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » wtorek, 29 listopada 2005, 22:46

przepraszam, przegapilem wateeeek i pytanie.

W firmie Schmitd.s maja takie. POlega to na przelozeniu foteli na sypialne. Autobus zatrzymuje sie na paaaarkingu i przeklada sie siedzenia. Pasazerowie maja przerwe na kolacje, a wracaja do sypialnego busa. Siedzenia sa zamienione na lozka.

Moj kolega kiedys tym jechal i powiedzial, ze nigdy wiecej do czegos takiego nie wsiadzie... jest kierowca autobusu turystycznego, czyli ma wlasne miejsce do spania

pozdr. Bartek
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
arthis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez arthis » wtorek, 29 listopada 2005, 23:28

Gdzieś widziałem zdjęcie wnętrza Irizara Centrury, w którym po rozłożeniu siedzen do poziomu robią sie dwupoziomowe-coś na kształt-kuszetki.
TFZ

Postprzez TFZ » środa, 30 listopada 2005, 11:13

Arthis napisał(a):Gdzieś widziałem zdjęcie wnętrza Irizara Centrury, w którym po rozłożeniu siedzen do poziomu robią sie dwupoziomowe-coś na kształt-kuszetki.

Tak, to się zgadza. Mam prospekt ze Scanii i rzeczywiście prezentowali tam taką opcję.
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » środa, 30 listopada 2005, 21:00

TFZ napisał(a):Tak, to się zgadza. Mam prospekt ze Scanii i rzeczywiście prezentowali tam taką opcję.

Rzeczywiście, zupełnie o tym zapomniałem.
Obrazek

Siedzenia sypialne są dostępne w opcji dla autobusu Scania Irizar Century na podwoziu K124EB.
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » czwartek, 1 grudnia 2005, 15:02

W USA istnieją autobusy kempingowo-mieszkalne, totalnie przebudowane, wyposazone w kuchnie, toalete, barki i inne takie p*ły, oraz w wygodne kanapy. Więcej w katalogu Ciężarówki Świata 1997.
TFZ

Postprzez TFZ » sobota, 10 grudnia 2011, 20:37

W tym miejscu Izzy napisał:
Kilka tygodni temu wystartował nowy pomysł Briana autokar sypialny

Ma ktoś może więcej zdjęć wnętrza albo chociaż jest w stanie opisać, jak to wygląda?
Izzy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Izzy » niedziela, 11 grudnia 2011, 15:04

Radosław Mroczkowski