[Lublin]Inwestycja "Orkana"

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Czesio2
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Czesio2 » piątek, 3 listopada 2006, 00:28

[quote]Przecież to Czesio zaczął twierdzić, że trolejbus wjedzie STO razy szybciej pod górkę niż Sprinter.

Widać,że nie rozumiesz sensu tej wypowiedzi.Sto razy to taka metafora,a może tego słowa też nie rozumiesz.Ogólnie rzecz biorąc,po każdym takim poście o busach w tematach nie związanych z nimi odechciewa się pisać całkiem na dany temat.
Trolejbus czerwony przez ulice mego miasta mknie... Citadis 402 RATP Paris is the best !!!
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 3 listopada 2006, 01:10

[quote="Aron"][quote]Co do złomów w MPK - zasługa obecnej nieudolnej władzy

Raczej związków zawodowych.

MPK to spółka miejska. Władze miasta mają wpływ na to co się tam dzieje, poprzez prezesa.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 3 listopada 2006, 07:41

[quote="Misiek"]
MPK to spółka miejska. Władze miasta mają wpływ na to co się tam dzieje, poprzez prezesa.

W Polsce związki zawodowe mają USTAWOWO zagwarantowany wpływ na losy firmy. W prywatnych różnie to wygląda, ale w państwowych w sumie jest przestrzegane.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 3 listopada 2006, 07:45

[quote="Czesio2"]
Widać,że nie rozumiesz sensu tej wypowiedzi.Sto razy to taka metafora,a może tego słowa też nie rozumiesz.

Aha metafora.

[quote]Ogólnie rzecz biorąc,po każdym takim poście o busach w tematach nie związanych z nimi odechciewa się pisać całkiem na dany temat.

To nie pisz.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 3 listopada 2006, 11:18

[quote="Aron"][quote="Misiek"]

W Polsce związki zawodowe mają USTAWOWO zagwarantowany wpływ na losy firmy. W prywatnych różnie to wygląda, ale w państwowych w sumie jest przestrzegane.

Co nie znaczy, że każdy prezes państwowej spółki musi się słuchać związków. Może on brać ich zdanie pod uwagę, ale nie musi.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » piątek, 3 listopada 2006, 15:00

Nie karmijcie trola!!!
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 3 listopada 2006, 21:02

[quote="Misiek"]
Co nie znaczy, że każdy prezes państwowej spółki musi się słuchać związków. Może on brać ich zdanie pod uwagę, ale nie musi.

No ale raczej w tym przypadku Pruszon nie chciał przypału przed wyborami.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 7 listopada 2006, 00:36

Zastanawia mnie, czy na nowym odcinku na ulicach: Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej i Orkana będą jeździły niektóre z linii obecnie kończących trasę na Zana, przykładowo 150 i 155? Wydaje mi się, że rozładowałoby to trochę tłok w autobusach linii 57.
Czesio2
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Czesio2 » wtorek, 7 listopada 2006, 07:50

Nową trasą ma zostać puszczona tylko linia 158 z tego co wiem.
Trolejbus czerwony przez ulice mego miasta mknie... Citadis 402 RATP Paris is the best !!!
mariob

Postprzez mariob » wtorek, 7 listopada 2006, 10:27

Na 57 przydałby się capacity, ale to nierealne, może za 10 lat kiedy będą używki :wink:
byle powyżej 3,5t ...
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 7 listopada 2006, 13:34

[quote="Czesio2"]Nową trasą ma zostać puszczona tylko linia 158 z tego co wiem.

Ja w Miejskim Przewodniku Komunikacyjnym czytałem, że będzie to 153. Swoje pytanie uzasadniam tym, że na ogół z większości linii trolejbusowych kończących na Zana ludzie wysiadają przy Leclercu i wg mnie zamiast puszczać wszystkie trajtki ulicą Zana część z nich można puścić nową trasą na Węglin, co odciąży troszkę 57, bo w szczycie nie da się wejść do pojazdów tej linii ;) Dodatkowo przyczyniłoby to się do zwiększenia potoków pasażerskich w trolejbusach.
vecto
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez vecto » wtorek, 7 listopada 2006, 16:29

Nową trasą bedzie jeździć 153. Pozatym dlaczego nie przez Zana?? Przecież ta ulica zaczyna być drugim centrum miasta, cały czas budują tam nowe biurowce, galerie itd..
[quote]Na 57 przydałby się capacity, ale to nierealne, może za 10 lat kiedy będą używki

jest to nie realne ze względu na przepisy obowiązujące w Polsce.
Pozatym po wprowadzeniu we wrześniu w rozkładach kursów N ( niskopodłogowy) gnioty na takich liniach jak: 9,10, 57,26,39... to normalność zdarzają się nawet dni że większość taboru to wozy krótkie. Mało tego. Ostatnio w prasie lokalnej nasz kochany prezydent powiedział że w Lublinie wogóle nie będzie się już kupowało autobusów przegubowych. Cóż chyba na niektótrych liniach autobusy będą musiały jeździć co 5-6 minut.
Czesio2
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Czesio2 » wtorek, 7 listopada 2006, 17:11

Oj macie rację myślałem o 153 a napisałem 158 :oops: A odnośnie wypowiedzi prezydenta,to wydaje mi sie to śmieszne nie kupować przegubów,zawsze znajdzie sie linia na której są przydatne bardziej niż kilka częściej kursujących solówek,ale to tylko moje zdanie.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » wtorek, 7 listopada 2006, 17:20

Z tego co pamiętam, to w jakimś mieście też tak było, że w mieście nie jeździł ani jeden przegubowy autobus, ale widocznie pretensje mieszkańców zmusiły władzę do kupna kilku przegubowców. Inaczej z kolei jest bodajże w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie ostatnio skasowano 2 ostatnie autobusy przegubowe. Nie wiem, co skłania władzę do takich decyzji, ale moim zdaniem nie jest to dobry krok w ulepszanie KM.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 7 listopada 2006, 18:43

Odnośnie wypowiedzi A.P.: NO COMMENTS. Już pewnie i tak niedługo będzie zwijał żagle z Ratusza.

@vecto: Napisałem, że nie wszystkie przez Zana, bo IMHO niewsystkie trolejbusy powinny tam kończyć kursy. Ile razy nie jadę jakimś trajtkiem na Zana, to jest on prawie pusty od Leclerca do Media Markt. Zauważ, że jeśli skierowanoby np. 150 i 155 na nową trasę, to na Zana nadal pozostałyby 158 i 152. Zresztą, przez Zana jeździ również 14 i 57, a takie linie jak 26, 31, 10, 9 przecinają tą ulicę, zapewniając do niej dojazd.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz