[Gdynia] Pijany dyspozytor kierował w Gdyni ruchem trolej...

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdynia] Pijany dyspozytor kierował w Gdyni ruchem trolej...

Postprzez NDT » sobota, 28 lipca 2007, 09:51

http://www.gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/753935.html

[quote]Kompletny brak wyobraźni okazał 57-letni Jan L., dyspozytor ruchu w bazie gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej. Do jego zadań należy nadzór nad bezpiecznym wyprowadzaniem pojazdów z terenu bazy, miał także pilnować, aby żaden z kierowców nie siadał za kółkiem po spożyciu alkoholu. Niestety, nie upilnował samego siebie. Kiedy w czwartek o godz. 19 zatrzymywała go policja, miał we krwi 2,5 promila alkoholu.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z kierowców czekających na wyjazd z bazy zauważył, że dyspozytor zasłabł. Wezwano pogotowie. Kiedy na miejscu pojawili się lekarze, okazało się, że to nie serce, a alkohol był sprawcą niedyspozycji pracownika PKT. Chwilę później przybyła także policja.
– Mężczyzna został zatrzymany – mówi mł. asp. Donata Kozieniec, rzecznik prasowy komendanta gdyńskiej policji. – Za wykonywanie czynności związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Na szczęście, decyzje zamroczonego alkoholem dyspozytora nie mogły narazić na niebezpieczeństwo postronnych kierowców. – Od razu po wyjściu z bazy trolejbusy trafiają pod opiekę dyspozytora Zarządu Komunikacji Miejskiej, który czuwa nad ich bezpieczeństwem i kieruje ruchem – mówi Marcin Gromadzki, rzecznik gdyńskiego ZKM. – On, oczywiście, był trzeźwy.
Jan L. był dyspozytorem ruchu w PKT od 10 lat. Nigdy wcześniej zarząd spółki nie miał z nim problemów. Policja czeka, aż mężczyzna wytrzeźwieje. Wtedy zostanie on przesłuchany. Nadal nie wiadomo, co pił oraz co skłoniło go do sięgnięcia po kieliszek.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]