Scania Touring

Wszelkie dane techniczne o zagranicznych autobusach.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 939
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Scania Touring

Postprzez kulikowski » czwartek, 8 marca 2012, 03:16

[url]http://www.etransbus.pl/node/2667[/url]
Seria autobusów Scania Touring była testowana podczas polskiej prezydencji w UE. Obecnie PKS Warszawa zakupił partię tych autobusów jako pierwszy przewoźnik w Polsce.
[quote][img]http://www.scania.pl/Images/img-art-Bus-100-2_248964.jpg[/img]
[img]http://regiomoto.pl/portal/sites/default/files/imagecache/article_main_image/Scania%20Touring%20HD.JPG[/img]
[img]http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/imagecache/article-first-photo/Article_LeadPhoto/20091019%2013%3A19%3A59/1255929596999.jpg[/img]
[img]http://www.scania.com/_system/img/medium/159328_medium_img-art-strategy-scania-touring-imageseries-1.jpg[/img]
[img]http://speedencounter.com/wp-content/uploads/2011/07/scania3.png[/img]
[img]http://farm4.staticflickr.com/3225/4010797999_3f47f0a76d_z.jpg[/img]

FILM:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=h39EPJW5OV8[/url]

6 marca 2012 roku tabor PKS Warszawa S. A. wzbogacił się o pięć nowych autobusów Scania Touring. Nowoczesne i wysokopokładowe autokary , produkowane z przeznaczeniem dla transportu autobusowego w turystyce i przewozów międzymiastowych, zostały odebrane przez prezesa "Polonusa" na uroczystym spotkaniu w siedzibe Scania Polska. Wcześniej te same środki transportu stanowiły komunikacyjną obsługę polskich notabli podczas sześciomiesięcznego przewodnictwa Polski w pracach Rady Unii Europejskiej. Komfortowo wyposażone Scanie Touring, o liczbie miejsc 49 + 1 + 1, są już kolejnymi autobusami szwedzkiego producenta w flocie warszawskiego przewoźnika, który na markę Scania stawia od dłuższego czasu.


Nadwozie: autobus turystyczny
Liczba miejsc: 49+1+1


źródła: Scania.pl
Regiomoto.pl
Auto-swiat.pl
Scania.com
Speedencounter.com
Flickr.com
Youtube.com
NIE dla ACTA!
Adam3k
<i>BusForum</i>
 
Posty: 1185
Dołączył: sobota, 20 grudnia 2003, 19:01
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Re: Scania Touring

Postprzez Adam3k » czwartek, 8 marca 2012, 13:37

Ciekawy jest proces produkcji tych autobusow. Najpierw w szwedzkiej fabryce Scanii powstaje podwozie wraz z silnikiem. Podwozia te sa transportowane do fabryki Higera w Chinach. Tam chinczycy zabudowują nadwozie i droga morska prawie gotowy autobus trafia do europejskiej fabryki Scanii - przewaznie w Szwecji, ale zdarza sie takze Slupsk. Kolejnym krokiem sa poprawki wszystkich niedorobek ktore pozostawili Chinczycy. Dopiero po tym, autobus trafia do klienta.
Zobaczcie, jak ogromne koszta transportu w jedna i druga strone musza byc ponoszone w czasie takiej produkcji. Pomimo tego, Scania Higer Touring jest znacznie tansza od w pelni europejskich konkurentow w tej klasie.
Jakosc w Chinach caly czas kuleje, ale to jedynie kwestia czasu kiedy przescigna pod tym wzgledem Europe. Za kilkanascie lat cala branza motoryzacyjna przeniesie swoja produkcje wlasnie tam, w Europie zostana pojedyncze fabryki.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 2248
Dołączył: czwartek, 16 października 2003, 02:00
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: Scania Touring

Postprzez TFZ » czwartek, 8 marca 2012, 15:30

Być może jest tak jak piszesz, a być może występuje tu jeszcze inna przyczyna. Czy ktoś się orientuje, jak wygląda cło na autobus i na jego komponenty?
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Adam3k
<i>BusForum</i>
 
Posty: 1185
Dołączył: sobota, 20 grudnia 2003, 19:01
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Re: Scania Touring

Postprzez Adam3k » poniedziałek, 9 września 2013, 14:13

Po naszych drogach jeździ już trochę egzemplarzy chińsko-szwedzkich Scania Touring. Czy osoby które są blisko tych pojazdów z racji zainteresowań lub pracy z nimi mogły by opisać jak się one sprawują? Zarówno w kwestii komfortu, awaryjności jak i ekonomiki eksploatacji.
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 939
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: Scania Touring

Postprzez kulikowski » wtorek, 24 września 2013, 00:37

na marginesie - te auta były wykorzystywane jako słynne "Tuskobusy" w kampanii wyborczej ...
NIE dla ACTA!
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1815
Dołączył: wtorek, 26 czerwca 2012, 10:59

Re: Scania Touring

Postprzez j.centkiewicz » czwartek, 26 września 2013, 13:41

Te Chińczyki to nie są zbyt trafione nabytki. Przypuszczam, że góra po pięciu latach wszystko zacznie się w nich sypać. Opinie słyszałem różne. Co ja mogę napisać? Wszystko zależy od sposobu eksploatacji. W "POLONUS-ie" autobusy są na stanie jednego kierowcy, ale w praktyce jeżdżą nimi wszyscy. Autobusy nie wyglądają najlepiej. Wizyty w serwisach tez są zbyt częste. Wykończono wnętrze kiepskimi materiałami. Po takich podłokietnikach widać intensywność używania. Zamkniecie schowków jest niezbyt solidne. Widziałem w dwóch autobusach urwaną pokrywę tego schowka, który znajduje się przy drzwiach wejściowych. Odpadają zaślepki śrubek co nie wygląda zbyt estetycznie. Był już wymieniany silnik w jednym z autobusów, przyczyny nie znam. Jednak np. w takim Mrągowie MOBILIS-owa Scania wygląda dużo lepiej. Jechałem nią ostatnio i robi lepsze wrażenie niż te z Warszawy. Być może przez to, że nowsza. Do tego ma ona jednego właściciela. Była ona stosunkowo mało wykorzystywana na liniach, a więcej wynajmowana. Woziła głównie grupy Niemców po Mazurach. Występowały w niej drobne problemy z komputerem, ale większych kłopotów z nią nie było. Jeszcze...
Uważam, że oszczędność przy zakupie będzie później drogo kosztowała. Lepiej na początek zapłacić więcej i być spokojnym tego, iż taki Mercedes, czy Setra to spokój na wiele lat użytkowania. Komfort jazdy Chińczykiem jest całkiem przyzwoity. Przy spokojnej jeździe, ale również podczas jazdy na odcięciu. Prowadziłem ten pojazd jedynie z zajezdni na dworzec w Warszawie i po tych kilkuset metrach nie mogę wiele napisać. Dobra widoczność z miejsca kierowcy, wszystko pod ręką. Kufry i schowki też bez zastrzeżeń. Pełne autobusy z Warszawy do Kudowy i wszystko się mieści. Miejsce dla pilota nie jest zbyt wygodne, ale tym charakteryzuje się większość autobusów. Były już wymieniane szyby przednie w wielu autobusach, bo powstają pęknięcia niewiadomych przyczyn.
cron