Tabor w Lublinie

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 3 marca 2007, 14:47

[quote="bystrzak2000"][quote="NDT"]Coś nie kumam. To znaczy dużo, czy mało? Bo Solaris z Trollinem ma mnóstwo wspólnego. ;)

Zarówno Solaris, jak i Irisbus dostarczają tylko pudło trolejbusu, a w elektrykę wyposażają je inne firmy :)

Nie tylko pudło, ale również podwozie i parę innych elementów… a z autobusami jest podobnie – przecież Solaris też nie montuje w Urbino własnych silników czy własnych skrzyni biegów ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » sobota, 3 marca 2007, 15:16

[quote="Locutus"][quote="bystrzak2000"][quote="NDT"]Coś nie kumam. To znaczy dużo, czy mało? Bo Solaris z Trollinem ma mnóstwo wspólnego. ;)

Zarówno Solaris, jak i Irisbus dostarczają tylko pudło trolejbusu, a w elektrykę wyposażają je inne firmy :)

Nie tylko pudło, ale również podwozie i parę innych elementów… a z autobusami jest podobnie – przecież Solaris też nie montuje w Urbino własnych silników czy własnych skrzyni biegów ;-)

Zgadzam się. :) Na to nie zwróciłem uwagi.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
bystrzak2000
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez bystrzak2000 » sobota, 3 marca 2007, 21:34

[quote="Locutus"]Nie tylko pudło, ale również podwozie i parę innych elementów… a z autobusami jest podobnie – przecież Solaris też nie montuje w Urbino własnych silników czy własnych skrzyni biegów ;-)

Pisząc "pudło" miałen na myśli te elementy ;) A co do resztty, to zgadza się, że nie montuje własnych części, ale montuje je w swoich zakładach według własnego pomyślunku ;) Natomiast wnętrzności do trolejbusów są montowane poza zakładem i są dobrane przez firmę zewnętrzną :)
[url=http://www.km.wroclaw.pl/]Wrocławskie Forum Komunikacyjne[/url]
Irisbus#263

Postprzez Irisbus#263 » piątek, 23 marca 2007, 14:12

Ja bardzo chciałbym, by w Lublinie pojawił się chociaż jeden Solaris Trollino Ganz. Mógłby to być 12 lub 15, ale super by było gdyby był to Solaris Trolino Ganz 18.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 23 marca 2007, 14:43

[quote="Irisbus#263"]Ja bardzo chciałbym, by w Lublinie pojawił się chociaż jeden Solaris Trollino Ganz. Mógłby to być 12 lub 15, ale super by było gdyby był to Solaris Trolino Ganz 18.

Z tego co wiem, to Ganz-a już nie ma, tym samym nie ma ST Ganz.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
bystrzak2000
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 23 marca 2007, 19:35

[quote="NDT"]Z tego co wiem, to Ganz-a już nie ma, tym samym nie ma ST Ganz.

Ganz jest, tyle że należy już do kencernu Skoda i będą tam tluc Irisbusy.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 23 marca 2007, 20:33

[quote="bystrzak2000"][quote="NDT"]Z tego co wiem, to Ganz-a już nie ma, tym samym nie ma ST Ganz.

Ganz jest, tyle że należy już do kencernu Skoda i będą tam tluc Irisbusy.

Dokładnie. Szkoda, że już nie współpracują z Solarisem, ale podobno mieli kłopoty finansowe. No cóż... Swoją drogą wie ktoś może na temat awaryjności, funkcjonalności itp. Solarisów Ganzów?
Czesio2
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Czesio2 » piątek, 23 marca 2007, 21:26

A czy w Rydze przypadkiem nie ma czegoś takiego jak Ganz-Skoda Solaris Trollino 18? Na stronie LTEK-u jest zdjęcie.
Trolejbus czerwony przez ulice mego miasta mknie... Citadis 402 RATP Paris is the best !!!
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 24 marca 2007, 13:46

Podejrzewam, że jest, bo pan Olszewski zapowiadał w swoim czasie, że chętnie podjąłby współpracę ze Škodą. W sumie dlaczego Škoda miałaby zaopatrywać w elektrykę pudła z Irisbusa, a z Solarisa już nie?

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » sobota, 24 marca 2007, 14:58

Znalazłem fragment informacji na temat dostawy trolejbusów. Faktycznie Skoda nadal współpracuje z Solarisem

[quote]Konsorcjum GANZ-ŠKODA wygrało przetarg na dostawę jedenastu trolejbusów dla węgierskiego miasta Debreczyn. Wartość tego kontraktu wynosi 100 mln Kč. Będą to trolejbusy Ganz-Škoda Trollino 12, wyposażone w klimatyzację kabiny kierowcy. Dostarczone zostaną w październiku i listopadzie bieżącego roku. Konsorcjum GANZ-ŠKODA jest córką holdingu ŠKODA, powstałą w wyniku przejęcia upadłych zakładów Ganz. Debreczyńskie trolejbusy będą produkowane we współpracy z Solarisem.
bystrzak2000
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez bystrzak2000 » sobota, 24 marca 2007, 21:40

[quote="Locutus"]W sumie dlaczego Škoda miałaby zaopatrywać w elektrykę pudła z Irisbusa, a z Solarisa już nie?

Bo pudła do Citelisa są robione w Vysokim Mycie. Ale po lekturze powyższej notki widać, że preferencje krajowe pozostały jednak na boku. Ale z drugiej strony Ganz posiadał sporą ilość pudeł bez eletryki, które jednak trzeba było wykończyć.
solarek

Postprzez solarek » wtorek, 27 marca 2007, 15:34

solaris ganz to dobry pomysl ale ja bym wolał zeby lublin przeznaczyl pieniądze na autobusy na CNG
Irisbus#263

Postprzez Irisbus#263 » środa, 4 kwietnia 2007, 09:56

[quote="Czesio2"]A czy w Rydze przypadkiem nie ma czegoś takiego jak Ganz-Skoda Solaris Trollino 18? Na stronie LTEK-u jest zdjęcie.

Owszem, jest. Skoda - Solaris Trollino Ganz. Chyba coś takiego.
Irisbus#263

Postprzez Irisbus#263 » środa, 4 kwietnia 2007, 09:57

[quote="solarek"]solaris ganz to dobry pomysl ale ja bym wolał zeby lublin przeznaczyl pieniądze na autobusy na CNG

I owszem, przeznaczy. Najprawdopodobniej MPK Lublin już zakupiło dwa Volva na CNG.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » środa, 4 kwietnia 2007, 10:06

[quote="Irisbus#263"][quote="solarek"]solaris ganz to dobry pomysl ale ja bym wolał zeby lublin przeznaczyl pieniądze na autobusy na CNG

Najprawdopodobniej MPK Lublin już zakupiło dwa Volva na CNG.

Masz dowód?
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz