[Gdynia] Ukończono budowę nowej zajezdni trolejbusowej

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Ukończono budowę nowej zajezdni trolejbusowej

Postprzez NDT » czwartek, 28 grudnia 2006, 14:49

http://www.gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/682272.html

[quote]Zakończyły się, trwające od września ubiegłego roku, prace przy budowie nowoczesnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Zakręt do Oksywia. Trwają odbiory techniczne. Od lutego ze zbudowanego za 17 mln zł kompleksu korzystać będą wszystkie gdyńskie trolejbusy.

- To pierwsza w kraju zajezdnia trolejbusowa z zadaszonymi miejscami postojowymi. Oprócz tego, w skład obiektu wchodzą też nowoczesne myjnie i lakiernie oraz punkty do obsługi i naprawy pojazdów. Komfortowe warunki czekają także na kierowców. Do ich dyspozycji będzie terminal wyposażony w kuchnię, część wypoczynkową, a nawet siłownię - mówi Mariusz Jarzmik, koordynator projektu z ramienia Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej. - Straż pożarna i Sanepid już kontrolowały obiekt. Nie stwierdzono żadnych uchybień. Oczekujemy jeszcze na kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Państwowej Inspekcji Pracy. Oficjalne otwarcie zajezdni planujemy na 2 lutego.
Budowa przeznaczonej dla 90 pojazdów zajezdni została w połowie sfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Resztę pieniędzy na inwestycję dała gmina. Myjnia, lakiernia i hala obsługowo-naprawcza zajezdni przystosowane są do równoczesnej obsługi dwóch pojazdów, co jest ewenementem przy takiej wielkości obiektu. Pod koniec zeszłego tygodnia odbyły się próbne testy całego obiektu. Zdaniem PTK wypadły doskonale.

Zdaniem ZKM

Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni:


- W końcu w Gdyni będzie zajezdnia trolejbusowa na miarę XXI wieku. Przede wszystkim, miejsca postojowe dla wszystkich pojazdów będą zadaszone, co pozwoli uniknąć niekorzystnego wpływu środowiska na systemy elektryczne i elektroniczne trolejbusów. Ważne jest też to, że zajezdnia znajdzie się w samym środku sieci, co pozwoli na zwiększenie funkcjonalności całej komunikacji. Liczymy także na to, że w znacznym stopniu poprawi się komfort pracy obsługi i kierowców.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Busmann
 
Posty: 361
Dołączył: piątek, 29 września 2006, 10:25
Lokalizacja: Radom
Avatar użytkownika

Postprzez Busmann » piątek, 29 grudnia 2006, 10:56

Od razu nasunęło mi się takie pytanie: co z dotychczasową zajezdnią REDŁOWO-SKM? Zostaną tam skierowane autobusy, czy PKT zlikwiduje zajezdnię?
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1695
Dołączył: wtorek, 25 czerwca 2002, 02:00
Lokalizacja: Lublin
Avatar użytkownika

Postprzez Jelcz PR110E #821 » piątek, 29 grudnia 2006, 13:21

Rozbudowa parku naukowo-technologicznego.
cron