[Gdynia] Trolejbusy przeniosły się z Redłowa na Grabówek

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Trolejbusy przeniosły się z Redłowa na Grabówek

Postprzez NDT » piątek, 4 maja 2007, 22:25

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,4107561.html

[quote]Zakończyła się budowa nowej zajezdni trolejbusowej w Gdyni.

Nowa siedziba Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej mieści się teraz na Grabówku przy ul. Zakręt do Oksywia. I choć oficjalne otwarcie nowego obiektu zaplanowano na 14 maja, już kilka dni temu do zajezdni przeprowadziło się 86 gdyńskich trolejbusów i 350 pracowników PKT.

Budowa nowej siedziby PKT to część wspieranego przez Unię znacznie większego projektu, na który poza zajezdnią składają się także budowa 10 km linii trolejbusowych, nowa pętla w Gdyni Kaczych Bukach i zakup 10 trolejbusów. Inwestycja pochłonęła prawie 54 mln zł, z czego połowę dała Unia Europejska, a pozostałą część miasto. - Sama budowa zajezdni zajmującej blisko 1,8 hektara kosztowała 17 mln zł - mówi Wanda Strzyżewska, zastępca prezesa PKT.

W związku z przeprowadzką zmieniły się wszystkie rozkłady jazdy gdyńskich trolejbusów. - Zmiany spowodowane są również uruchomieniem nowej linii nr 29 z Dąbrowy do węzła Franciszki Cegielskiej oraz oddaniem do użytku nowej pętli u zbiegu ulic Jana z Kolna i 3 Maja - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Natomiast obiekty starej zajezdni trolejbusowej w Redłowie przy al. Zwycięstwa (między ul. Stryjską a Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym) w przyszłym roku zostaną wyburzone, a w ich miejscu staną kolejne budynki parku naukowo-technologicznego. - Rozbudowa parku pochłonie około 20 mln euro. 85 proc. tej kwoty przyznała nam Unia w ramach programu "Innowacyjna gospodarka", a brakującą część dołożymy z budżetu gminy. Ogłosiliśmy już konkurs architektoniczny na projekt rozbudowy PPNT - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
cron