[Gdynia] Ekipa remontowa zostawiła po sobie bałagan. Gdyń...

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Ekipa remontowa zostawiła po sobie bałagan. Gdyń...

Postprzez NDT » wtorek, 13 marca 2007, 16:41

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/709591.html

[quote]Mimo iż prace nad budową nowej zajezdni trolejbusowej przy ul. Zakręt do Oksywia zakończyły się trzy miesiące temu, do tej pory wykonawca inwestycji - firma Warbud - nie doprowadził do porządku drogi przy placu budowy. Mieszkańcy ul. Drzymały twierdzą, że przez uszkodzenia nawierzchni spowodowane przez budowlańców, ustawicznie zalewa ich woda.

- Podczas prac związanych z budową zajezdni kilka razy dziennie po ul. Drzymały jeździły samochody ciężarowe, wożąc sprzęt. Trwało to kilka miesięcy. W drodze pojawiły się ogromne dziury. Wcześniej była równa i tak wyprofilowana, że woda spływająca po deszczu od strony ul. Morskiej, trafiała prosto do kanalizacji burzowej przy ul. Opata Hackiego - mówi Andrzej Jodłowski, mieszkający przy ul. Drzymały. - Teraz opady deszczu powodują, że na ulicy tworzą się ogromne bajora. Sam nawet wykopałem prowizoryczny kanał, którym woda odpływa spod mojego domu - mówi.
Zniszczona droga to tylko jedna z wielu niedogodności, na które budowa zajezdni skazała mieszkańców ul. Drzymały. Od wewnątrz teren zajezdni wygląda schludnie, za ogrodzeniem natomiast do tej pory z ziemi wstają ostre metalowe druty. Zagrażają one bawiącym się dzieciom.
- Place i ulice wokół zajezdni powinny być doprowadzone do stanu identycznego z tym, w którym znajdowały się przed rozpoczęciem prac - mówi Wanda Strzyżewska, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, głównego inwestora. - Już nawet wysłaliśmy w tej sprawie pisma do inżyniera projektu i wykonawcy prac. Teraz czekamy na odpowiedź - zapewnia.
Podobnie sprawę widzą urzędnicy gdyńskiego magistratu. - Ul. Drzymały była kilka lat temu wyrównywana. Sprawdzimy, czy w związku z budową zajezdni nie pogorszył się jej stan techniczny. Jeżeli do tego doszło, wykonawca inwestycji będzie musiał we własnym zakresie dokonać napraw - mówi Stefan Benkowski, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Gdyni.
Po otrzymaniu pisma z Urzędu Miasta wykonawca wizytował teren. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni doprowadzimy ul. Drzymały do takiego stanu, w jakim znajdowała się przed rozpoczęciem robót. Jeżeli przy ogrodzeniu znajdziemy jakieś odpady pozostawione tam przez naszych pracowników, na pewno je sprzątniemy - mówi Eugeniusz Moczydłowski, dyrektor Regionu Północ Warbud SA.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]