[Gdynia] Trolejbusy do końca miesiąca przeprowadzą się po...

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Trolejbusy do końca miesiąca przeprowadzą się po...

Postprzez NDT » wtorek, 10 kwietnia 2007, 21:02

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/719010.html

[quote]Otwarcie nowej zajezdni trolejbusowej przy ul. Zakręt do Oksywia będzie się wiązało ze zmianą rozkładu jazdy gdyńskich trolejbusów, pozwoli jednak na ...rozbudowę Pomorskiego Parku Technologiczno-Naukowego, który zajmie miejsce starej zajezdni w Redłowie.
- Wczoraj rozpoczęliśmy przeprowadzkę - mówi Wanda Strzyżewska, zastępca prezesa gdyńskiego PKT. - Do końca miesiąca wszystkie trolejbusy znajdą się w nowej, zadaszonej zajezdni. Wtedy też zostaną jednego dnia zmienione ich rozkłady jazdy. Uruchomiona zostanie także nowa linia 29 z zajezdni w kierunku Dąbrowy i Dąbrówki.
Pierwotnie zajezdnia miała zostać oddana do użytku jeszcze w lutym. Przedłużyły się jednak procedury związane z odbiorem wybudowanego za 17 mln zł obiektu. Przeprowadzona przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego kontrola musiała zostać powtórzona. - Okazało się, że dokumentacja inwestycji była niepełna. Trzeba było ją uzupełnić - dodaje Wanda Strzyżewska.
Gdyńskie trolejbusy, przenosząc się do nowej zajezdni, zwolnią miejsce na terenach należących do Pomorskiego Parku Technologiczno-Naukowego. Pod koniec zeszłego tygodnia władze miasta rozpisały konkurs na opracowanie koncepcji jego rozbudowy.
- Zostanie on rozstrzygnięty w czerwcu - mówi Danuta Winiarz, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni. - Na podstawie zwycięskiej koncepcji zostanie przygotowany projekt rozbudowy parku. Do końca roku, na jego podstawie, złożony zostanie wniosek o dofinansowanie unijne. W przyszłym roku, jeżeli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, rozpoczną się pierwsze prace.
Dziś park ma 14 tys. metrów kwadratowych, po rozbudowie będzie mieć ich 55 tys. W jego nowej części znaleźć mają się pomieszczenia biurowe, wystawowe, konferencyjne i laboratoryjne.


No, nareszcie. ;)
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]