[Gdynia] Wszystkie trolejbusy będą parkowały pod nowym da...

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Wszystkie trolejbusy będą parkowały pod nowym da...

Postprzez NDT » piątek, 27 kwietnia 2007, 13:51

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/724937.html

[quote]Nowoczesna zajezdnia trolejbusowa to dla miasta konieczność - tak od kilku lat twierdzili ludzie związani z gdyńską komunikacją. Jutro ich wizja się spełni. W końcu, dwa miesiące później niż pierwotnie planowano, wszystkie gdyńskie trolejbusy staną pod dachem nowego obiektu wybudowanego za 17 mln zł przy ul. Zakręt do Oksywia.

- Prace nad budową zajezdni skończyły się w grudniu zeszłego roku, jednak dopiero teraz możemy zacząć z niej korzystać - mówi Wanda Strzyżewska, zastępca prezesa gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej. - Opóźnienie to wynik braków w dokumentacji inwestycji, które spowodowały konieczność ponownej kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Budowa przeznaczonej dla 90 pojazdów zajezdni została w połowie sfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Resztę pieniędzy na inwestycję dała gmina. Myjnia, lakiernia oraz hala obsługowo-naprawcza zajezdni przystosowane są do równoczesnej obsługi dwóch pojazdów. Oprócz tego, na terenie zajezdni znajdują się także budynki biurowe oraz zadaszone miejsca postojowe dla trolejbusów.
- W końcu wszystkie pojazdy trafią pod dach. Pozwoli to uniknąć niekorzystnego wpływu środowiska na systemy elektryczne i elektroniczne trolejbusów - cieszy się Marcin Gromadzki, rzecznik gdyńskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej. - Zajezdnia znajduje się w samym środku sieci trakcyjnej, co pozwoli na zwiększenie funkcjonalności całej komunikacji.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]